Fashion Week Poland 2013 od wtorku w Łodzi [PROGRAM]

  Fashion Week Poland 2013 od wtorku w Łodzi [PROGRAM]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  We wtorek w Łodzi rozpocznie się polski tydzień mody, czyli FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Przez pięć dni zobaczymy ponad 30 pokazów mody najlepszych projektantów. Swoje nowe kolekcje zaprezentują też debiutanci. Nie zabraknie gości specjalnych.
  Podczas pięciu dni Fashion Week w Łodzi obejrzymy ponad 30 premierowych pokazów mody

  Podczas pięciu dni Fashion Week w Łodzi obejrzymy ponad 30 premierowych pokazów mody ©mat. prasowe

  Na gali otwarcia w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych, zobaczymy pokaz specjalny Junko Koshino - jednej z największych japońskich projektantek, której kolekcje były pokazywane m.in.: w Nowym Jorku, Paryżu, Pekinie czy na Kubie.

  Z kolei w środę w ASP odbędzie się Gala Dyplomowa Akademii Sztuk Pięknych, podczas której obejrzymy dyplomowe kolekcje studentów uczelni.

  W czwartek rozpoczną się pokazy mody na Księżym Młynie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi. Projektanci zaprezentują swoje pomysły na głównej scenie, jaką jest Designer Avenue oraz na wybiegu OFF Out Of Schedule.

  Czyje kolekcje zobaczymy? Nowe trendy na wiosnę i lato 2014 zaprezentują m.in.
  MMC Studio, Michał Szulc, Nenukko, Natalia Jaroszewska, PtASZEK. Nową kolekcję swojej linii Basic pokaże Łukasz Jemioł. W Alei Projektantów zobaczymy też Natashę Pavluchenko, Agnieszkę Orlińską, Jarosława Ewerta, Joannę Startek, PODSIADŁO, le GIA i Jakuba Pieczarkowskiego. Będzie też bardzo lubiana w Łodzi Kędziorek i Kamil Sobczyk. Po sezonie przerwy wraca też Dawid Tomaszewski. Z popularnych marek odzieżowych pokaz nowej kolekcji zaplanowała już firma Mohito.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie gościć Fashion Week Poland po raz piąty. W ŁSSE będą również zlokalizowane strefy showroom, w którym będzie można zrobić zakupy w ponad 100 butikach polskich projektantów.

  Organizatorzy FashionPhilosophy Fashion Week Poland poinformowali, że ostatni dzień - niedziela - będzie częściowo dniem otwartym. Do strefy showroom, gdzie znajdują się butiki i stoiska projektantów, będzie mógł wejść każdy bez specjalnego biletu czy zaproszenia. Na wybiegu zaprezentują się zagraniczni projektanci. Łodzianie będą mogli obejrzeć pokaz w strefie showroom na telebimach.

  Podczas Fashion Week nie zabraknie pokazów specjalnych i wyjątkowych gości. Po raz pierwszy swoją kolekcję w Łodzi pokaże Ewa Minge. Projektantka odbierze też prestiżową nagrodę International Star Diamond Award, przyznawaną przez Fundację Donalda Trumpa. Minge została doceniona za wyjątkowe osiągnięcia w projektowaniu mody i dóbr luksusowych.

  Nagrodę odbierze z rąk Josepha Cinque, prezesa i dyrektora generalnego fundacji, który specjalnie na Fashion Week przyjedzie do Polski.

  W tej edycji, po krótkiej przerwie, powraca również projekt Salon, który tym razem pojawi się w Showroomie 87 przy ul. Piotrkowskiej 87. Tam będzie można zobaczyć premierowe kolekcje czołowych polskich projektantów, którzy nie prezentują się na wybiegach.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kreacje pełne podziwu

  Aleksandra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dobrze, że Fashion Week trwa dłużej niż jeden dzień. Zawsze więcej będzie można podziwiać :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zobaczyc bedzie tez mozna moja kreacje

  pisztolet (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  na najblizsze 8 lat, kurtała ze smietnika na grabowej,buty po starszym bracie i spodnie od kumpla z wojska z przeszyciem na d**** i dizura w kroku. Nie oczekuje za nia nagród po prostu wyznaczam...rozwiń całość

  na najblizsze 8 lat, kurtała ze smietnika na grabowej,buty po starszym bracie i spodnie od kumpla z wojska z przeszyciem na d**** i dizura w kroku. Nie oczekuje za nia nagród po prostu wyznaczam trendy ŁDZ ulicyzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo