Euro 2020. Skrót meczu: Turcja - Włochy [BRAMKI, WYNIK]

red
Euro 2020. SKRÓT MECZU: Turcja - Włochy [BRAMKI, WYNIK]
Euro 2020. SKRÓT MECZU: Turcja - Włochy [BRAMKI, WYNIK] TVP Sport
Euro 2020. SKRÓT MECZU: Turcja - Włochy. Czekaliśmy niemal ponad rok, by wrócić do choć zalążków normalności, jaką znamy sprzed pandemii koronawirusa. Kibice z całego świata nie mogli się już doczekać, aż w końcu otrzymali mecz otwarcia na świetnym poziomie. Niestety dla widowiska, ten poziom trzymali jedynie Włosi, którzy pokonali Turków 3:0. Zobacz skrót meczu Turcja - Włochy!

SKRÓT MECZU: Turcja - Włochy

Koncertowy występ Włochów w meczu otwarcia Mistrzostw Europy. Gospodarze pokonali w Rzymie Turcję 3:0 po jednostronnym pojedynku i zajmują pierwsze miejsce w grupie A. Squadra Azzurra potwierdzili mistrzowskie aspiracje, a goście zawiedli kibiców.

Wieczne Miasto spisało się znakomicie jako gospodarz pierwszego meczu Mistrzostw Europy 2020. O dziwo na Stadio Olimpico w Rzymie pojawiło się więcej tureckich niż włoskich kibiców, którzy zostali powitani przez gwiazdy Calcio - Alessandro Nestę i Francesco Tottiego. "Ciao Roma", "Ciao Euro" - wybrzmiały słowa wypowiedziane przez dwie legendy, a na murawie rozpoczęła się część artystyczna zwieńczona znakomitym występem Andrei Bocelliego.Tenor, który od dzieciństwa jest fanem futbolu, zaśpiewał arię „Nessun Dorma” z opery „Turandot”, a cały obiekt na moment uniósł się w stronę gwiazd. Tam czekali już członkowie grupy U2 i Martin Garrix z oficjalną piosenką turnieju "We are the people".

Bramki padły tylko w drugiej połowie spotkania. W 53. minucie pozornie niegroźną wrzutkę w pole karne Turcji Merih Demiral zamienił na trafienie samobójcze. Obrońca próbował przyjąć futbolówkę na klatkę piersiową, lecz był wychylony w stronę swojego bramkarza, który nie zdążył nawet zareagować na lecącą w jego stronę piłkę. Po 66 minutach mieliśmy już 2:0 dla Włochów. Zamknięci w swoim polu karnym goście nie zdołali wybić dośrodkowania z prawego skrzydła, uderzenie jednego z Włochów wybronił Uğurcan Çakır, ale wobec dobitki Ciro Immobile był już bezradny. Koncert "Squadra Azzurra" zakończył w 79. minucie Lorenzo Insigne.

Turcja - Włochy SKRÓT MECZU

Turcja - Włochy WYNIK

EURO 2020 w GOL24

Euro 2020 to doskonała szansa, by przedstawić sylwetki wszystkich 24 selekcjonerów poszczególnych drużyn. Na co dzień pracują w cieniu klubowych trenerów, ale ich wkład w sukcesy narodowych kadr również jest spory. Przedstawiamy wszystkich trenerów Euro 2020. Kolejność od najmniejszego do największego stażu pracy!Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE, albo przewiń gestem na urządzeniu mobilnym.