GKS Bełchatów nie strzelił gola w I lidze od 465 minut

Dariusz Piekarczyk
GKS Bełchatów już trenuje
GKS Bełchatów już trenuje Fot. Michał Antczak
Trwa bramkowa niemoc beniaminka I ligi z Bełchatowa. Piłkarze GKS nie strzelili gola w meczach o punkty od około 465 minut.

Po raz ostatni bełchatowianie trafili do bramki rywala 23 listopada 2019 roku w przegranym na swoim boisku meczu z Wartą Poznań 1:2 (0:0). Gola obecnemu wiceliderowi tabeli strzelił wówczas, około 75 minuty, Bartosz Biel.Za to pod 16 listopada GKS czeka na wygraną w I lidze. Tego dnia pokonał w Olsztynie tamtejszy Stomil 1:0 (0:0). Za to na własnym boisku GKS triumfował po raz ostatni 12 października, kiedy to pokonał Olimpię Grudziądz 1:0 (0:0), po golu Mateusza Marca, który jest obecnie zawodnikiem Podbeskidzie Bielsko-Biała, lidera pierwszoligowej tabeli. W najbliższą sobotę (13 czerwca) drużyna prowadzona przez trenera Marcina Węglewskiego zmierzy się na stadionie przy ul. Sportowej z Zagłębiem Sosnowiec, spadkowiczem z PKOEkstraklasy. W jesiennym meczu tych drużyn było 1:1 (0:0). W dwóch ostatnio rozegranych meczach, a więc po wznowieniu rozgrywek, sosnowiczanie prowadzeni przez trenera Krzysztofa Dębka, zdobyli cztery punkty i są faworytem sobotniego starcia. ą

25. (zaległa) kolejka. Piątek (12 czerwca): GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz (godz. 17.40, wynik z runy jesiennej 1:1), Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki (15.30, 3:2), Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała (20.10, 1:2), Termalika Nieciecza - Olimpia Grudziądz (15.10, 0:1). Sobota (13 czerwca): Odra Opole - Warta Poznań (15.10, 0:3), GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec (17.40, 1:1), Radomiak Radom - Chrobry Głogów (12.40, 2:0), Stomil Olsztyn - Chpjniczanka (17, 3:1). Niedziela (14 czerwca): GKSTychy - Stal Mielec (15.10, 2:1).