Nasza Loteria

Finał akcji „Wygrywamy zaczyna się od WY”. Czeki trafiły do zwycięzców

Materiał informacyjny Totalizator Sportowy
Finał ogólnopolskiej kampanii „Wygrywamy zaczyna się od WY” za nami. 540 wniosków z całej Polski, blisko 4 miliony głosów i 27 laureatów, którzy otrzymali dofinansowanie o łącznej wartości 3,2 mln zł. – Bardzo dużo projektów, bardzo duży odbiór oraz bardzo duże oddziaływanie – tak w kilku słowach można podsumować nasz konkurs – zachwala Anna Kukla, prezes zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Ambasadorem kampanii był Robert Lewandowski.

Totalizator Sportowy od wielu lat przekazuje środki na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej i Fundusz Promocji Kultury, które wspierają sport oraz kulturę w Polsce. Od 1994 roku łączna kwota przekazana w formie dopłat na obie dziedziny wynosi ponad 17,7 mld zł i cały czas rośnie.

W piątek 2 grudnia odbyła się konferencja poświęcona z jednej strony projektowi Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej – „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”, a z drugiej strony wielkiej akcji Totalizatora Sportowego „Wygrywamy zaczyna się od WY”. – Akcja Totalizatora Sportowego pozwoliła Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej zrealizować bardzo piękny projekt. Jest to konkurs na projekty infrastrukturalne dotyczące kultury i sportu – mówi Anna Kukla, prezes zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej i dodaje, że w ramach konkursu zgłoszono aż 540 wniosków, z których do dofinansowania wybrano 27 laureatów.

Fundacja Miasto Kultury w Łodzi, która, jak możemy przeczytać na jej stronie, działa na rzecz rozwoju kultury poprzez wspieranie jej twórców, polepszanie dostępu do jej dóbr i edukację jej odbiorców, otrzymała maksymalną kwotę, czyli 200 tys. zł, na modernizację budynku kina Charlie, obejmującą m.in. odnowienie ścian, wymianę posadzki i oświetlenia, a także zamontowanie windy i platformy dla osób niepełnosprawnych.

– Są to lokalne inwestycje, co nas bardzo cieszy, ponieważ są to inwestycje, z których będzie mogła korzystać lokalna społeczność – mówi Anna Kukla i przypomina, że Fundacja wspiera tego typu projekty już od 2009 roku. – Głównie zajmujemy się sportem i kulturą. Jesteśmy otwarci przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również wspieramy osoby dorosłe – wymienia prezes zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Wśród zwycięskich projektów dominowały te sportowe, ponieważ jak tłumaczą organizatorzy konkursu – obecnie tego typu infrastruktury, czyli boisk, bieżni, czy np. siłowni, brakuje najbardziej, ale co ważne – nie zabrakło projektów kulturalnych. – Ten konkurs spełnił nasze oczekiwania – przyznała Anna Kukla.

Z kolei Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego nie ukrywał, że akcja „Wygrywamy zaczyna się od WY” to tak naprawdę uzupełnienie misji Totalizatora Sportowego, która jest realizowana już od 66 lat poprzez wspieranie za pomocą środków finansowych dwóch ważnych dziedzin życia społecznego, jakimi są sport i kultura.

– To świetne uzupełnienie, ponieważ jest to inicjatywa oddolna, co oznacza, że były zgłaszane lokalne projekty i co najważniejsze – zostały ocenianie przez naszych klientów, czyli przez mieszkańców – mówi.

Prezes zarządu Totalizatora Sportowego poinformował, że budżet projektu wyniósł 3,2 mln zł i przyznał, że najpierw miał być wybierany jeden projekt z jednego województwa, ale ze względu na to, że nie wszystkie zgłaszane projekty obejmowały całą maksymalną kwotę na wsparcie wynoszącą 200 tys. zł, udało się sfinansować aż 27 projektów.

– Wiele osób, które zaczynały swoją przygodę ze sportem, szczególnie z mniejszych miejscowości ma bardzo duże problemy z infrastrukturą. Kiedyś nie było boisk, siłowni, bieżni, jednak powoli się to zmienia – mówi Dawid Tomala, zdobywca złotego medalu w chodzie sportowym na 50 km na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio oraz ambasador Totalizatora Sportowego. – Dzięki temu najmłodsi już nie będą mogli wykręcać się od uprawiania sportu tym, że np. nie mają boiska w okolicy – dodaje z uśmiechem.

Jego zdaniem takie inicjatywy, jak ta organizowana przez Totalizator Sportowy, są genialnym pomysłem. – Mamy coraz więcej obiektów, teraz tylko trzeba zachęcić dzieciaki do tego, żeby z nich korzystały – dopinguje. – Dzięki temu same się przekonają, jak ogromnym pięknem jest sport i kultura – puentuje.

Od grudnia 2020 roku w działaniach na rzecz rozwoju sportu i kultury Totalizator Sportowy wspiera najlepszy piłkarz świata FIFA 2020 i 2021 i kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. – Marka Roberta Lewandowskiego pomaga bardzo mocno. Współpracujemy już od kilku lat. Cieszę się, że i w tym projekcie zgodził się wziąć udział i efekt tej współpracy jest wspaniały – chwali prezes zarządu Olgierd Cieślik.

– Na początku mojej kariery piłkarskiej trenowałem w różnych warunkach, czasami naprawdę trudnych. Wiem, jak ważne jest, aby infrastruktura była na najwyższym poziomie, dlatego cieszę się, że dzięki Wam, a także graczom LOTTO, wsparcie otrzymają kolejne obiekty sportowe i kulturalne – mówił Lewandowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki