Eurowybory. Nasz sondaż ze wszystkich okręgów do Parlamentu...

  Eurowybory. Nasz sondaż ze wszystkich okręgów do Parlamentu Europejskiego. Kto zdobyłby ile mandatów, gdyby wybory odbyły się 5-7 kwietnia

  MD

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Prezentujemy wyniki sondażu, który przeprowadziliśmy w dniach 5-7 kwietnia na próbie 6,5 tys. respondentów we wszystkich trzynastu okręgach do Parlamentu
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Szymon Starnawski /Polska Press

  Sondaż przeprowadziliśmy w dniach 5-7 kwietnia na próbie 6,5 tys. respondentów we wszystkich trzynastu okręgach do Parlamentu Europejskiego.
  Szczegółowe wyniki z okręgów wyborczych na kolejnych slajdach galerii zdjęć

  Zobacz galerię

  Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego (PE) odbyły się między 5 a 7 kwietnia, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Europejską - wynika z sondażu Polska Press Grupy we wszystkich trzynastu okręgach. W województwie łódzkim także najlepsze okazało się PiS.

  Gdyby wynik z naszego sondażu po-wtórzył się 26 maja, czyli w dniu eurowyborów, to zwyciężyłoby PiS z wynikiem 40,7 proc.
  Dałby on temu komitetowi 23 mandaty euro-posłów. Na drugim miejscu w przeprowadzonym badaniu znalazła się Koalicja Europejska (PO, PSL, N, SLD i Zieloni) z poparciem na poziomie 38,3 proc., co daje komitetowi KE tylko jeden mandat mniej od PiS. Trzecia jest Wiosna Roberta Biedronia, która ma szansę na pięciu europosłów, a następnie Kukiz’15 z trzema mandatami. Pozostałe komitety według tego badania nie wezmą udziału w podziale mandatów.

  W województwie łódzkim także zwyciężyłoby PiS, a poparcie na poziomie 42,5 proc. otwiera przed tym komitetem szansę na dwa mandaty w Łódzkiem, zatem o jeden więcej niż w poprzednich eurowyborach (2014 r.). Trzeci mandat w naszym regionie otrzymałaby Koalicja Europejska.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo