Tomasz Jabłoński
GKS Jastrzębie Widzew na żywo. Łodzianie muszą wygrać z GKS, czy Ernest Terpiłowski wpisze się na listę strzelców? Polskapress
GKS Widzew na żywo. Widzew o godzinie 15 w sobotę gra z zamykającym tabelę GKS Jastrzębie. Łodzianie muszą zdobyć 3 pkt. jeśli chcą utrzymać pozycję wicelidera. Zapraszamy na naszą relację na żywo z tego meczu. GKS Widzew online.

GKS - Widzew 0:2 na żywo online

Dwa gole strzelone w końcówkach pierwszej i drugiej połowy dały zwycięstwo Widzewowi nad GKS w Jastrzębiu. Nie było to porywające widowisko, ale... Lepiej brzydko wygrać, niż pięknie przegrać - tym mogą się tłumaczyć widzewiacy. Liczą się punkty, a nie noty za wrażenia estetyczne. Widzew wrócił na fotel wicelidera. We wtorek Widzew gra w Łodzi z Koroną Kielce. To będzie szlagier!
KONIEC MECZU.

90+5 min. Ostatnie sekundy, gospodarze bez wiary, widzewiacy kontrolują grę
90+4 min. Po faulu Gołębiowskiego wolny dla gospodarzy. Ravas kapitalnie interweniuje na przedpolu. W tym elemencie Słowak jest bezbłędny
90+3 min. Zieliński wybija piłkę daleko od bramki
90+1 min. Zmiany w Widzewie: Dejewski za Hanouska, Zawadzki za Terpiłowskiego
90 min. Sędzia przedłużył mecz o 5 minut.
89 min. DANIELAK strzelił gola dla Widzewa, Po zagraniu Stępińskiego, Danielak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS i wykorzystał szansę. Brawo
87 min. Ravas interweniuje po strzale Szkudlarka z dystansu
86 min. Na murawie leży Nunes. Z wolnego Gołębiowski wrzucił niedokładnie
83 min. Fabry fauluje Nowaka i zostaje ukarany żółtą kartką
83 min. Widzew wykończy swoich kibiców, którzy mają kłopoty z sercem. Mogło być 2:0, a jednak klątwa Hitchcocka istnieje
82 min. Nie ma gola. Neugebauer obronił strzał Hanouska
81 min. KARNY DLA WIDZEWA. Podhorin faulował Danielaka
78 min. Gołębiowski upadł w polu karnym - widzewiacy protestują, gwizdek sędziego milczy. Sędzia konsultuje akcję z VAR. Nic nie było - gramy dalej - pokazuje sędzia
78 min. Zmiana w GKS Handzlik za Bondarenkę
77 min. Oby znów nie doszło do dreszczowca w końcówce. Hitchcock się kłania
76 min. Nunes zostaje na wahadle, atakuje trójka: Danielak, Terpiłowski, Gołębiowski - Widzew bez bapastników
75 min. Schodzi Hansen, za niego Gołębiowski
74 min. Kun faulowany, wolny dla Widzewa
73 min. Dobra interwencja Ravasa na przedpolu
72 min. Słodowy zatrzymał Terpiłowskiego
69 min. Dwie zmiany w GKS: Gajda za Kamińskiego i Stanclik za Aliego
68 min. Znów korner dla gospodarzy. Nowak skoczył wysoko, piłka wyszła poza boisko. Zaczyna grę Ravas
67 min. Róg dla GKS. Nic się Widzewowi nie stało
64 min. Dwie zmiany w Widzewie: Zieliński i Nowak za Lipskiego i Villanuevę. Lipski nie jest w stanie zejść o własnych siłach z boiska. Musi mu pomóc sztab medyczny. Oby to nie była groźna kontuzja
63 min. Hansen próbował, bez skutku
62 min. Gołębiowski wejdzie na boisko, pewnie za Nunesa
61 min. Kreuzriegler uderzył obok
60 min. Lipski strzelał zza pola karnego, piłka wybita na róg
59 min. Nunes zgubił piłkę, na trybunach bawią się kibice Widzewa
57 min. Szkudlarek strzelił lewą nogę, piłka minęła bramkę Widzewa
57 min. Lipski dośrodkował na krótki słupek, Villanueva nie doszedł do piłki
56 min. Hansen dośrodkował, rożny dla Widzewa
55 min. Pomocy lekarskiej potrzebuje Słodowy
54 min. Stępiński uprzedza Fabrego. Ravas zaczyna akcję
53 min. Niech Widzew nie broni skromnego prowadzenia, tylko stara się strzelić drugiego gola
51 min. Podhorin strzelał nad bramką Widzewa. Widzew prosi się o gola
50 min. Fabry strzelał głową, piłka minęła bramkę Widzewa o kilkanaście centymetrów
50 min. Danielak już zdrów
49 min. Danielak wybił piłkę daleko za pole karne Widzewa. Poturbowany łodzianin w tej akcji leży na murawie, ma kłopoty z szyją
48 min. Róg dla GKS. Nic groźnego pod bramką Widzewa nie było. Sędzia analizuje VAR, jeszcze raz z autu piłkę wrzucają piłkarze GKS
46 min. Bez zmian obie drużyny zaczynają drugą połowę
Koniec pierwszej połowy. Widzew strzelił gola do szatni i dzięki tej akcji stawiamy mu dobrą ocenę za grę w końcówce pierwszej połowy. O wcześniejszych popisach obu drużyn nie wspominamy, lepiej to przemilczeć.
46 min. Podhorin leży na murawie
44 min. GOL DLA WIDZEWA - HANSEN. Terpiłowski w polu karnym zagrał do kolegi, piłkę przepuścił Villanueva, a Hansen strzelił z pięciu metrów pod poprzeczkę do siatki
43 min. Wolny dla GKS. Nic groźnego z tej akcji nie wyszło
42 min. Lipski faulował rywala
41 min. Róg dla GKS. Bondarenko strzelił nad bramką Widzewa
39 min. Nunes w stylu rugbisty, wysoko nad bramką
38 min. Terpiłowski strzelał, na raty łapie bramkarz gospodarzy
36 min. Okhronchuk faulował Nunesa - żółta kartka dla Ukraińca, a portugalski widzewiak potrzebuje interwencji lekarza. Na szczęście nic groźnego się nie stało
35 min. Danielak do Villanuevy, Hiszpan strzelił z trudnej pozycji, ale z 3 metrów nie trafił
35 min. Słodowy w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Villanuevy
33 min. Znów róg dla jastrzębian. Wrzutka w pole karne, Ravas interweniował, widzewiacy uratowali się. Piłka do dobrej interwencji naszego bramkarza uderzyła w poprzeczkę
31 min. Róg dla GKS. Łaski dośrodkował, Lipski wybił piłkę głową
30 min. Kun w wbiegł w pole karne i strzelił w zewnętrzną część słupka. To mogła być bramka na 1:0
26 min. Widzewiacy dłużej utrzymują się przy piłce. Lipski do Villanuevy troszkę za mocno
25 min. Lipski do Hansena, Norweg strzelił, ale piłka otarła się o obrońcę. Róg
24 min. Hansen faulowany, leży na murawie. Wolny dla Widzewa
22 min. Gra (pełna błędów) toczy się w środku pola
20 min. Nunes faulowany, żółta kartka dla Aliego
19 min. Villanueva strzelał z dobrej pozycji, trafił w boczną siatkę, ale był na pozycji spalonej
17 min. Róg dla Widzewa. Ponownie korner. Piłkę przejęli jastrzębianie
16 min. Niedokładne dośrodkowanie Nunesa. Zgodnie z umową kibiców z powodu żałoby fani rozpoczynają doping dopiero teraz. Słychać widzewiaków
15 min. Kwadrans za nami, nie było celnego strzału z obu stron
14 min. Kreuzriegler odpowiedział faulem, wolny dla GKS. Szkudlarek prosto w ręce Ravasa
13 min. Fabry faulował Kreuzrieglera, trener Niedźwiedź ma pretensje do arbitra
11 min. Bramkarz GKS zatrzymał Villnuevę
9 min. Hanousek w ostatniej chwili uratował Widzew przed utratą bramki. Ali był blisko szczęścia
8 min. Fatalny błąd Kreuzrieglera, strzał Łaskiego na szczęście dla Widzewa niecelny
8 min. Strzał głową spoza pola karnego, Ravas nie dał się zaskoczyć
7 min. Terpiłowski faulował, sędzia mógł pokazać żółtko, ale nie zrobił tego
6 min. Villanueva zderzył się ze Słodowym. Piłkarz GKS leży na murawie
5 min. Widzewiacy czujnie w obronie, ale ton nadają gospodarze
4 min. Przewrócony Hansen, sędzia nie odgwizdał faulu
3 min. Pierwsza groźna akcja gospodarzy, bez efektu
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego

Godz. 14.59: Łodzianie zagrają w czerwonych strojach, GKS w jednolitych czarnych. Minuta ciszy poświęcona ofiarom wypadku w kopalni Pniówek.

Godz. 14.56: Za cztery minuty mecz. Sporo kibiców Widzewa na trybunach. Fani z Łodzi krzyczą: RTS, RTS, RTS

Godz. 14:55. No i w Kielcach: Korona Kielce - Arka Gdynia 1:2 (Jewgienij Szykawka 16 - Karol Czubak 37, Christian Aleman 64). Widzew musi wygrać, by odzyskać fotel wicelidera tabeli I ligi.

Godz. 14.52: W trzech ostatnich meczach Widzewa gole padały w przedłużonym czasie gry. Oby dzisiaj w 89 minucie było już 2:0 dla Widzewa

Godz. 14.45: GKS Jastrzębie jest ostatni w tabeli, a przegrał u siebie 7 razy. ŁKS niewiele mniej, bo 6. Widzew w roli gościa wygrał 5 razy (Korona, GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Puszcza i Stomil)

Godz. 14.40: W oczekiwaniu na mecz w Jastrzębiu kibice Widzewa dyskutują, jak to możliwe, żeby na meczu ŁKS z Chrobrym było tylko 25 miejsc wolnych, choć telewizja pokazywała wiele niezajętych krzesełek. ŁKS podał, że na meczu było 18.008 widzów (stadion mieści 18.033), co zdenerwowało dotychczasowych rekordzistów, czyli fanów RTS

Godz. 14.36: Widzew dopiero po raz trzeci w historii zagra ligowy mecz w Jastrzębiu. Dotychczas: 02.04.1989, GKS Jastrzębie – Widzew Łódź 1:0, 09.05.2009, GKS Jastrzębie – Widzew Łódź 0:3 (Robak, Panka, Oziębała)

Godz. 14.30: Jak stawiają bukmacherzy? Kurs Noblebet: wygrana GKS 1:5,05, wygrana Widzew 1:1,85. Remis - 1:3,85

Godz. 14.25: A na mecz Widzewa z Koroną zostały tylko 624 bilety. Ponad 1300 karnetowiczów zdecydowało się na udostępnienie swojego krzesełka innym kibicom Widzewa. Zdecydowana większość miejsc trafiła do otwartej puli, z której można kupować bilety od soboty 23 kwietnia. Sprzedaż ruszyła o godz. 10. Trwa więc dopiero cztery i pół godziny.

Godz. 14.20: A w Kielcach Arka strzeliła gola i prowadzi z Koroną 2:1. W tym momencie Widzew traci pozycję wicelidera.

Godz. 14.17: Skład GKS: Bartosz Neugebauer - Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Władysław Okhronchuk, Wojciech Łaski, Farid Ali, Marek Fabry, Dariusz Kamiński, Oliver Podhorin, Nataniel Wybraniec, Dawid Szkudlarek. Rezerwowi: Mikołaj Reclaf, Szymon Zalewski, Michał Kuczałek, Łukasz Gajda, Daniel Stanclik, Konrad Handzlik, Miłosz Misala, Michał Rutkowski, Remigiusz Borkała.

Godz. 14.10: Bartosz Guzdek z powodu choroby znalazł się poza kadrą meczową. Jego miejsce w drużynie zajął strzelec jedynej bramki w meczu z Puszczą Daniel Villanueva. To jedyna zmiana w meczu w porównaniu z wyjściowym składem na spotkanie z Puszczą.

Godz. 14.05. Widzew podał skład na mecz z GKS Jastrzębie: Henrich Ravas (26) – Patryk Stępiński (95, K), Marek Hanousek (25), Martin Kreuzriegler (33), Karol Danielak (8), Patryk Lipski (20), Dominik Kun (22), Ernest Terpiłowski (13, M), Kristoffer Hansen (77), Fabio Nunes (92), Daniel Villanueva (98).

Rezerwowi: Wasyl Łytwynenko (72), Tomasz Dejewski (5), Patryk Mucha (6), Krystian Nowak (15), Paweł Zieliński (23), Filip Zawadzki (24, M), Kacper Karasek (30, M), Radosław Gołębiowski (97, M).

Godz. 14.00. Piłkarze Widzewa Łódź wybiegną dziś na mecz z GKS Jastrzębie w czarnych opaskach na znak żałoby. Na FB klub napisał: Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy w kopalni Pniówek i trzymamy kciuki za pozostałych górników oczekujących pomocy. Niech Św. Barbara ma Was w swojej opiece. Szczęść Boże.

Mecz Widzewa z GKS w Jastrzębiu będzie trudną przeprawą dla łodzian, którzy od wielu tygodni nie zachwycają swoją grą. Widzew gubi punkty, ale wciąż zajmuje pozycję wicelidera. W konfrontacji z ostatnim w tabeli zespołem nie ma innego wyjścia, musi zwyciężyć. Każda strata punktów może spowodować, że drużyna "wypadnie" z czołowej dwójki a rywalizacja w barażach może okazać się klęską i kolejnym sezonem na zapleczu ekstraklasy.
Pamiętajmy, że tuż za plecami łodzian trwa pogoń Arki i Korony, które tylko czekają na potknięcie Widzewa, by wskoczyć w miejsce premiowane bezpośrednim awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej.
GKS Jastrzębie wciąż ma szanse, by utrzymać się w 1 lidze, dlatego na pewno zrobi wszystko, by wyrwać choćby 1 punkt Widzewowi.

Mecz GKS Widzew rozpocznie się o godzinie 15. Zapraszamy na relację od godz. 14.50.

A już w najbliższy wtorek o godzinie 20.30 Widzew zagra na własnym stadionie z Koroną.