Fashion Week 2013: Pokaz ikony japońskiej mody - Junko...

  Fashion Week 2013: Pokaz ikony japońskiej mody - Junko Koshino [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Fashion Week 2013: Pokaz ikony japońskiej mody - Junko Koshino [ZDJĘCIA]
  1/48
  przejdź do galerii

  ©Artur Kostkowski

  Dziewiątą edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi otworzył pokaz ikony japońskiej mody - Junko Koshino. Jej kolekcje były pokazywane m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Pekinie i na Kubie. W Polsce swoje stroje zaprezentowała raz - w 1999 roku na specjalnym pokazie w Pałacu Kultury.
  Na miejsce inauguracji tygodnia mody wybrano Centrum Promocji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych. Właśnie to miejsce było inspiracją do stworzenia pokazu przez Junko Koshino.

  - Kiedy przyjechałam do Polski i zobaczyłam to miejsce postanowiłam zrobić bardzo dynamiczny i nowoczesny pokaz. Chcę pokazać, jak można połączyć siłę światła, nowoczesnych technologii i mody. Chcę pokazać studentom Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi jak można zrobić nowoczesny pokaz. Gdyby cały czas w modzie odwoływać się do tradycji, to nic nowego by nie powstawało - powiedziała Junko Koshino na konferencji prasowej poprzedzającej pokaz.

  Japońska projektantka pokazała w Łodzi kolekcję składającą się z 40 kreacji. Przygotowała je specjalnie na pokaz w Łodzi. Syn projektantki, który jest reżyserem pokazu, zdradził, że kolekcja została ukończona trzy dni przed pokazem. Całość została podzielona na dwie części: pret-a-porter, inspirowana kulturą Japonii oraz haute couture, w której widać wyraźne zamiłowanie Junko Koshino do nowoczesnych technologii.

  Futurystyczna część kolekcji powstała we współpracy z firmą Epson, co umożliwiło wykonanie specjalnych nadruków na tkaninach.

  Japońską projektantkę do Łodzi zaprosiły władze Akademii Sztuk Pięknych.

  - Jest nam niezmiernie miło gościć ikonę japońskiej mody w Łodzi. Mam nadzieję, że to będzie wspaniała lekcja dla naszych studentów - mówi prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor ASP.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo