Zagłębie Sosnowiec

1

1 1 połowa

• Koniec meczu!

• Sierczynski za wszelka cenę chciał zatrzymać rywala z piłka i ogląda żółtą kartkę.

• Chwilowa dominacja gości. Są w posiadaniu piłki na połowie rywali, ale nie zawiązują żadnej klarownej akcji. Nie mają pomysłu, a pośpiech działa na ich niekorzyść, bo popełniają proste błędy.

• Szwed i Nawotka zamieniają się rolami. Koniec występu tego pierwszego na dziś.

• GOL! Małachowski pewnie wykorzystał jedenastkę.

• Co ciekawe, decyzja sędziego nie dotyczy ręki, a faulu na atakującym piłkę zawodniku GKS-u.

• Rzut karny! Do piłki podchodzi Adrian Małachowski!

• Gospodarze dopatrzyli się zagrania ręka któregoś z obrońców. Jaka decyzja arbitra?

• To pierwszy gol GKS-u w tym roku!

• Koziara wypatrzył wybiegającego za plecy obrońców Czajkowskiego, wrzutka za cała linie obrony i strzał głową zakończony golem.

• GOOOOOOL! Paweł Czajkowski!

• Drugi strzał Karbowego w tym meczu, po raz kolejny z dystansu i po raz kolejny niecelnie.

• Pół godziny dostaje Maciej Koziara. Zmienił Artura Golańskiego.

• Wojciech Słomka z kartką.

• Koniec występu Mularczyka na dziś. Wchodzi Hołota.

• Prostopadłe zagranie, piłka w gąszczu nóg trafiła do Winsztala, ale ten nie oddał strzału, bo sedzia widział wcześniej nieprzepisowe zachowanie w walce o pozycję.

• Trener Marcin Węglewski zbyt żywiołowo reaguje na pracę sędziego, dlatego został ukarany żółtą kartką.

• Rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowanie, był tam Thiakane, Magiera i inni, ale nawet nie zanotowaliśmy strzału.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Grzelak ukarany kartką.

• A teraz słupek po uderzeniu jednego z zawodników gospodarzy!

• Strzał Grolika głową na bramkę Chorążki i mamy poprzeczkę!

• Thiakane pobiegł do linii końcowej z piłką, chciał dryblingiem minąć rywala, ale został zatrzymany.

• Mularczyk chciał zaskoczyć bramkarza. Potężne uderzenie na bramkę, ale za wysoko.

• Winsztal kopnął bramkarza gości. Nie zrobił tego celowo, ale kartkę musiał dostać.

• Uderzenie Karbowego i obok bramki.

• Piasecki strzela gola, ale wcześniej sędzia dopatrzył się jego zagrania ręką.

• Prostopadłe zagranie do Piaseckiego. Piłka nie miała prawa przejść ustawionych w linii obrońców, ale niefortunną interwencję zaliczył Magiera, który wpakował piłkę do własnej bramki.

• GOOOOOL! SAMOBÓJ MARIUSZA MAGIERY!

• Piasecki uderzył na bramkę Lenarcika, ale bramkarz gospodarzy nie musiał interweniować.

• Dośrodkowanie w pole karne, Grolik odnalazł się w polu karnym, uderzył głową i obok bramki.

• Zaczęli goście długą piłką na Piaseckiego, ale nic z tego nie wyszło.

• Zaczynamy spotkanie!

• Wszystko to sprawia, że Zagłębie jest faworytem tego meczu. Sosnowiczanie w ostatnim spotkaniu pokonali u siebie Stomil Olsztyn 2:1 i wciąż liczą się w walce o baraże o ekstraklasę. Podopieczni trenera Krzysztofa Dębka problemów ze zdobywaniem goli nie mają, bo w ich szeregach jest Fabian Piasecki. Po restarcie rozgrywek 25-letni napastnik strzelał bramki w każdym meczu i został współliderem rankingu snajperów Fortuna 1. Ligi mając na koncie 12 trafień.

• Kłopoty beniaminka ze zdobywaniem goli po pochodna odejścia zimą dwóch zawodników, którzy w sumie strzelili ponad połowę goli dla GKS. Mateusz Marzec (11 goli) przeniósł się do Podbeskidzia, a Dawid Kocyła (3 gole) do Wisły Płock.

• GKS Bełchatów jest jedyną drużyną Fortuna 1. Ligi, która w tym roku nie strzeliła jeszcze gola. Na bramkę w Bełchatowie czekają od 466 meczowych minut i mamy nadzieję, że w spotkaniu z Zagłębiem gospodarze się nie przełamią.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec!