Futbol amerykański: Wilki Łódzkie - Cougars Szczecin 27:23 [ZDJĘCIA]

Wojciech Grzegorczyk
Udostępnij:
Wilki Łódzkie w pierwszym meczu w tym sezonie przed własną publicznością na Łodziance wygrały z Cougars Szczecin 27:23.

Wilki Łódzkie - Cougars Szczecin 27:23 (0:9, 15:12, 0:2, 12:0)

Łódzka drużyna chciała jak najszybciej zatrzeć niekorzystne wrażenie po swoim pierwszym ligowym meczu, w którym przegrała z Seahawks Sopot 0:49.

Kuguary wcale nie zamierzały ułatwić zadania podopiecznym Jakuba Ciesielskiego. Szczecińska drużyna szybko wyszła na prowadzenie 9:0. Najpierw zdobyła punkty po kopnięciu z pola, a następnie po celnym crossowym podaniu wykonała przyłożenie. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza kwarta.

Początek drugiej też nie ułożył się po myśli Wilków. Po kolejnym przyłożeniu gości przegrywali 0:15. Wtedy łódzcy futboliści zabrali się do odrabiania strat. Pierwsze punkty zdobył Remigiusz Szmiel po przyłożeniu poprzedzonego rajdem przez 50 jardów, a kolejny punkt dorzucił Filip Pira.

Potem przyłożenie wykonał Borys Bednarek, a za 2 punkty podwyższył Damian Waszczyk. W tym momencie na stadionie Łodzianki był remis 15;15. Nastroje przed końcem tej udanej części dla Wilków popsuli goście, którzy dzięki przyłożeniu wyszli na prowadzenie 21:15.

W trzeciej kwarcie Kuguary zdobyły kolejne 2 punkty i przed ostatnią częścią meczu prowadziły 8 punktami.

Czwarta kwarta była bardzo zacięta. Jedna akcja mogła zadecydować o losach spotkania. Bohaterem pojedynku został Borys Bednarek z Wilków Łódzkich, który zdobywając dwa przyłożenia zapewnił łódzkim futbolistom wygraną 27:23.

Po tym zwycięstwie Wilki zajmują drugie miejsce w tabeli I ligi Grupy Północnej. Kolejnym rywalem łódzkiego zespołu będzie ekipa Crusaders Warszawa. Mecz odbędzie się 26 kwietnia na stadionie Łodzianki.

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?