Euro 2020. Grupa C. Składy z numerami: Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Przy piłce as reprezentacji Austrii i kolega Roberta Lewandowskiego - David Alaba
Przy piłce as reprezentacji Austrii i kolega Roberta Lewandowskiego - David Alaba Fot. Bartek Syta
Prezentujemy składy drużyn uczestniczących w Euro 2020. Oto grupa C.

KADRA HOLANDII

Barwy: pomarańczowo-białe

NrImię i nazwiskodata urodzeniaklub

Bramkarze

1.Maarten Stekelenburg22.09.1982Ajax Amsterdam

13.Tim Krul03.04.1988Norwich

23.Marco Bizot10.03.1991AZ Alkmaar

Obrońcy

2.Joel Veltman15.01.1992Brighton

3.Matthijs de Ligt12.08.1999Juventus Turyn

4.Nathan Ake18.02.1995Manchester City

5.Owen Wijndal18.11.1999AZ Alkmaar

6Stefan de Vrij05.02.1992Inter Mediolan

12.Patrick van Aanholt29.08.1990Cristal Palace

17.Daley Blind09.03.1990Ajax Amsterdam

22.Denzel Dumfries18.04.1996PSV Eindhoven

Pomocnicy

8.Georginio Wijnaldum11.11.1990FC Liverpool

11.Quincy Promes04.01.1992Spartak Moskwa

14.Davy Klaassen21.02.1993Ajax Amsterdam

15.Marten de Roon29.03.1991Atalanta

16.Ryan Gravenberch16.05.2002Ajax Amsterdam

20.Donny van de Beek18.04.1997Manchester United

21.Frenkie de Jong12.05.1997FC Barcelona

24.Teun Koopmeiners28.02.1998AZ Alkmaar

25.Jurrien Timber17.06.2001Ajax Amsterdam

Napastnicy

7.Steven Berghuis19.12.1991Feyenoord

9.Luuk de Jong27.08.1990FC Sevilla

10.Memphis Depay13.02.1994Olympique Lyon

18.Donyell Molen19.01.1999PSV Eindhoven

19.Wout Weghoust07.08.1992Wolfsburg

26.Cody Gakpu07.05.1999PSV Eindhoven

Trener: Frank de Boer

KADRA UKRAINY

Barwy: żółte

NrImię i nazwiskodata urodzeniaklub

Bramkarze

1.Georgij Buszczan31.05.1994Dynamo Kijów

12.Andrij Piatow28.06.1984Szachtar Donieck

23Anatolij Trubin01.08.2001Szachtar Donieck

Obrońcy

2.Eduard Sobol20.04.1995Club Brugge

4.Serhij Krywcow15.03.1991Szachtar Donieck

13.Illja Zabarnyj01.09.2002Dynamo Kijów

16.Witalij Mykołenko29.05.1999Dynamo Kijów

17.Oleksandr Zinczenko15.12.1996Manchester City

21.Oleksandr Karawajew02.06.1992Dynamo Kijów

22.Mykola Matwijenko02.05.1996Szachtar Donieck

24.Oleksandr Tymczyk20.01.1997Dynamo Kijów

25.Denys Popow17.02.1999Dynamo Kijów

Pomocnicy

3.Gheorgij Sudakow01.09.2002Szachtar Donieck

5.Serhij Sydorczuk02.05.1991Dynamo Kijów

6.Taras Stepanenko08.08.1989Szachtar Donieck

8.Rusłan Malinowski04.05.1993Atalanta

10.Mykola Szaparenko04.10.1998Dynamo Kijów

11.Romero Marlos07.06.1988Szachtar Donieck

14.Evgenij Makarenko21.05.1991KV Kortrijk

15.Wiktor Cyhankow15.11.1997Dynamo Kijów

18.Roman Bezus26.09.1990KAA Gent

Napastnicy

7.Andrij Jarmołenko23.10.1989West Ham United

9.Roman Jaremczuk27.11.1995KAA Gent

19.Artem Besedin31.03.1996Dynamo Kijów

20.Oleksandr Zubkow03.08.1996Ferencvaros

26.Artem Dowbyk21.06.1997SK Dnipro-1

Trener: Andrij Szewczenko

KADRA AUSTRII

Barwy: czerwono-białe

NrImię i nazwiskodata urodzeniaklub

Bramkarze

1.Alexander Schlager 01.02.1996LASK Linz

12.Pavao Pervan 13.11.1987Wolfsburg

13.Daniel Bachmann 09.07.1994Watford

Obrońcy

2.Andreas Ulmer 30.10.1985Red Bull Salzburg

3.Aleksandar Dragović 06.03.1991Bayer Leverkusen

4.Martin Hinteregger 07.09.1992Eintracht Frankfurt

5.Stefan Posch14.05.1997 Hoffenheim

8. David Alaba24.06.1992 Bayern Monachium (Real)

15.Philipp Lienhart 11.07.1996Freiburg

21.Stefan Lainer 27.08.1992Borussia M-gladbach

26.Marco Friedl 16.03.1998Werder Brema

Pomocnicy:

6.Stefan Ilsanker 18.05.1989Eintracht Frankfurt

9. Marcel Sabitzer17.03.1994 RB Lipsk

10.Florian Grillitsch07.08.1995 Hoffenheim

14.Julian Baumgartlinger 02.01.1988Bayer Leverkusen

16.Christopher Trimmel 2402.1987Union Berlin

17.Louis Schaub29.12.1994 Luzern

18.Alessandro Schöpf07.02.1994 Schalke

19.Christoph Baumgartner 01.08.1999Hoffenheim

20.Karim Onisiwo 17.03.1992Mainz

22.Valentino Lazaro 24.03.1996Inter Mediolan

23.Xaver Schlager28.09.1997 Wolfsburg

24.Konrad Laimer 27.05.1997RB Lipsk

Napastnicy

7.Marko Arnautović 19.04.1989Shanghai Port

11.Michael Gregoritsch 18.04.1994Augsburg

25.Sasa Kalajdzic 07.07.1997VfB Stuttgart

Trener:

Franco Foda

KADRA MACEDONII

Barwy: czerowono-złoto-żółte

NrImię i nazwiskodata urodzeniaklub

Bramkarze

1Stole Dimitrievski 25.12.1993Rayo Vallecano

12.Riste Jankov 05.09.1998Rabotnicki

22.Damjan Siskovski 18.03.1995Doxa Katokopia

Obrońcy

2.Egzon Bejtulai 07.01.1994Shkëndija Tetowo

3.Gjoko Zajkov10.02.1995 Charleroi

4.Kire Ristevski 22.10.1990Ujpest

6.Visar Musliu 13.11.1994Fehervar

8.Ezdzan Alioski 12.02.1992Leeds

13.Stefan Ristovski 12.02.1992Dinamo Zagrzeb

14.Darko Velkovski 21. 06.1995Rijeka

Pomocnicy

5.Arijan Ademi 29.05.1991Dinamo Zagrzeb

11.Ferhan Hasani 18.06.1990Partizani

15.Tihomir Kostadinov04.03.1996 MFK Rużomberok

16.Boban Nikolov 28.07.1994Lecce

17.Enis Bardhi 02.07.1995Levante

20.Stefan Spirovski23.08.1990 AEK Larnaca

21.Eljif Elmas 27.09.1999Napoli

25.Darko Curlinov 11.06.2000VfB Stuttgart

26.Milan Ristovski 08.04.1998Spartak Trnava

Napastnicy

7.Ivan Trickovski18.04.1987 AEK Larnaca

9.Aleksandar Trajkovski 05.09.1992Mallorca

10.Goran Pandev27.07.1983 Genoa

18.Vlatko Stojanovski 23.04.1997FC Chambly

19.Krste Velkovski 20.02.1988FK Sarajevo

23.Marjan Radeski 10.02.1995Akademija Pandev

24.Daniel Avramovski 20.02.1995Kayserispor

Trener:

Igor Angelovski

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie