Ferie w Łodzi. Zima nie musi być nudna [PROPOZYCJE NA FERIE 2018]

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Do wyboru będzie kilka lodowisk: Bombonierka, Retkinia, Manufaktura, obiekty przenośne
Do wyboru będzie kilka lodowisk: Bombonierka, Retkinia, Manufaktura, obiekty przenośne
Zajęcia z boksu, nauka łyżwiarstwa figurowego to tylko niektóre propozycje z Łodzi i okolic na rozpoczynające się w poniedziałek ferie. Są też warsztaty artystyczne, tańsze bilety do obiektów sportowych, półkolonie miejskie i w firmach prywatnych

W regionie łódzkim w poniedziałek rozpoczynają się ferie. Większość dzieci spędzi ich część lub całość w mieście. Jednak pozostanie na ferie w domu może być okazją do wspaniałej przygody. Firmy i instytucje z Łodzi i okolic przygotowały dla najmłodszych kilkadziesiąt zimowych atrakcji na świeżym powietrzu i pod dachem.

Ferie z MOSiR-em

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza do korzystania z jego obiektów sportowych. W okresie ferii od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież ucząca się do lat 20, zarówno uczniowie jak i studenci, mogą kupić bilety w promocyjnej cenie. Promocja obowiązuje w Bombonierce (ul. Stefa-nowskiego 28 i na lodowisku Retkinia (ul. Popiełuszki 13b). Za godzinną ślizgawkę wraz z wypożyczeniem łyżew trzeba zapłacić 4,50 zł. Feryjną zniżkę można też uzyskać na pływalni krytej Wodny Raj (ul. Wiernej Rzeki 2) w dni robocze ferii do godz. 16. Za 60 minut pływania trzeba zapłacić 5,50 zł. Bilety feryjne sprzedawane są po okazaniu legitymacji uczniowskiej lub studenckiej.

Z powodu ferii zwiększona zostanie liczba ślizgawek na lodowiskach krytych. Od najbliższej soboty aż do niedzieli, 11 lutego, w Bombonierce poślizgamy się codziennie o godz. 11.30 13, 14.30, 16, 17.30, 19. Na lodowisku Retkinia ślizgać się będzie można codziennie o godz. 11, 12.30, 14, 15.30, 17 i 18.30.

MOSiR planuje też otworzyć na ferie lodowiska przenośne. Zostały one rozłożone na Stawach Jana (ul. Rzgowska 247) oraz przy pływalni Wodny Raj. Tafle zamrażały się przez ostatnie mroźne dni. Jeśli pogoda pozwoli (co nie jest pewne) oba obiekty zostaną udostępnione łyżwiarzom w sobotę. Będą czynne codziennie w godz. 9.40 - 20. Normalny bilet wstępu na lodowiska odkryte kosztuje 7 zł, ulgowy 5 zł. Wypożyczenie łyżew - 5 zł. Feryjny bilet dla młodzieży uczącej się do 20 roku życia będzie kosztował 5 zł.

Zatoka Sportu

Do spędzenia ferii na basenie zaprasza uczniów Zatoka Sportu. Na czas ferii w basenie do skoków pływać będzie dmuchany tor przeszkód. Składać się będzie z pięciu atrakcji, m.in. rampy oraz zjeżdżalni kończącej się w wodzie. Dodatkowo Zatoka Sportu przygotowała też specjalną promocję „Wpuszczamy dzieciaka za piątaka”. Dzieci do lat 16 wejdą na pływalnię płacąc za bilet tylko 5 zł. Wstęp tylko z pełnoletnim opiekunem. Osoby dorosłe wchodzą według obowiązującego cennika. Tor i promocja będą dostępne już od soboty, 27 stycznia, do niedzieli, 11 lutego.

Aquapark Fala

Wodne półkolonie organizuje w czasie ferii Aquapark Fala. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-16 lat. W programie jest m.in. nauka i doskonalenie pływania, nauka nurkowania, podstawy ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy, w tym sztucznego oddychania na fantomach i użycia defibrylatorów. Będzie też można zdać egzamin na kartę pływacką za dodatkową opłatą za wyrobienie karty. Uczestnicy otrzymają też całodzienny bilet wstępu na Falę. Po zakończeniu półkolonii mogą zostać na pływalni pod opieką rodziców. Można zapisać się na dowolną liczbę dni. Pięciodniowy turnus kosztuje 560 zł, za jeden dzień zajęć trzeba zapłacić 160 zł. Dzieci mają zapewnioną opiekę od godz. 7.30 do 17. Mają zapewnione śniadania, obiady i podwieczorki.

Półkolonie miejskie

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi przygotował na ferie 2712 miejsc na półkoloniach w szkołach i placówkach edukacyjnych. Chociaż miejsc jest o około 250 więcej niż rok temu, większość została zajęta.

W czwartek pojedyncze wolne miejsca były dostępne w szkołach podstawowych nr. 12, 33, 40, 130, 202, 204 i 206. Zapisy na półkolonie przyjmowane są bezpośrednio w szkołach. Lista szkół organizujących półkolonie oraz ich numery telefonów dostępne są na stronie internetowej łódzkiego magistratu (uml.lodz.pl) w zakładce dotyczącej ferii w mieście.

Uczestnicy półkolonii płacą tylko 10 zł dziennie (lub 50 zł za cały tydzień). W tej cenie mają drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Program obejmuje zajęcia na terenie szkoły, a także wyjścia do miejskich atrakcji, zajęcia sportowe i wycieczki.

Zajęcia w palmiarni

Łódzka palmiarnia jak co roku zaprasza w ferie na warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Zajęcia dla osób indywidualnych organizowane są od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 12.

W najbliższy poniedziałek odbędą się zajęcia pt. „Góra śmieci czy góra pieniędzy”, we wtorek „Maski karnawałowe”, w środę „Od nasienia do nasienia”, w czwartek „Owocowe inspiracje”, w piątek „Walentyn-kowy upominek”.

W drugim tygodniu ferii w poniedziałek uczniowie mogą wziąć udział w ekologicznych zajęciach pt. „Pielęgnujemy rośliny egzotyczne”, we wtorek „Zapachy w świecie roślin”, w środę „Dzięcioły - lekarze naszych lasów”, w czwartek „Papierowa dżungla - zróbmy dżunglę z papieru”, w piątek warsztaty „Kolorowy świat tropików - malowanie na szkle” zakończą cykl.

Zajęcia są bezpłatne, zapisy w godz. 8-14 pod numerem 42 674-96-65.

Klocki w Porcie Łódź

Do wspólnej zabawy z klockami zaprasza najmłodszych Port Łódź. Już od najbliższej soboty, aż do niedzieli, 11 lutego w Porcie Łódź pojawi się blisko 13 tys. klocków.

Atrium Portu Łódź zamieni się w miasteczko zbudowane z klocków. Zajmie ono powierzchnię 100 m kw. Dostępne będą klocki różnych rodzajów: od najmniejszych przez klocki konstrukcyjne po wielkie kloce mające ponad 1 metr wysokości. Maluchy będą mogły zbudować z nich wszystko, co tylko podpowiada im wyobraźnia.

Klockowe miasteczko czynne będzie w godz. 12-18. Wstęp i zabawa są bezpłatne.

Łyżwy w Manufakturze

Specjalną ofertę feryjną przygotowało lodowisko na rynku Manufaktury. Przez dwa tygodnie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 12-14 czekać tam będzie profesjonalny łyżwiarz, który pokaże jak prawidłowo jeździć na łyżwach, a zaawansowanych nauczy trudniejszych elementów. Nie obowiązują zapisy. Lekcje z instruktorem są darmowe, obowiązuje jednak bilet wstępu na lodowisko. Wypożyczenie łyżew wraz z biletem wstępu kosztuje 10 zł. Ci, którzy swoje łyżwy mają, płacą 6 zł.

Lodowisko w Manufakturze to 600 mkw. tafli lodu. Czynne jest od godz. 10 do 22, w niedzielę do 21. Przerwy techniczne są w godz. 14.30-15 i 18-18.30. Wejście możliwe najpóźniej godzinę przed przerwą.

Półkolonie z tańcem

Działające w Manufakturze studio tańca Egurrola Dance Studio zaprasza na Roztańczone Półkolonie. Podczas dwóch tygodniowych turnusów dzieci poznawać będą różne tańce, przygotują taneczne show, wybiorą się na wycieczki i wezmą udział w warsztatach artystycznych. Zaplanowano też pasowanie na tancerza. Koszt pięciodniowego turnusu wynosi 550 zł, jeden dzień 130 zł. Informacje i zapisy: 601-526-526.

Półkolonie w Jupi Park

Sala zabaw Jupi Park w Manufakturze organizuje tematyczne półkolonie. W pierwszym tygodniu tematem zabaw będzie „Szalona nauka” w drugim „Gotowanie molekularne”. Codziennie przewidziane są zajęcia taneczne, gimnastyka i zabawy taneczne, a także darmowe napoje. W poniedziałki, środy i piątki przewidziano warsztaty eksperymentalne. Dzieci mają zapewnioną opiekę od godz. 8 do 18.

Rodziny mogą wybrać jeden z wielu feryjnych pakietów. Dzień bez wyżywienia kosztuje 40 zł, z czterema posiłkami- 55 zł. Tydzień zajęć bez jedzenia kosztuje 175 zł, z wyżywieniem 250 zł. Można też wybrać się na pojedynczy warsztat. Kosz to 35 zł za godzinę zajęć oraz godzinę zabawy w Jupi Parku.

Warsztaty w Empiku

W Empiku w Manufakturze przez całe ferie od poniedziałku do piątku odbywać się będą warsztaty plastyczne dla dzieci. Początek zajęć zawsze o godz. 13. W poniedziałki (29 stycznia i 5 lutego) o godz. 13 dzieci od piątego roku życia stworzą obrazy z roztopionych kredek, we wtorki natomiast będą robić ramki do zdjęć, a w środy powstaną mozaikowe puzderka. W czwartki będzie można zrobić zakładki do książek, a w piątki albumy na zdjęcia.

Warsztaty kreatywne przeznaczone są dla klientów programu Mój Empik. Kartę programu można założyć w każdej chwili, nawet w trakcie zajęć. Bazą do pracy warsztatowej jest produkt dostępny w salonie, wskazany przez prowadzącego. Żeby przystąpić do pracy, trzeba się w niego zaopatrzyć. Wykonane dzieło można będzie zabrać do domu. Zapisy na warsztaty: tel. 603-117-072.

Taniej w Jazda Park

Specjalną ofertę feryjną przygotował dla młodzieży klub bilardowy Jazda Park w Manufakturze. W czasie ferii w godz. 10-15 godzina gry w bilard kosztować będzie jedynie 15 zł.

Ferie zimowe w Sukcesji

Stacjonarne zimowiska dla małych łodzian przygotowała też Sukcesja. Mogą w wieku 7-13 lat. Półkolonie podzielone będą na dwa turnusy, w każdym tygodniu ferii po pięć dni. Zajęcia będą się odbywać w dobrze wyposażonej sali półkolonijnej.

W programie m.in. wyjścia do kina Helios na wybrane seanse, zabawy w Jupi Parku, szaleństwo w kręgielni Król Kul, warsztaty kulinarne z robienia pizzy w restauracji Vapiano, warsztaty teatralne i filmowe z absolwentem szkoły filmowej, wyjście do Planetarium. W ramach zimowisk dzieci będą mieć opiekę i wyżywienie. Koszt jednego turnusu to 380 zł. Zapisy: [email protected] lub telefonicznie: 695-538-582.

Dodatkowo w każdy piątek ferii o godz. 18 uczestnicy półkolonii, a także wszyscy mali klienci będą mogli wraz z rodzicami obejrzeć bezpłatnie spektakl Teatru Piccolo. Wstęp jest wolny.

Lodowisko w Manufakturze oferuje zajęcia z jazdy figurowej na lodzie

Ferie w kinie Charlie

Specjalne pokazy feryjne organizuje kino Charlie (ul. Piotrkowska 2013/205). W czasie ferii przedpołudniami zaproponuje dwa tytuły: „Miś Bamse i córka wiedźmy” dla najmłodszych, oraz dla nieco starszych „Storm. Opowieść o odwadze”. W pierwszym tygodniu ferii w poniedziałek i we wtorek o godz. 10 można obejrzeć „Storm. Opowieść o odwadze”. Bilet kosztuje 10 zł.

Ferie filmowe

Muzeum Kinematografii (pl. Kaczyńskiego 1) zaprasza w ferie na codzienne pokazy filmowe i warsztaty.

Już w sobotę o godz. 12 dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat mogą wziąć udział w czterogodzinnych warsztatach z animacji poklatkowej. Koszt zajęć to 30 zł.

Pozostałe zajęcia Małego Kinematografu przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-7 lat. W środy i niedziele ferii o godz. 12 będą mogły obejrzeć filmy animowane i wziąć udział w warsztatach. Bilety kosztują 12 zł. W najbliższą niedzielę maluchy poznają książkę „Opowiem ci mamo, co robią dinozaury”. W środę zobaczą film „Wielka podróż Bolka i Lolka” i pomogą im spakować plecak. W kolejną niedzielę, 4 lutego, poznają pozycję „To nie jest książka”, a w środę, 7 lutego, zwiedzą wystawę „Pałac pełen bajek”. Będą też filmy animowane.

Ferie zakończą się w niedzielę, 11 lutego o godz. 12 Balem w Pałacu. Gościem balu będzie cyrkowiec Eduardo. Przewidziane są też filmy krótkometrażowe. Należy przyjść w kostiumach karnawałowych.

Na zajęcia i seanse w Muzeum Kinematogratii można wcześniej zarezerwować miejsce dzwoniąc pod numer: 42 203-24-50. Można też kupić bilet bezpośrednio przed seansem.

Zatoka Sportu przygotowała na ferie dmuchany tor przeszkód i promocję

Alfabet w muzeum

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na feryjne zajęcia dla dzieci pt. „Pałacowy alfabet”. Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku w godz. 10.30-12 w oba tygodnie ferii. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Będą one poznawać alfabetycznie kolejne pojęcia związane z historią Łodzi i działalnością muzeum.

W programie takie zajęcia jak: „A jak arcydzieło - przepis na wybitne dzieło sztuki” (we wtorek, 30 stycznia), czy „B jak bohater z Łodzi - poznajemy Jana Karskiego” (środa, 31 stycznia”. Można też wybrać „C jak ciekawostki o czasie - czy wszyscy mierzą go tak samo” czy „D jak dawna Łódź - historia zapisana na fotografiach”

Na zajęcia są jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Zapisy: tel. 42 254-90-11, lub mejlowo: [email protected] Koszt pojedynczych zajęć to symboliczna złotówka.

Ferie na wrotkach

Specjalną ofertę feryjną ma też wrotkarnia KołoWrotki mieszcząca się w strefie Piotrkowska 217. W okresie ferii wrotkarnia działa codziennie, także w poniedziałki. We wtorki możliwe jest wejście w promocyjnych cenach 15 i 10 zł. Dla uczniów przygotowano też specjalne, feryjne karnety. Za cztery wejścia w czasie ferii zapłacą oni 45 zł. Wrotkarnia przyjmuje też zapisy na bal karnawałowy dla dzieci na wrotkach, który odbędzie się w niedzielę, 11 lutego, o godz. 11. Wstęp na bal z wypożyczeniem wrotek - 38 zł.

Ceramika z Indygo

Pracownia ceramiki Indygo mieszcząca się w Off Piotrkowska Center (ul. Piotrkowska 138/140) zaprasza na feryjne warsztaty tworzenia w glinie. Podczas warsztatów ceramicznych dzieci poznają podstawy pracy z gliną, techniki lepienia, zdobienia oraz różne rodzaje gliny. Po wysuszeniu prace są wypalane w piecu do ceramiki i przekazane uczestnikom.

Warsztaty odbywać się będą w feryjne wtorki o godz. 17, oraz w środy i w soboty o godz. 10. Zajęcia trwają 1,5 godziny. Koszt pojedynczych warsztatów to 35 zł, zapisy: indygo. [email protected], lub 601-442-725.

Ferie z boksem

UKS Włókiennik zaprasza dzieci i młodzież na ferie z boksem i podnoszeniem ciężarów. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17 w siedzibie klubu, czyli w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Żeromskiego 115. Informacje i zapisy: 600-475-016.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
ŁodzianinPK
cyt. "Muzeum Kinematografii (pl. Kaczyńskiego 1) zaprasza w ferie na codzienne pokazy filmowe i warsztaty." - a Pana Pismaka to chyba ominęła wiadomość, że nazwy nie zmieniono.....
m
mietek
Niech tylko trochę popada i temperatura spadnie poniżej zera, to nie tylko Retkinia, ale cała Łódź zamieni się, dzięki staraniom służb miejskich, w jedno wielkie lodowisko...
l
lucy
Dobry pomysł może będzie równiej.....
G
Gość
I co jeszcze mamy ? BIUROWCE mamy ! Całe ferie można zwiedzać i wszystkich nie zdąży się obejrzeć
Z
ZDiT
Następnie zostanie przydzielony do konkretnej ulicy i będzie łatał dziury.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie