Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie mężczyzn przegrała z Wielką Brytanią 1:4 w drugim meczu odbywającego się w Coventry turnieju Euro Ice Hockey Challenge. Dzień wcześniej Biało-Czerwoni pokonali 8:0 Rumunię.

Zmagania w Anglii są okazją do sprawdzenia sił przed planowanymi na przełomie kwietnia i maja mistrzostwami świata Dywizji IA, które odbędą się w brytyjskim Nottingham.

Miłe złego początki w meczu z Wielką Brytanią

Mecz z gospodarzem turnieju, który został zaplanowany w terminie 29 kwietnia-5 maja, rozpoczął się dobrze dla Biało-Czerwonych. Nim upłynęła dwunasta minuta pierwszej tercji, prowadzenie naszej reprezentacji dał Dominik Paś. Niestety, tuż przed zakończeniem tej części spotkania Brytyjczycy za prawą Sama Duggana doprowadzili do wyrównania.

W drugiej i trzeciej tercji bramki zdobywali już tylko rywale, którzy ostatecznie wygrali 4:1. Tym samym odnieśli drugie zwycięstwo w Euro Ice Hockey Challenge - dzień wcześniej pokonali bowiem Japonię 3:0.

W niedzielę mecz Polska - Japonia

W niedzielę Polacy zagrają ostatni mecz w Coventry. Rywalem będą Japończycy, którzy w sobotę ograli 6:0 Rumunię. Stawką spotkanie będzie druga pozycja w turnieju.

Wielka Brytania i Rumunia, z którymi Biało-Czerwoni rywalizowali w tym tygodniu, będą przeciwnikami naszej drużyny także podczas mistrzostw świata. Grono rywali uzupełniają Korea Południowa, Litwa i Włochy.

Euro Ice Hockey Challenge

Wielka Brytania - Polska 4:1
Bramki: Sam Duggan 20, Cam Critchlow 24, David Phillips 32, Brett Perlini 44 - Dominik Paś 12

Rumunia - Japonia 0:6