Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2021: innowacje w firmach, logistyka, cyfryzacja i wyzwania po pandemii

Wojciech Dłubakowski
Wojciech Dłubakowski
Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2021 to cykliczne wydarzenie organizowane od  kilkunastu lat przez Województwo Łódzkie. Tegoroczna edycja odbędzie się w formie hybrydowej - tradycyjne, stacjonarne obrady połączone będą z transmisją online.
Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2021 to cykliczne wydarzenie organizowane od kilkunastu lat przez Województwo Łódzkie. Tegoroczna edycja odbędzie się w formie hybrydowej - tradycyjne, stacjonarne obrady połączone będą z transmisją online.
Przedstawiciele małych i średnich firm, międzynarodowych korporacji, rządu, instytucji otoczenia biznesu, samorządowcy, naukowcy i studenci wezmą udział w XIV Europejskim Forum Gospodarczym - Łódzkie 2021. Impreza odbędzie się w dniach 27-29 października w hotelu VH Andel’s Łódź.

Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2021 to cykliczne wydarzenie organizowane od kilkunastu lat przez Województwo Łódzkie. Tegoroczna edycja odbędzie się w formie hybrydowej - tradycyjne, stacjonarne obrady połączone będą z transmisją online. Ponad 35 paneli dyskusyjnych poświęconych będzie nowym technologiom, pracom badawczym, cyfryzacji, przedsiębiorczości i wdrażaniu innowacji w firmach, a także logistyce i transportowi.

- Forum na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez gospodarczych w kraju. Jest miejscem dyskusji, nawiązywania kontaktów i zdobywania klientów, miejscem wymiany opinii i doświadczeń - podkreśla Joanna Olszak z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. - To miejsce, gdzie promuje się innowacje w biznesie oraz integruje środowiska biznesowe, naukowe, samorządowe i rządowe. Forum pozwala spojrzeć na wyzwania współczesnej gospodarki z różnych perspektyw.

Łódzkie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w kraju. W ubiegłym roku mimo pandemii w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 38 firm zainwestowało blisko 1,7 mld zł. Nowa sytuacja postawiła jednak przed biznesem nowe wyzwania. I o tym także będą dyskutować uczestnicy XIV Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2021.

- Nasze województwo ponownie stanie się głównym ośrodkiem myśli gospodarczej, przestrzenią ciekawych i motywujących spotkań. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do twórczej dyskusji i inspiracją do realizacji ambitnych przedsięwzięć - podkreśla Joanna Olszak. - Europejskie Forum Gospodarcze to ciekawe tematy, kilkudziesięciu znakomitych prelegentów ze świata biznesu, nauki i samorządu. Forum będzie miejscem interesujących spotkań również dla pionierów i innowatorów różnych branż, a urozmaicona oferta tematyczna i znakomici goście sprawią, że wydarzenie stanie się doskonałą przestrzenią do fascynujących rozmów i wymiany doświadczeń.

Tym razem organizatorzy skoncentrują się na logistyce i transporcie. Łódzkie ze swoim położeniem stało się silnym zapleczem Polski w tej dziedzinie. Inwestują tu znane firmy krajowe i zagraniczne.

- Ostatni okres to dla naszego województwa czas dynamicznego rozwoju nowych technologii. Podczas wydarzenia dużo miejsca poświęcimy więc i tej problematyce. Przyjrzymy się też kwestii innowacyjności i prac badawczych - mówi Joanna Olszak.

Rejestracja do udziału w panelach dyskusyjnych trwa do 27 października poprzez stronę

Udział w wydarzeniu bezpłatny.

Forum towarzyszyć będzie gala Nagrody Gospodarczej „Biznes na PLUS”. Nagroda stanowi wyróżnienie i podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Województwa Łódzkiego. Trwa głosowanie w kategorii „Świadomi w biznesie” Nagroda Publiczności, na najbardziej odpowiedzialną społecznie firmę w regionie łódzkim. Galę poprowadzą Krzysztof Ibisz i Karolina Bielawska. Głosowanie internatów trwa do 27 października. Internauta, który trafnie wytypuje zwycięzcę, otrzyma prezent niespodziankę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki