ZOBACZ
  MENU

  Ramen Festiwal: menu i ceny

  Rozwiń
  Festiwal Kryminału i wystawa okładek

  Festiwal Kryminału i wystawa okładek

  Aida Stępniak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Festiwal Kryminału i wystawa okładek

  ©Materiały prasowe

  Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki, Poleski Ośrodek Sztuki przygotował propozycję skierowaną do miłośników kryminałów.
  Festiwal Kryminału i wystawa okładek

  ©Materiały prasowe

  Festiwal Kryminału odbędzie się w siedzibie POS przy ul. Krzemienieckiej 2a. Organizatorzy chcą umożliwić twórcze spotkanie pisarzy i czytelników oraz promować polską powieść kryminalną osadzoną mocno w społecznych realiach. Gośćmi imprezy będą Zygmunt Miłoszewski, Krzysztof Zajas oraz Marcin Wroński. W programie znajdą się propozycje nie tylko dla dorosłych miłośników kryminałów, ale także dla młodszych czytelników.

  Zobacz też:Piąta edycja „Małego książkomaniaka” w Łodzi

  Festiwal rozpocznie się w środę 19 kwietnia otwarciem wystawy ilustracji do książek kryminalnych dla dzieci autorstwa Gosi Kulik i Tomasza Żarneckiego. Oboje mieszkają we Wrocławiu i zajmują się projektowaniem graficznym, plakatów oraz książek. Ekspozycja ich prac zostanie otwarta o godz. 11.

  Czytaj:Festiwal Kryminału w Łodzi. Wkrótce rozpocznie się pierwsza edycja wydarzenia

  W piątek 21 kwietnia odbędzie się wycieczka śladami „Lampionów” Katarzyny Bondy prowadzona przez bibliotekarkę i przewodniczkę Teresę Jasińską. Początek przy wejściu do Muzeum Miasta Łodzi o godz. 11. Wcześniej należy wysłać zgłoszenie pod adres mailowy m.fi lipowicz@pos.lodz.pl. W sobotę 22 kwietnia będzie można spotkać się z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem takich powieści jak „Domofon”, „Bezcenny”, „Gniew” czy trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim. Początek o godz. 18. Spotkanie poprowadzi Maria Berkan-Jabłońska. Z kolei we wtorek 25 kwietnia o godz. 18 rozpocznie się spotkanie z Krzysztofem Zajasem połączone z promocją jego książki „Oszpicyn”. 27 kwietnia o godz. 18 w POS pojawi się Marcin Wroński, który opowie o swojej najnowszej książce „Czas Herkulesów”. Festiwal Kryminału zamknie panel dyskusyjny „Nowe role kryminału/nowe sposoby lektury”, zaplanowany na piątek 28 kwietnia. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Początek o godz. 18.  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo