MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gala MMA VIP w Wieluniu się nie odbędzie. Okrasa i Najman rozwiązali umowę

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa niedługo po tym, jak poinformował nas o tym, że daje sobie czas do poniedziałku na podjęcie decyzji w sprawie gali MMA VIP 4 zdecydował o przekazaniu kolejnej informacji, że umowa na wynajem hali WOSiR została rozwiązana za porozumieniem stron. Okrasa informuje, że złożył także dwa zawiadomienia w prokuraturze. Jedno w związku z cyberprzemocą stosowaną wobec niego i jego najbliższych drugie wobec Krzysztofa Stanowskiego, którego oskarża o przestępstwo łapownictwa.

Kontrowersyjna gala MMA VIP 4, której twarzą został były lider mafii pruszkowskiej Andrzej Zieliński znany też jako "Słowik" nie odbędzie się w Wieluniu. Burmistrz Paweł Okrasa najpierw poinformował nas, że daje sobie czas do poniedziałku na podjęcie decyzji w tej sprawie, jednak ostatecznie kilkanaście minut przed godz. 18 otrzymaliśmy oświadczenie Okrasy, w którym informuje on, że gali w mieście nie będzie.

W związku z bezpardonowym atakiem na moich najbliższych oraz po licznych rozmowach z moimi współpracownikami, radnymi klubu "Łączy nas Wieluń" oraz mieszkańcami gminy Wieluń, którzy wyrazili negatywną opinię co do organizacji gali MMA-VIP-4, po konsultacji z Panem Marcinem Najmanem podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy na wynajęcie hali WOSIR na organizację gali za porozumieniem stron - informuje Paweł Okrasa .

Jak mówi Okrasa, poziom dyskusji w internecie sięgnął dnia i niestety hejt wylał się także na jego najbliższych. Burmistrz podkreśla, że on sam jest odporny na wszelkie formy krytyki, natomiast jego rodzina nie musi znosić ataków.

Poziom agresji, takiego powiedziałbym odczłowieczenia w stosunku do moich najbliższych, brutalnego ataku na moich najbliższych jest tak porażający, że każe nam się zastanowić nad tym, czy eskalacja nie doprowadzi do takiej sytuacja, jak w przypadku morderstwa pana Adamowicza. Tego typu hejt się pojawia w stosunku do mnie i moich najbliższych. Nie mogę ich narażać na jakiekolwiek zagrożenie, bo oni są dla mnie najważniejsi - mówi Paweł Okrasa.

Hejt dotknął córki Pawła Okrasy i jak mówi burmistrz, sprawa została już zgłoszona do prokuratury.

Zawiadomienie dotyczy tzw. cyberprzemocy wobec mnie i moich najbliższych. Wierzę w polskie organy ścigania i w to, że one takie zachowania i praktyki bandyckie są w stanie wyeliminować z naszego życia publicznego - mówi Paweł Okrasa.

W internecie pojawił się między innymi wulgarny film, w którym autor wykorzystał wizerunek córki burmistrza (informacji o autorze i treści filmu nie podajemy celowo, by nie promować tego nagrania).

Burmistrz złożył też jeszcze jedno zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w Wieluniu. Jak wyjaśnia, dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Krzysztofa Stanowskiego, który 26 stycznia przeprowadził wywiad z Pawłem Okrasą. Przypominamy, że Stanowski w trakcie wywiadu zaproponował burmistrzowi w 30 tys. zł. i organizację trzech wydarzeń ze znanymi osobami ze świata sportu i nauki w zamian ze zerwanie umowy na wynajem hali WOSiR pod kontrowersyjną galę MMA firmowanej twarzą byłego gangstera.

Jak wyjaśnia Okrasa, chodzi o przestępstwo tzw. łapownictwa na podstawie art. 229 paragraf 1 i 3 kodeksu karnego.
Paweł Okrasa potraktował więc składane przez dziennikarza oferty jako próbę przekupienia burmistrza. W trakcie całej rozmowy jednak Krzysztof Stanowski zaznaczał, że interesuje go wynajem hali sportowej. Stanowski dopytywał między innymi o wolne terminy oraz sposób kontaktu w sprawie wynajmu obiektu.

Art. 229 KK

§ 1. Kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki