WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Gdzie i jak bawią się w weekendy łodzianie?

  Gdzie i jak bawią się w weekendy łodzianie?

  Joanna Barczykowska, Katarzyna Chmielewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Impreza w klubie Lordis

  Impreza w klubie Lordis ©Bartosz Majchrzak/Lordis

  W Łodzi jest więcej dyskotek niż w Warszawie. W sumie mogą pomieścić kilkanaście tysięcy osób. Mieszkańcy Łodzi i okolic lubią szaleć na parkiecie - piszą Joanna Barczykowska i Katarzyna Chmielewska.
  Impreza w klubie Lordis

  Impreza w klubie Lordis ©Bartosz Majchrzak/Lordis

  Anna ma trzydzieści jeden lat, mieszka w Łodzi, ale pochodzi z Pabianic. Ma dwuletnią córkę z poprzedniego związku i narzeczonego, który jest o pięć lat młodszy od niej. Pracuje jako fryzjerka. W tygodniu, bo w weekend chodzi do ulubionej dyskoteki się wyszaleć.

  - Cały tydzień czekam na sobotę. Wtedy z narzeczonym idziemy do Ambasady. Lubimy tam chodzić, bo jest dużo miejsca do tańczenia i leci fajna muzyka- opowiada Anna.
  - Córeczkę na cały weekend oddaję pod opiekę mojej mamie, zakładam jakieś ekstra ciuchy, najlepiej jasne, bo takie dobrze wyglądają w dyskotekowych światłach, buty na wysokim obcasie i idę poszaleć do rana - dodaje z uśmiechem.

  Anna zaznacza, że nie idzie do Ambasady się upić czy poznać kogoś.
  - Ja i mój narzeczony po prostu bardzo lubimy tańczyć, a najlepiej się tańczy do muzyki, którą się zna, do hitów z radia, do ulubionych piosenek. Wesela też są fajne, ale zdarzają się raz, dwa razy w roku - mówi Anna.

  Klub Ambasada to dwie sale z dancefloorami, cztery bary obsługiwane oraz bar vip. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych może zmieścić się około 1,5 tys. osób. Dlaczego Anna wybiera właśnie Ambasadę?

  - Nie lubię zadymionych klubów przy Piotrkowskiej, gdzie nie ma miejsca do tańczenia, a ludzie głównie gadają pijąc piwo przy stolikach. Jak ktoś zacznie tańczyć, to krzywo się na niego patrzą i obgadują. Do Ambasady przychodzą ludzie tacy jak ja. No i do domu mam potem blisko, nie muszę brać taksówki - dodaje.

  Ludzi takich, jak Anna w Łodzi i w okolicznych miejscowościach jest więcej. Dyskotekowy rynek kwitnie.

  Po otwartym w zeszłym roku Bedroomie, który kosztował prawie pięć milionów złotych, przyszedł czas na inwestycję dziesięciolecia. Bo takiej dyskoteki nikt w Polsce nie wybudował od dziesięciu lat.

  Klub Pomarańcza, który lada dzień otworzy się przy al. Piłsudskiego, ma powalić na kolana nawet weteranów dyskotek. Cztery sale z parkietem do tańca, osiem barów, dwa viproomy i restauracja. Wszystko po to, żeby mieszkańcy mogli w weekend zabawić się na całego. Klub Pomarańcza na trzech tysiącach metrów kwadratowych może pomieścić ponad cztery tysiące osób. W wybudowanie klubu jego twórcy zainwestowali, bagatela, siedem milionów złotych. To prawie tyle, ile kosztuje wybudowanie bloku operacyjnego w dużym szpitalu. Czego goście dyskoteki mogą oczekiwać?

  - To nie będzie zwykła dyskoteka, w której króluje wyłącznie muzyka. Każda impreza w Klubie Pomarańcza, to spektakl muzyczno-cyrkowo-teratralny. Planujemy wiele atrakcji, ale też zróżnicowania, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego w klubie znajdą się cztery parkiety, a na każdym będzie grana inna muzyka - tłumaczy Tomasz Zajda, manager klubu.

  Zaskoczeniem dla gości ma być nie tylko oferta rozrywkowa klubu, ale także jego wnętrze. Projektem zajęli się architekci dyskotek w Las Vegas.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo