Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie się leczyć w 2023 roku. Lista poradni specjalistycznych, w których możesz leczyć się bezpłatnie. Te poradnie mają umowę z NFZ

Patrycja Wacławska
Patrycja Wacławska
Sprawdź, gdzie się leczyć w 2023 roku
Sprawdź, gdzie się leczyć w 2023 roku 123RF
Gdzie szukać kardiologa? W której poradni skorzystasz z pomocy ginekologa i położnika? Dokąd iść na kolonoskopię, gastroskopię, badania rezonansem i tomografem? Odpowiedzi na te pytania w piątek 27 stycznia na łamach Dziennika Łódzkiego.

W piątek 27 stycznia specjalny prezent dla Czytelników papierowego wydania Dziennika Łódzkiego. Do lokalnych tygodników gazety – Kocham Łódź, ITS, 7 Dni oraz Nad Wartą Weekend – dołączymy szczegółową listę poradni specjalistycznych, które zawarły kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zobacz wydanie dodatku w wersji online

Sprawdź, które placówki w twoim powiecie mają umowę z Funduszem
Na obszernej, dołączanej bezpłatnie do Dziennika Łódzkiego, liście znajdziesz adresy i numery telefonu wszystkich poradni, w których można leczyć się w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.

Listy przygotowaliśmy we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia i Ministerstwem Zdrowia.

Nie możesz dotrzeć do lekarza, odwołaj wizytę
Pamiętaj, żeby wizyty, z których nie możesz skorzystać – odwołać. To obowiązek. NFZ do wszystkich zapisanych na pierwszą wizytę u specjalisty, badanie czy operację wysyła SMS z przypomnieniem i numerem telefonu, pod który trzeba zadzwonić, jeśli nie możemy przyjść. Z takiego zwolnionego miejsca skorzysta inny chory, na przykład w stanie pilnym.

Sprawdź, gdzie najkrócej poczekasz na wizytę
Warto wiedzieć, że NFZ nie limituje finansowo wizyt u specjalistów, czas oczekiwania na pierwszą wizytę, badanie takie jak TK, czy kolonoskopia może się jednak bardzo różnić. Wszystko zależy od możliwości organizacyjnych placówki medycznej. Dlatego warto – jeśli umawiamy się na pierwszą wizytę – skorzystać z bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590 i wybrać miejsce, w którym czas oczekiwania jest najkrótszy.

Profilaktyka 40 Plus
Dbając o swoje zdrowie, pamiętajmy nie tylko o leczeniu, ale i o profilaktyce. Pamiętaj na przykład, by odwiedzać okulistę nie tylko wtedy, gdy pogorszy ci się wzrok, ale także by skontrolować, czy nie chorujesz na jaskrę.

Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia przygotowały wiele bezpłatnych programów profilaktycznych. Mogą pomóc ci zapobiec chorobie lub wykryć ją na wczesnym etapie, co ułatwi jej wyleczenie. Na przykład Profilaktyka 40 Plus to ministerialny program przeznaczony dla wszystkich osób powyżej 40. roku życia.

Profilaktyka chorób układu krążenia
Kolejna propozycja to badania w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia. Teraz, po zmianach, mogą z niego skorzystać wszystkie osoby w wieku od 35 do 65 lat, u których dotychczas nie rozpoznano choroby układu krążenia oraz nie korzystały w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), również u innego świadczeniodawcy. Twój lekarz POZ lub pielęgniarka przeprowadzi z tobą wywiad i skieruje cię na badania (pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz badania biochemiczne). Na ich podstawie lekarz dokona oceny ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia oraz wskaże, w zależności od potrzeb, dalsze zalecenia. Dowiesz się, ile lat ma twoje serce i czy grozi ci udar lub zawał.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki