ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  Gazetka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku...

  Gazetka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku wygrała konkurs "Gimnazjalni Żurnaliści"

  Zdjęcie autora materiału
  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Laureaci pierwszego miejsca: przedstawiciele redakcji "ZSG" wraz z opiekunką tej gazetki.
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Kałach

  Redakcja „ZSG”, czyli uczniowskiej gazetki Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku, wygrała w corocznym konkursie wojewódzkim „Gimnazjalni Żurnaliści”. Gala konkursu odbyła się w środę (24 maja) w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, bo redakcja z „dwójki” wygrała rywalizację przed rokiem. Wśród jurorów był przedstawiciel „Dziennika Łódzkiego".
  Konkurs "Gimnazjalni Żurnaliści" doczekał się rozstrzygnięcia już XVIII edycji. Co roku przedstawiciele mediów z województwa łódzkiego wybierają najlepszą szkolną gazetkę tworzoną przez uczniów gimnazjów z naszego regionu - oceniając nadesłane przez redakcje egzemplarze

  W tym roku zwyciężyła redakcja "ZSG", czyli uczniowskiej gazetki Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku. Drugie miejsce przypadło redakcji "Głosu 16", wydawanego w Gimnazjum nr 16 w Łodzi, a trzecie - "Carpe Diem", gazetce tworzonej w Gimnazjum nr 2 w Kutnie. W tej szkole odbyła się gala rozstrzygnięcia konkursu, ponieważ "Carpe Diem" okazało się najlepszą gazetką przed rokiem.

  Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Przypadły one kolejno: "Piętnastce" (Gimnazjum nr 15 w Łodzi), "Bez tytułu" (Gimnazjum nr 7 w Bełchatowie) oraz "Ikarowi" (Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Przedborzu).

  Gala "Gimnazjalnych Żurnalistów" to nie tylko rozdanie nagród. Co roku, po części oficjalnej, uczniowie ze szkolnych redakcji w luźnej atmosferze uczestniczą w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez jurorów.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo