GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1:0

Krzysztof Szymczak
PGE GKS Bełchatów po golu w 95 minucie Marcina Drzymonta pokonali Widzew 1:0. Oto zapis naszej relacji live.

Składy
PGE GKS: Sapela - Tanevski, Drzymont, Lacić, Popek - Gol, Baran - Da Silva, Poźniak, Małkowski - Kuświk. Trener: Maciej Bartoszek.
Widzew: Mielcarz - Ben Radhia, Pinheiro, Bieniuk, Dudu - Broź, Durić, Panka - Grzelczak, Robak, Sernas. Trener: Andrzej Kretek.
Sędziuje: Paweł Gil (Lublin)

To tzw. mecz podwyższonego ryzyka. Nad stadionem lata śmigłowiec.

Niewielki stadion GKS powoli się zapełnia kibicami. Jest świetna pogoda, bo jest ciepło, nie pada i nie wieje.

GKS zakończył już rozgrzewkę. Widzewiacy ciągle jeszcze są na boisku.

Obie drużyny już są gotowe do rozpoczęcia jedenastych ligowych derbów GKS - Widzew. Widzew ubrany na biało, bełchatowianie w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach.

Początek meczu.

Pierwszą okazję w szóstej minucie miał Widzew. Strzał Robaka dobrze broni Sapela.

W 11 minucie strzał głową Popka minął bramkę Widzewa.

Świetna kontra Widzewa w 15 minucie. Kilka szybkich podań, ale ostatnie - Dudu do Sernasa - było niecelne.

W 16 minucie z dystansu uderzył Grzelczak - broni Sapela.

W 19 minucie po rożnym główkował Popek. Niecelnie.

Mecz jest przerwany, bo kibice GKS rzucili palącą się racę na boisko i podpalili szaliki Widzewa.

Już znów grają.

36 minuta i nic się nie dzieje. Bez sytuacji bramkowych.

W 40 minucie pierwsza zmiana w Widzewie. Kontuzjowanego Pankę zmienia Lisowski.

W 45 minucie przed szansą stanął Kuświk, który wbiegł w pole karne, ale nie trafił w bramkę.

Znów Kuświk przed szansą, a przewrócił się w polu karnym i stracił okazję.

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez goli.

Drugą połowę rozpoczęli bełchatowianie. Oba zespoły bez zmian.

Powinno być 1:0 dla Widzewa. Błąd Gola, piłkę przejął Robak, minął Sapelę, ale kopnął z ostrego kąta w boczną siatkę.

W 60 minucie druga zmiana w Widzewie. Za Duricia wchodzi Grzelak.

W 76 minucie bełchatowianie muszą zmienić bramkarza. Kontuzjowany jest Łukasz Sapela, a zmienia go Łukasz Budziłek.

To była piłka meczowa dla GKS. Ale Da Silva nie trafił do pustej bramki.