ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  Festiwal Kryminału w Łodzi. Wkrótce rozpocznie się pierwsza...

  Festiwal Kryminału w Łodzi. Wkrótce rozpocznie się pierwsza edycja wydarzenia

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi przygotował pierwszą edycję Festiwalu Kryminału. W imprezie wezmą udział znakomici goście.
  Festiwal Kryminału w Łodzi. Wkrótce rozpocznie się pierwsza edycja wydarzenia

  ©Poleski Ośrodek Sztuki

  Wystawą ilustracji książek kryminalnych dla dzieci rozpocznie się 19 kwietnia pierwsza łódzka edycja Festiwal Kryminału. Wydarzenie, które potrwa do 28 kwietnia, przygotował Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi (ul. Krzemieniecka 2a).

  - To pierwsza tego typu impreza w Łodzi organizowana z okazji Światowego Dnia Książki - podkreślają organizatorzy. - Festiwal dedykowany jest miłośnikom kryminału. Promuje model polskiej powieści kryminalnej mocno osadzonej w realiach społecznych.

  Zobacz też:Muzeum Miasta Łodzi oraz Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi objęły nowe dyrekcje

  Festiwal Kryminału otworzy wystawa ilustracji książek dla dzieci autorstwa Gosi Kulik i Tomka Żarneckiego, której wernisaż zaplanowano na godz.
  11, na środę, 19 kwietnia. Tomasz Żarnecki to artysta interdyscyplinarny, zafascynowany różnorodnością kultury. Przez wiele lat organizował wystawy plakatu teatralnego. Z czasem zaczął tworzyć instalacje i zajął się działaniami w przestrzeni miejskiej. Zajmuje się fotografią, grafiką, projektowaniem graficznym. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, mieszka we Wrocławiu. Małgorzata Kulik zaś ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale malarstwa, aneks dyplomowy realizowała w pracowni grafiki książki. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Tworzy ilustracje, plakaty, zajmuje się malarstwem, rysuje i pisze powieści graficzne, wraz z Tomaszem Żarneckim projektuje książki.

  W programie festiwalu jest również wycieczka po Łodzi śladami „Lampionów” Katarzyny Bondy pod przewodnictwem Teresy Basińskiej (21 kwietnia, godz. 11). A 22 kwietnia do Łodzi przyjedzie Zygmunt Miłoszewski, autor m.in. książek „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy”, „Bezcenny”, „Gniew”.

  Czytaj:Literatura: "Łzy konika polnego" Kaliny Jerzykowskiej

  25 kwietnia odbędzie się spotkanie z Krzysztofem A. Zajasem, połączone z promocją jego najnowszej książki „Oszpicyn”, o siłach zła działających na granicy naszego świata i rzeczywistości. A 27 kwietnia na festiwalu gościł będzie Marcin Wroński ze swoją najnowszą publikacją „Czas Herkulesów”, czyli ostatnią powieścią w cyklu z komisarzem Maciejewskim.

  28 kwietnia odbędzie się panel dyskusyjny: „Nowe role kryminału/nowe sposoby lektury”, który przygotowuje wydział filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Wezmą w nim udział: dr Maria Berkan-Jabłońska, prof. Agnieszka Izdebska, prof. Dorota Samborska (Uniwersytet Łódzki), prof. Anna Kurska (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo