Festiwal Wolontariatu Kontakt: Wolontariusze dotrą w...

  Festiwal Wolontariatu Kontakt: Wolontariusze dotrą w zakazane rewiry [ZDJĘCIA]

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Festiwal Wolontariatu Kontakt: Wolontariusze dotrą w zakazane rewiry [ZDJĘCIA]
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  Już 28 lipca w Łodzi rozpocznie się trzeci Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt, w którym wezmą udział ludzie z różnych stron świata. W środę, Hanna Zdanowska podpisała w tej sprawie porozumienie z fundacją Proem, organizatorem festiwalu.
  W tym roku festiwal odwiedzi 150 wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Białorusi, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, którzy przez 10 dni będą pomagać łodzianom i sprawiać, że Łódź stanie się lepszym miastem.

  - Wolontariusze po przez cykl działań na rzecz społeczności lokalnej, pozytywnie zmieniają rzeczywistość - mówi Rafał Piekarski dyrektor festiwalu. - W tym roku wyremontujemy 8 lokali w tym 6 mieszkań prywatnych, Dom Dziennego Pobytu przy ul. Rojnej 52 oraz, Świetlicę środowiskową z ul. Sentaroskiej 4.

  Podczas festiwalu, zorganizowane zostaną także zajęcia komputerowe dla seniorów i kreatywne warsztaty dla dzieci z ulicy Ogrodowej.

  - Planujemy przeprowadzić działania artystyczne skierowane do wszystkich łodzian - podkreśla Rafał Piekarski.

  Podsumowanie imprezy odbędzie się 2 sierpnia podczas Wielkiego Finału na rynku Manufaktury.

  - Dzięki naszej współpracy z organizatorami mamy szansę dotrzeć w zakazane rewiry - mówiła w środę Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Łódź jest trudnym miastem, ale dzięki takim akcjom zmienia się na lepsze. Razem wytypowaliśmy lokale, które zostaną wyremontowane podczas festiwalu.

  Wolontariusze, którzy wezmą udział w festiwalu sami ponoszą koszty noclegów i dotarcia do Łodzi.

  - My w zamian za ich bezinteresowną pomoc organizujemy im dojazd do remontowanych lokali, wypełniamy czas wolny zwiedzaniem Łodzi, wspólnymi ogniskami i imprezami - wyjaśnia Rafał Piekarski.

  W akcję włączyli się także Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, Se-ma-for, Fundacja Dom, PPPW Centerko oraz wielu innych. Dokładny plan festiwalu znajdziemy na stronie Festiwalu Kontakt.

  TAK WYGLĄDAŁA UBIEGŁOROCZNA EDYCJA FESTIWALU KONTAKT:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo