Piotr Szymański
Matthew Lewis - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Na zakończenie rywalizacji w grupie A Szwajcaria pewnie pokonała słabiutką Turcję (3:1). Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli Xherdan Shaqiri, który najpewniej zapewnił Helwetom awans z 3. miejsca do 1/8 finału Euro 2020.

Euro 2020. Mecz Szwajcaria - Turcja 3:1 (20.06.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (6. minuta) - Haris Seferović przyjął piłkę na linii pola karnego rywali i mocnym strzałem umieścił piłkę przy samym słupku bramki reprezentacji Turcji.
  • 2:0 (26. minuta) - Xherdan Shaqiri zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego i piłka wpadła w samo okienko.
  • 2:1 (62. minuta) - Infan Can Kahveci popisał się przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego i zdobył kontaktową bramkę dla Turcji.
  • 3:1 (68. minuta) - Po znakomitej akcji oskrzydlającej piłkę w polu karnym Turcji dostał Xherdan Shaqiri i precyzyjnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Xherdan Shaqiri

Polsce należał się rzut karny? ZOBACZ WIDEO:

EURO 2020 w GOL24

Euro 2020. Gol stracony po analizie VAR nie podłamał Polaków. W starciu z faworyzowaną Hiszpanią zobaczyliśmy reprezentacją walczącą, która odrobiła straty i sięgnęła po bezcenny punkt. Dopisało nam też szczęście, bo Alvaro Morata z rzutu karnego trafił w słupek. Zobaczcie, jak internauci skomentowali to emocjonujące spotkanie.