Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galeria Radomsko czeka na otwarcie [WIZUALIZACJE]

Jacek Drożdż
Galeria Radomsko na byłych terenach Metalurgii zostanie oficjalnie oddana do użytku w sierpniu. Wcześniej na pewno będzie można wybrać się na zakupy do marketów Intermarche i Bricomarche Galeria Radomsko, bo tak będzie nazywać się centrum handlowe na byłych terenach Metalurgii, zostanie oficjalnie otwarta najpewniej 16 sierpnia. W Intermarche i Bricomarche zakupy zrobimy w połowie kwietnia.

Teren między ul. Narutowicza, Kościuszki i Reymonta zmienił się nie do poznania. Większość zajmują parkingi, ale z ziemi wyrósł budynek Intermarche (bliżej Radomki i ulicy Kościuszki) oraz pawilon o powierzchni ponad 4 tys. m kw., w którym miejsce znajdą sieciowe marki odzieżowe.

- Zrealizowaliśmy już inwestycje polegające na budowie trzech budynków i całej infrastruktury technicznej. Mamy gotowe i oddane do użytku dwa budynki, w których znajdą się sklepy Intermarche, ogólnospożywczy i Bricomarche, proponujący wyposażenie dla domu i ogrodu. Pierwszy z nich znajduje się bliżej Radomki, drugi jest widoczny od strony ulicy Reymonta - mówi Stanisław Tarkowski, szef spółek zarządzających nieruchomościami.

W obu obiektach trwają ostateczne odbiory między nami a nowymi właścicielami. Pierwsze plany zakładały uruchomienie sprzedaży 10 marca, ale prawdopodobnie ten termin się przesunie, być może na połowę kwietnia. Spółka Galeria Radomsko kończy natomiast budowę obiektu o powierzchni ponad 4 tys. mkw., w którym znajdzie się odzieżówka i elektronika.

Rozmawialiśmy z konserwatorem zabytków o tym, by wyeksponować w tej hali konstrukcję dachu, wypiaskować ściany. Chcielibyśmy, żeby ten budynek miał swój urok

 

-  Na większość powierzchni podpisaliśmy umowę z grupą LPP, która uruchomi tam sklepy Reserved, House, Cropp i Sinsay. Następny lokal zajmie CCC - wylicza Stanisław Tarkowski.

- Do wynajęcia pozostał w zasadzie tylko jeden sklep, ale niewykluczone, że znajdzie się kolejny najemca, również z grupy odzieżowej. Elektronikę będzie natomiast reprezentował Neonet.

To jeszcze nie koniec planów budowy galerii. Do zagospodarowania jest oryginalny budynek poprodukcyjny Metalurgii. Plany wobec niego nie są jeszcze skrystalizowane, ale niewykluczone, że znajdzie się w nim miejsce na mniejsze sklepiki o powierzchni od 50 do 100 m.

Wynajęciem tam powierzchni zainteresowani są m.in. lokalni przedsiębiorcy. Jedna wersja zakłada, że wykorzystany będzie jedynie dół obiektu, ale być może powierzchnie do wynajęcia pojawią się również na piętrze. Ostateczna decyzja powinna zapaść w ciągu miesiąca.

- Rozmawialiśmy z konserwatorem zabytków o tym, by wyeksponować w tej hali konstrukcję dachu, wypiaskować ściany. Chcielibyśmy, żeby ten budynek miał swój urok - dodaje Stanisław Tarkowski.

Do wykorzystania jest jeszcze jedna zabytkowa hala, ale tu także jej wykorzystanie jest na razie na etapie koncepcji. Trzeba dodać, że to nie koniec możliwości Galerii Radomsko.

Od strony Radomki przygotowywane są tereny, które można wykorzystać pod budowę kolejnych obiektów.

- Może tam stanąć budynek o powierzchni 4  a może nawet 5 tys. mkw. Ale na taką inwestycję zdecydujemy się po ocenie siły już działającego centrum handlowego. Zaletą jest to, że mamy miejsce na rozbudowę, to nie jest teren zamknięty - wyjaśnia szef Metalurgiii Nieruchomości.

Olbrzymie powierzchnie już zajmują parkingi. Gotowe są też drogi. Zarówno dojazdowe do galerii, jak i wewnętrzne, które będą w przyszłości drogami publicznymi. Główną oś stanowi ulica wjazdowa rozpoczynająca się przy Reymonta, prowadząca przez cały teren galerii i kończąca się na razie przed Radomką.

Zbudowano przy niej chodniki i ścieżkę rowerową. Obecnie trwa ustawianie znaków pionowych, wymalowane zostaną również oznaczenia poziome. Wzdłuż Radomki, na terenie należącym do galerii, wybudowano deptak, wyróżnia go inny kolor kostki. Taki sam jak na chodniku dla pieszych, którzy będą wchodzić do galerii od strony Kościuszki.

Będzie można wjechać na teren galerii również od strony Narutowicza i Kościuszki. Ten drugi z wjazdów jest już gotowy i być może w marcu zmotoryzowani będą mogli przejeżdżać tamtędy omijając zatłoczoną Kościuszki.

Na połączenie z Narutowicza trzeba będzie trochę poczekać. Wylot ulicy z galerii znajdzie się na wprost ulicy Staszica. 

- Przygotowujemy obecnie projekt skrzyżowania, uzgadniamy również finansowanie. Ma tam być pełne skrzyżowanie ze światłami. Koszty inwestycji są więc spore, ale prace i uzgodnienia cały czas są prowadzone. Ten układ komunikacyjny odciąży ulicę Kościuszki - twierdzi Stanisław Tarkowski

Do galerii będzie można wjechać również od strony Kościuszki i Narutowicza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki