Flesz 15. kolejki Fortuna 1 Ligi. Najważniejsze wydarzenia z pierwszoligowych boisk
2/8
Dariusz Dudek po złożeniu rezygnacji na ręce prezesa...

Nieudany debiut Dariusza Dudka za sterami GieKSy

Dariusz Dudek po złożeniu rezygnacji na ręce prezesa ekstraklasowego Zagłębia Sosnowiec nie musiał długo szukać nowej posady. Na „bezrobociu” spędził zaledwie tydzień. Początkiem sezonu wydawało się, że GKS Katowice będzie chciał bić się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale kibice GieKSy znów oglądają swój klub w dole stawki. Cel, jaki postawiono przed Dudkiem, jest jasny. Utrzymać GKS w 1. lidze. Jak na razie za nowym szkoleniowcem zupełnie nieudany debiut. W piątek jego zespół przegrał 0:2 w Mielcu ze Stalą, a na dodatek nie stworzył żadnej, stuprocentowej sytuacji na zdobycie bramki.

3/8
Bogusław Pietrzak nie spodziewał się, że w piątkowy wieczór...

Debiut Bogusława Pietrzaka w Garbarni Kraków

Bogusław Pietrzak nie spodziewał się, że w piątkowy wieczór w zaledwie kilkanaście minut trafi z nieba do piekła. Na dodatek przyszło mu debiutować w beniaminku z Krakowa w niekoniecznie sprzyjających okolicznościach, związanych nie tylko z kwestiami sportowymi (Garbarnia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli). Wciąż mówi się o powodach rozstania z Mirosławem Hajdo, który stał się ofiarą własnego sukcesu. Wróćmy jeszcze do meczu Garbarni z Bruk-Bet Termaliką. Po godzinie gry zapachniało sensacją, gdy Mateusz Węsierski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Ci jednak bardzo szybko zostali sprowadzeni na ziemię. W 15 minut „Słoniki” zdobyły trzy bramki i do Niecieczy wróciły z pełną pulą punktów. Trener Pietrzak ma nad czym myśleć.

4/8
Kilka dni temu za porozumieniem stron został rozwiązany...

Powrót z dalekiej podróży ekipy Piotra Zajączkowskiego

Kilka dni temu za porozumieniem stron został rozwiązany kontrakt z Kamilem Kieresiem, a Stomil Olsztyn objął Piotr Zajączkowski. Nie miał najłatwiejszego zadania, ponieważ Duma Warmii zmaga się nie tylko z problemami finansowymi, sportowymi, ale też kadrowymi. Z gry wykluczeni byli: Michał Leszczyński, Łukasz Jegliński, Michał Góral i Remigiusz Szywacz. Brak czterech zawodników i myśl, że większość z nich złożyła wezwania do zapłaty (pensje w Stomilu nie są wypłacane od dwóch miesięcy), nie pomagały. Minęło zaledwie 20 minut, a Puszcza Niepołomice prowadziła 2:0. Kibice obawiali się, że po raz kolejny przyjdzie im oglądać klęskę Stomilu, gdy przed przerwą bramkę kontaktową (w tym swoją pierwszą w biało-niebieskich barwach) zdobył 20-letni Rafał Śledź. Druga połowa należała do gospodarzy, jednak na wyrównanie trzeba było czekać aż do samego końca. W 89. minucie na 2:2 strzelił Wołodymyr Tanczyk. Debiut Zajączkowskiego można uznać za najbardziej udany w 15. kolejce Fortuna 1. Ligi.