Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie

  Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie do Łodzi rysownik Disneya, Don Rosa

  Ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie do Łodzi rysownik Disneya, Don Rosa ©Materiały prasowe

  Stało się. Zagrożone opóźnieniem otwarcie rewitalizowanej na cele kulturalne EC-1 w Łodzi sprawiło, że tegoroczna, 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, odbędzie się w nowym miejscu. Ostatecznie padło na Atlas Arenę.
  Ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie do Łodzi rysownik Disneya, Don Rosa

  Ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie do Łodzi rysownik Disneya, Don Rosa ©Materiały prasowe

  - Z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zmienić nasze plany związane z EC-1 - mówił dyplomatycznie na wczorajszej konferencji prasowej Adam Radoń, dyrektor festiwalu i Łódzkiego Centrum Komiksu. - Nie oznacza to jednak, że z EC-1 rezygnujemy zupełnie i nie mamy na to miejsce pomysłów. Los jednak sprawił, że festiwal wylądował w Atlas Arenie i mam nadzieję, że wiążemy się z tym miejscem na długie lata.


  CZYTAJ TEŻ: Fuszerka w EC-1! Dziury w dachu i cieknąca woda

  Szef Atlas Areny, Krzysztof Maciaszczyk, zapewnia, że pomysł umiejscowienia festiwalu w największej łódzkiej hali pojawił się trzy lata temu.

  - Adam Radoń przestraszył się jednak tej powierzchni. Bał się zresztą i teraz, ale ostatecznie uznał, że to doskonałe miejsce - przyznał Maciaszczyk.

  24. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier odbędzie się w dniach 4-6 października. Jak podkreślają organizatorzy, na terenie Atlas Areny zamierzają oni "przeprowadzić cały program spotkań, warsztatów z twórcami komiksów, ilustracji i gier oraz wszystkie elementy merytoryczne towarzyszące festiwalowi od wielu lat". Na koronie obiektu zostanie umiejscowiona strefa targowa, a na płycie stanowiska dedykacji oraz strefa turniejów gier planszowych, RPG i komputerowych. Pośrodku hali umieszczona zostanie główna scena festiwalu, na której odbędą się spotkania z zaproszonymi gwiazdami, gala wręczenia nagród, cosplay (konkurs na najlepsze przebranie się za postać z komiksu), wybory rysunkowej miss. Silną częścią mają być giełdy komiksu oraz sprzętu i gier komputerowych. Wstęp na festiwal będzie bezpłatny, przy wejściu organizatorzy planują sprzedawać jedynie cegiełki na rzecz organizacji imprezy.

  - Będzie to pierwsza w Polsce impreza komiksowa zorganizowana w tak ogromnej i wymagającej przestrzeni - podkreśla Adam Radoń.

  Do najważniejszych gwiazd, które zapowiedziały przyjazd na festiwal, należy amerykański rysownik Don Rosa, jeden z najsłynniejszych twórców komiksów z Kaczorem Donaldem, Sknerusem McKwaczem i innymi disneyowskimi postaciami. Kolejnymi goścmi będą francuski rysownik i scenarzysta David B. (znany z komiksów "Uzbrojony ogród" i "Rycerze świętego Wita"), scenarzysta Stephen Desberg (seria "Gwiazda pustyni"), Grzegorz Rosiński, Guy Delisle (twórca komiksowych dzienników z podróży), Rosjanin Roman Surżenko. Będą też goście z Czech, Węgier, Skandynawii, Słowacji. Festiwalowe wystawy mają się odbywać w Łódzkim Domu Kultury, Dom Literatury, a także w Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim i Wieluniu.

  Atlas Arena z racji swojej wielkości wykaże prawdziwą potęgę łódzkiego festiwalu. Położenie obok dworca Łódź Kaliska (wobec rozkopanych ulic) może się okazać atutem dla fanów imprezy przyjeżdżających z różnych zakątków kraju. Jeśli stawią się licznie i spodoba im się przedsięwzięcie skumulowane w jednym, olbrzymim miejscu, łódzki festiwal komiksu dostanie siłę, nową energię i wizerunek jednego z największych tego typu wydarzeń na świecie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a co Pan Radoń ma do EC1 ? na Pałac Kultury też ma pomysły ... ?

  mędrzec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  a co Pan Radoń ma do EC1 ? na Pałac Kultury też ma pomysły ... ? Przecież tam ma być Centrum Sztuki Filmowej Fundacji Sztuki Świata ... Fundacji Davida Lyncha ... I miasto ma umowę z Fundacją. na...rozwiń całość

  a co Pan Radoń ma do EC1 ? na Pałac Kultury też ma pomysły ... ? Przecież tam ma być Centrum Sztuki Filmowej Fundacji Sztuki Świata ... Fundacji Davida Lyncha ... I miasto ma umowę z Fundacją. na dzień dzisiejszy Adam Radoń ma takie same prawa do EC1 jak do Pałacu Kultury czy Białego Domu ... W Łodzi szykuję się kolejne łamanie umów ?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan Radoń nie jest winien tego co zrobiono z tymi, którzy stworzyli EC1

  Wojtas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  On tylko wykonuje swoja robotę.
  Jeśli sa jakies zobowiązania w stosunku do Fundacji Lyncha to mnie to tylko cieszy. Może jak ta ekipa przeminie, wszystko wróci do normy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pięknie...

  Piter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  "24. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier odbędzie się w dniach 4-6 października." "pozdrowienia" od pracujących, festiwal kiedyś był w weekend i komu to przeszkadzało?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to jest weekend

  bubu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Ale 4-6 października to jest weekend. Przecież wiadomo, że główne atrakcje to sobota i niedziela.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  haha! na workach z klejem?haha

  rafik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  wszyscy w koszulkach z napisem atlas, a niektorzy z workami kleju bo najwazniejsza jest zaprawa! Hahaha
  Biedaku raboniu.....zniszczysz swoja impreze.
  Zginiecie w takim hangarze, a schlebianie...rozwiń całość

  wszyscy w koszulkach z napisem atlas, a niektorzy z workami kleju bo najwazniejsza jest zaprawa! Hahaha
  Biedaku raboniu.....zniszczysz swoja impreze.
  Zginiecie w takim hangarze, a schlebianie prostakom marketingu zrobi reszte.
  Nie dajcie sie dyktatowi prymitywow z kasa.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a może trzeba się cieszyć?

  kulturalny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  to chyba dobrze, że łódzka firma wspiera łódzką imprezę kulturalną, czyż nie? A jak sobie poradzi festiwal w nowym miejscu - sam jestem ciekaw.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo