Finał biegów sztafetowych Vena Sport 2013 [ZDJĘCIA]

    Finał biegów sztafetowych Vena Sport 2013 [ZDJĘCIA]

    mar

    Dziennik Łódzki

    Aktualizacja:

    Dziennik Łódzki

    Finał biegów sztafetowych Vena Sport 2013 [ZDJĘCIA]
    1/29
    przejdź do galerii

    ©Paweł Łacheta

    Ponad 200 sztafet wzięło udział w ogólnopolskim finale młodzieżowych zawodów w biegach rozstawnych Vena Sport 2013. W zawodach rozegranych na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Lumumby w Łodzi wystartowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
    Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich i sztafety z dzikimi kartami z województwa łódzkiego rywalizowali w 13 konkurencjach (sztafety 4x100m, sztafety szwedzkie 100-200-300-400m i sztafeta 16x100m). Na najwyższym stopniu podium stawały sztafety z Kołobrzegu, Stargardu Szczecińskiego, Kościerzyny, Jedlińska, Wrześni, Bytomia, Żerkowa, Krakowa, Włodawy, Szamotuł i Szczecina, oraz z Aleksandrowa Łódzkiego i Rawy Mazowieckiej.


    Województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie zdobyły po 3 złote medale, województwo łódzkie zajęło trzecie miejsce. Niestety, występ szkół z Łodzi wypadł najsłabiej w 5-letniej historii imprezy.

    WYNIKI

    Szkoły Podstawowe:

    4 x 100 m K
    1. SP 3 Kołobrzeg
    2. SP 5 Skierniewice
    3. SP 11 Tczew

    4 x 100 m M
    1. SP 5 Stargard Szczeciński
    2. SP 8 Lubin
    3. SSP 3 Aleksandrów Ł.

    Szwedzka K
    1. SP 2 Kościerzyna
    2. SP 1 Nysa
    3. SP 344 Warszawa

    Szwedzka M
    1. SP 1 Rawa Mazowiecka
    2. SP 2 Augustów
    3. SP 7 Stargard Szczeciński

    16x100m
    1. SSP 3 Aleksandrów Ł.
    2. SP 1 Rawa Mazowiecka
    3. SP 79 Łódź


    Gimnazja

    4 x 100 m K
    1. PG Jedlińsk
    2. G Trzebownisko
    3. G 2 Lubin

    4 x 100 m M
    1. G 2 Września
    2. G Sport. Aleksandrów Ł.
    3. G 1 Polkowice

    Szwedzka K
    1. G 4 Bytom
    2. G 5 Przemyśl
    3. G Dąbrowa Górnicza

    Szwedzka M
    1. G 1 Żerków
    2. G Dąbrowa Górnicza
    3. G 44 Łódź


    Szkoły Ponadgimnazjalne

    4 x 100 m K
    1. XII LO Kraków
    2. LO Szamotuły
    3. ZS Trzcinica

    4 x 100 m M
    1. ZSZ 1 i II LO Włodawa
    2. ZS Trzcinica
    3. ZS 1 Szczecinek

    Szwedzka K
    1. LO Szamotuły
    2. IV LO Płock
    3. V LO Bytom

    Szwedzka M
    1. ZSEE Szczecin
    2. ZSPryw. Opoczno
    3. ZSP 1 Barlinek

    Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

    Magazyn sportowy