EuroVolley 2019. Puchar dla mistrzyń już jest w Łodzi

od 16 lat
Siatkówka. Do Łodzi przyjechał złoty puchar, który wywalczy najlepszy zespół nadchodzących mistrzostw Europy siatkarek. Turniej odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi.

Doskonałą reklamę turnieju zrobiły same polskie siatkarki, grając kapitalny mecz z Serbkami. Jeszcze się nie udało pokonać renomowanego rywala, ale emocji było co niemiara.
– Okazały puchar będzie prezentowany w Łódzkim Centrum Wydarzeń przy ul. Piotrkowskiej 87 – mówił Piotr Kurzawa, szef ŁCW.
– Od dzisiaj przez tydzień w witrynie Łódzkiego Centrum Wydarzeń puchar będzie do obejrzenia w Łodzi – mówiła Justyna Tkaczyńska, dyrektor marketingu PZPS. – Puchar przyjechał do nas z Wrocławia, gdzie rozgrywane były kwalifikacje do igrzysk olimpijskich.
– Zdecydowaliśmy się na prezentację pucharu w witrynie, gdyż dzięki temu będzie dostępny przez 24 godziny dla mieszkańców i turystów – uzupełnił Piotr Kurzawa. – Natomiast od 19 sierpnia zorganizujemy wyjątkową wystawę, na którą też serdecznie zapraszamy. Myślę, że kilka bardzo ciekawych eksponatów siatkarskich uda nam się zgromadzić. Będzie można zobaczyć stroje, piłki, będzie można zrobić sobie zdjęcia z pucharem.
Puchar ma kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Okazałe trofeum jest ciężkie.

Po raz pierwszy do walki o medale staną aż 24 reprezentacje (podobnie jak w męskim turnieju), a rywalizacja toczyć się będzie w czterech krajach - w Polsce (faza grupowa, 1/8 finału i ćwierćfinały), Turcji (faza grupowa, 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał), na Węgrzech i Słowacji (w tych krajach odbędzie się tylko faza grupowa). Podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają w grupie B.

Skład grup mistrzostw Europy siatkarek 2019:

grupa A: Turcja, Serbia, Bułgaria, Francja, Finlandia, Grecja
grupa B: Polska, Włochy, Belgia, Ukraina, Portugalia, Słowenia
grupa C: Węgry, Holandia, Chorwacja, Azerbejdżan, Rumunia, Estonia
grupa D: Słowacja, Rosja, Niemcy, Białoruś, Hiszpania, Szwajcaria.

Środa, 28 sierpnia: Belgia – Polska, Ukraina – Słowenia
Czwartek, 29 sierpnia: Polska – Włochy, Portugalia – Ukraina.

Z sześciozespołowych grup do kolejnej rundy awansują cztery najlepsze drużyny. Pozostałe dwie pożegnają się z turniejem. W drugiej rundzie zespoły z grupy A stoczą mecze z ekipami grupy C, a drużyny z “polskiej” grupy B czekają starcia z wygranymi grupy D.

Bilety do kupienia

W łódzkiej Atlas Arenie rozegrana zostanie faza grupowa oraz 1/8 i 1/4 finału zawodów o tytuł najlepszego zespołu Europy. Bilety dostępne są na: https://www.ebilet.pl
Jedno jest pewne, że w Atlas Arenie rozgrywane będą dzięki naszej reprezentacji niesamowicie emocjonujące mecze.
Jak Polki potrafią, jak umieją grać z wyżej notowanymi przeciwniczkami pokazały podczas niedzielnego meczu kwalifikacji igrzysk olimpijskich w Tokio we wrocławskiej hali.
Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wzniosły się na wyżyny swoich możliwości. Wygrały pierwszego seta, były bliskie wygrania trzeciego. Były o włos. Przegrały 1:3. Zebrały wiele pochwał od wszystkich obserwatorów turnieju. Teraz nasze siatkarki będą oklaskiwane w Łodzi.
Nasze zawodniczki będą miały okazję powalczyć o przepustki w styczniu 2020 roku, w turnieju kontynentalnym. O wszystkim zdecydują wyniki wrześniowych mistrzostw Europy w Łodzi.

Pochwały od Małgorzaty Niemczyk

Mistrzyni Europy, posłanka Małgorzata Niemczyk napisała na FB: To nasze dziewczyny zagrały rewelacyjny mecz. Serbki były dzisiaj w zasięgu naszej drużyny. Polki miały bardzo wiele momentów gry lepszej od Serbek. Ten mecz i ten czwarty set bedzie się śnić dziewczynom po nocach! Dziewczyny nie wykorzystały szansy w czwartym secie,aby rozstrzygnąć ten mecz w piątym secie (prowadziły w czwartym secie pięcioma, sześcioma punktami). Być może w tym bardzo ciężkim meczu zabrakło naszym dziewczynom trochę sił. Z przyjemnością oglądałam dzisiaj to widowisko i z dużym optymizmem czekam na Mistrzostwa Europy w Łodzi. ą

Polska - Serbia 1:3 (25:21, 23:25, 16:25, 23:25)
Polska: Alagierska, Kąkolewska, Stysiak, Mędrzyk, Smarzek-Godek, Wołosz, Stenzel (libero) oraz Maj-Erwardt (libero), Grajber, Łukasik, Kowalewska, Zaroślińska-Król, Efimienko-Młotkowska. Trener: Jacek Nawrocki.
Serbia: Busa, Popović M., Mihajlović, Ognjenović, Veljković, Bosković, Popović S. (libero) oraz Blagojević. Trener: Zoran Terzic.