Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fujitsu zajmie biura przy Tymienieckiego. Fuzja to kolejna inwestycja w centrum Łodzi

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Ruszyła kolejna inwestycja w kompleksie Fuzja w centrum Łodzi
Ruszyła kolejna inwestycja w kompleksie Fuzja w centrum Łodzi Krzysztof Szymczak
Zaczęła się budowa dwóch nowoczesnych biurowców w potężnym kompleksie biurowo-mieszkaniowym Fuzja między ul. Tymienieckiego a ul. Milionową w centrum Łodzi, na terenach dawnego imperium przemysłowego Karola Scheiblera. Zabytkowe budynki pofabryczne z typowej dla Łodzi czerwonej cegły zostaną odnowione i zagospodarowane. Inwestorem jest firma Echo Investment.
  • Kompleks biurowo - mieszkaniowy Fuzja to przedsięwzięcie polegające na wyremontowaniu i zagospodarowaniu dawnych łódzkich fabryk Karola Scheiblera.
  • Biura w Fuzji wynajmie Fujitsu.
  • Inwestorem jest firma Echo Investment.

Najemcą obu biurowców będzie firma Fujitsu – jeden z największych na świecie dostawców infrastruktur i wsparcia informatycznego.

- Fuzja jest dla nas naturalnym wyborem, jeśli chodzi o nową wspólną lokalizację naszego zespołu w Łodzi. Biurowce przy ul. Tymienieckiego zapewnią nam to, czego potrzebujemy: wysoki standard, a także dogodną lokalizację z ofertą handlową, restauracyjną i rozrywkową. Ze względu na nieustanny rozwój firmy, już od czterech lat łódzki zespół Fujitsu działa w dwóch miejscach. Wybór naszej nowej siedziby jest wynikiem ankiety skierowanej do pracowników, którzy wyrazili chęć pracy pod jednym dachem, w centrum miasta, w wielofunkcyjnym kompleksie, a budynek Fuzji spełnił wszystkie oczekiwania. Myślę, że zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach związanych z pandemią i wymuszoną izolacją, łódzki zespół Fujitsu nie może doczekać się przeprowadzki do nowych biur – mówi Aleksandra Durzyńska - Prochowska, dyrektor zarządzająca Fujitsu Poland Global Delivery Center.

W obu biurowcach – liczących prawie dwa tysiące metrów kw. Powierzchni - zostanie zatrudnionych około dwóch tysięcy pracowników.

- Wbicie łopaty pod budowę biurowców Fuzji to nie tylko ważny etap realizacji tego projektu. To również mocny sygnał, że w czasie, kiedy cały świat mierzy się z pandemią, łódzki rynek nadal się rozwija i takie projekty, jak Fuzja, umacniają jego pozycję na gospodarczej mapie Polski i Europy. Pofabryczne imperium Scheiblera, kulturowa i historyczna spuścizna włókienniczej Łodzi, odzyskuje na naszych oczach blask. Już niedługo jego przestrzenie zostaną oddane miastu i jego mieszkańcom. Nowo powstające biurowce wkomponują się nie tylko w zabytkowy charakter tego miejsca, ale także w biznesowy charakter Łodzi – zaznacza prezydent Hanna Zdanowska.

Nazwa kompleksu – Fuzja – to symboliczne połączenie przeszłości i przyszłości, czyli starych zabytkowych budynków pofabrycznych ze słynną secesyjną elektrownią na czele oraz nowych obiektów z biurami i mieszkaniami.

- Strategia Echo Investment jest oparta na odpowiedzialności za współtworzenie dobrych miast. Fuzja jest tego doskonałym przykładem. Ten historyczny teren przez wiele lat był dla łodzian zamknięty i niedostępny. Pracujemy nad tym, by znów stał się pełnoprawną częścią Łodzi, by integrował, zaspokajał potrzeby, stał się tłem dla zrównoważonego, miejskiego stylu życia. Fuzja będzie doskonałym miejscem do życia, załatwiania codziennych spraw, spędzania czasu z przyjaciółmi, ale także do podejmowania ambitnych zawodowych wyzwań – zapowiada Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Kompleks biurowo - mieszkaniowy Fuzja to kolejne takie przedsięwzięcie polegające na wyremontowaniu i zagospodarowaniu dawnych łódzkich fabryk. Najsłynniejsze – znane w Polsce i Europie – to oczywiście centrum handlowe Manufaktura, które powstało na terenie dawnego imperium bawełnianego Izraela Poznańskiego. Niedawno ukończono następne swoiste „miasta w mieście” - centrum biurowe Monopolis w dawnej fabryce alkoholu w rejonie skrzyżowania ul. Kopcińskiego i al. Piłsudskiego oraz kompleks wielofunkcyjny Ogrody Geyera w dawnej fabryce Ludwika Geyera i jego następców między ul. Piotrkowską i ul. Wólczańską. Podobne centrum powstanie po rewitalizacji Widzewskiej Manufaktury przy ul. Piłsudskiego zbudowanej w końcu XIX wieku przez dwóch słynnych Juliuszów: Heinzla i Kunitzera.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki