Tomasz Jabłoński
GKS Katowice ŁKS na żywo. Zapraszamy na naszą relację LIVE z meczu pomiędzy GKS i ŁKS. Zapowiada się ciekawy mecz. ŁKS wygrał 4 ostatnie mecze ligowe i ma apetyt na kolejne zwycięstwo!

GKS ŁKS na żywo

Wynik meczu GKS ŁKS 1:5

Koniec meczu. Rycerze Wiosny pokazali ogromną siłę. Pięć goli strzelili piłkarze ŁKS. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala zagrali z rozmachem, przeprowadzili wiele ciekawych akcji. Skuteczność też nie zawodziła. Tak gra lider pierwszej ligi, zmierzający wprost do ekstraklasy.
90 min. Janczukowicz strzelił czubkiem buta, ale zbyt lekko , by zaskoczyć młodego bramkarza GKS
89 min. Łodzianie szanują piłkę
88 min. Obie strony czekają już na końcowy gwizdek sędziego
86 min. Dobrze ustawiony Bobek łapie piłkę po strzale Araka
85 min. Wszołek wchodzi w miejsce Dankowskiego
84 min. Nieudolne dośrodkowanie pod bramkę ŁKS
81 min. Kowalczyk faulowany przy wyprowadzaniu piłki z własnego przedpola
81 min. Efektowna interwencja Bobka, który przeciął podanie wzdłuż bramki
78 min. Zmiany w ŁKS. Schodzą Jurić i Ochronczuk, za nich Kuźma i Kelechukwu
77 min. Bobek łapie piłkę
76 min. Faulowany Kowalczyk w środku pola
74 min. Za wysoko podniesiona noga Korta, sędzia odgwizduje faul
73 min. Arak strzelił głową obok bramki ŁKS
69 min. Dankowski ucierpiał na boisku, nic groźnego się nie stało
68 min. Nacho wybił piłkę z pola karnego ŁKS
65 min. Dwie zmiany w ŁKS. Wchodzą Janczukowicz i Kort, schodzą Szeliga i Nowacki
65 min. Zmiana w GKS Wojciechowski za Wasielewskiego
64 min. Bobek efektownie broni strzał Błąda
61 min. Schodzi Figiel, za niego Dudziński
60 min. Honorowy gol dla GKS. Arak wyłuskał piłkę z rąk interweniującego na murawie Bobka i strzelił do siatki
58 min. Jurić wyjechał z piłką za końcową linię
55 min. Trąbka w dogodnej sytuacji, ale został wypchnięty pola karnego GKS
52 min. Piąty gol dla ŁKS. Trąbka!!! Trąbka przejął piłkę w środkowym kole, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wbiegł w pole karne i przymierzył. Strzelił w długi róg, a debiutujący bramkarz nie sięgnął piłki
50 min. Wrzutka Dankowskiego zbyt mocna
49 min. Atak ŁKS, ale Trąbka za krótko do Dankowskiego
47 min. ŁKS rozluźniony, rozbija nieśmiałe ataki gospodarzy
46 min. Trzy zmiany w GKS. Schodzą Janiszewski, Urynowicz, Bród, za nich Repka, Kołodziejski, Błąd. ŁKS bez zmian
Początek drugiej połowy
Koniec pierwszej połowy. Koncertowo grają Rycerze Wiosny i nokautują rywala. Piłkarze ŁKS dokładnie rozgrywają piłkę, popisują się ciekawymi, kombinacyjnymi podaniami i grają nadzwyczaj skutecznie, jak na mistrza jesieni przystało.
45 min. GOL DLA ŁKS. Ochronczuk znów podał prostopadle do wychodzącego Juricia, który wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza
44 min. Arak nie sięgnął piłki
44 min. Bobek spokojnie łapie piłkę
43 min. Po rogu piłkarze Katowic zostali wypchnięci przez łodzian i musieli wycofać piłkę do swego bramkarza
42 min. Mieli szczęście gracze ŁKS, najpierw Bobek wybił piłkę nad poprzeczką, później po rogu powstało zamieszanie i obrońcy ŁKS wybili na kolejny róg.
39 min. TRZECI GOL DLA ŁKS. Trąbka wrzucił piłkę z lewej strony boiska, Szeliga uprzedził obrońców i głową wpakował piłkę do siatki.
38 min. Janiszewski ukarany żółtą kartką
33 min. GOL DLA ŁKS. Ochronczuk przejął piłkę na własnej połowie boiska. Następnie podał do wychodzącego na wolną pozycję Juricia. Bośniak przebiegł całą połowę gości, wyszedł sam na sam, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki
31 min. Jaroszek ucierpiał pod własnym polem karnym w starciu z Trąbką, potrzebna pomoc medyczna
30 min. Kilkanaście główek pod bramką ŁKS, w końcu wybijamy piłkę
29 min. Faulował Szeliga w środkowym sektorze boiska
27 min. Gra się zaostrza, Jurić faulowany przy linii środkowej
26 min. Tutyskinas faulował rywala
23 min. Róg dla GKS. Po drugiej wrzutce Bobek łapie piłkę
23 min. Znów arcyciekawy kontra ŁKS. Nowacki strzelał z 25 metrów, ale niecelny
21 min. Ochronczuk ostro faulowany w środku pola. Potrzebna pomoc lekarska
18 min. Kościelniak za mocno, łodzianie przejmują piłkę
16 min. Szeliga dośrodkował, piłkę z nogi Trąbki zdjął obrońca GKS
15 min. Urynowicz podał w aut, gospodarze grają słabo, a ŁKS kontroluje przebieg meczu
14 min. Rzut wolny dla Katowic, wrzutka, ale obrońcy ŁKS są czujni i wybili piłkę
12 min. Nieudany atak gospodarzy, Bobek przejmuje piłkę
9 min. Tutyskinas dobrze strzelał zza pola karnego, ale obok
6 min. Groźnie pod bramką ŁKS. Kościelniak strzelił, piłka odbiła się od piłkarza GKS i po rykoszecie minęła słupek bramki ŁKS w bliskiej odległości
3 min. GOL DLA ŁKS. Wzorowa kontra ŁKS. Trąbka rozpoczął akcję i podał do Szeligi. Ten wbiegł w pole karne, strzelił, a bramkarz odbił piłkę wprost pod nogi Kowalczyka, który wpakował piłkę do pustej bramki. Była 2 minuta 42 sekunda
2 min. ŁKS utrzymuje się przy piłce
1 min. Zaczynamy! Piłkarze ŁKS w białych koszulkach i czerwonych spodenkach, gospodarze w żółto-czarnych strojach.

Godz. 20.29: Przed meczem z okazji Święta Niepodległości odśpiewano hymn narodowy. Piłkarze wystąpią z biało-czerwonymi opaskami na rękawach.

Godz. 20.26: Trener ŁKS Kazimierz Moskal: - Jesteśmy innym zespołem niż w premierze sezonu. Przeszliśmy długą drogę. To jest kolejny mecz i wynik jest sprawą otwartą. Nie będziemy pomagać rywalom.

Godz. 20.25. Trener GKS Rafał Górak powiedział: - Nasz pierwszy bramkarz ma przeciążone kolano i dlatego nastąpiła zmiana w naszej bramce. ŁKS ma wielki potencjał i jest zaprawiony w bojach pierwszoligowych.

Godz. 20.23: Smutno wygląda pusta trybuna kibiców GKS. Wciąż trwa konflikt kibiców z prezesem katowickiego klubu. Kibice powiewają biało-czerwonymi flagami spoza stadionu.

Godz. 20.20: Przed meczem pojawiła się informacja, że ŁKS jest zainteresowany pozyskaniem Szymona Sobczaka, wychowanka Wisły Kraków, który rozwiązuje kontrakt za porozumieniem stron z Zagłębiem Sosnowiec. W minionym sezonie ten bramkostrzelny napastnik pracował razem z Kazimierzem Moskalem.

Godz. 20.15: ŁKS jest liderem tabeli pierwszej ligi z 34 punktami i wyprzedza Puszczę 33, Ruch 31, Chrobrego 30 i GKS Katowice 27. Katowiczanie mają najlepszą defensywę w lidze (stracili do tej pory 13 goli), ŁKS jest pod tym względem drugi (16 goli).

Godz. 20.10: Arbitrem meczu będzie Patryk Gryckiewicz (Toruń). Ten sam, który gwizdał w premierze tego sezonu na stadionie ŁKS w meczu... z GKS Katowice (0:2). Gole wtedy zdobyli Oskar Repka (8) i Marko Roginić (24). Obaj siedzą dziś na fotelach rezerwowych.

Godz. 20.03: Przed nami już 56. ligowy mecz ŁKS z GKS. Łodzianie wygrali 14 meczów, 16 spotkań zakończyło się remisem, a w 25 lepsi byli katowiczanie. Dwa ostatnie mecze też wygrał GKS w Katowicach i Łodzi po 2:0.

Godz. 19.56: Forbet skłania się raczej ku zwycięstwu gospodarzy. Na wygraną GKS kurs wynosi 2.38, na remis 3.35, na wygraną ŁKS 2.95.

Godz. 19.52: Piłkarze ŁKS od 27 sierpnia z Chojniczanką (0:1) są niepokonani. Wyniki następnych spotkań: ŁKS - Łęczna 3:2, ŁKS - Termalica 1:1, Podbeskidzie - ŁKS 1:1, ŁKS - Zagłębie 1:1, Wisła Kraków - ŁKS 2:2, ŁKS - Sandecja 1:0, Resovia - ŁKS 0:3, ŁKS - Arka 3:1, Odra - ŁKS 1:2. Dziewięć meczów: 5 zwycięstw, 4 porażki.

Godz. 19.45: W porównaniu do ostatniego meczu ŁKS z Odrą w składzie łódzkiej drużyny doszło do dwóch zmian. Pauzującego za żółte kartki Pirulo zastąpi Damian Nowacki, a w ataku za Piotra Janczukowicza zagra skuteczny ostatnio Stipe Jurić.

Godz. 19.35: Skład GKS Katowice: Kukulski - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Kościelniak, Figiel, Urynowicz, Bród - Arak. Rezerwowi: Kudła, Repka, Stromecki, Dudziński, Błąd, Wojciechowski, Kołodziejski, Szwedzik, Roginić.
W bramce GKS stanie Patryk Kukulski, dla którego będzie to pierwszy mecz ligowy w barwach GKS.

Godz. 19.30: Trener Kazimierz Moskal wystawił następujący skład: Bobek - Dankowski, Nacho, Marciniak, Tutyskinas - Szeliga, Kowalczyk, Ochronczuk, Nowacki, Trąbka - Jurić. Rezerwowi: Arndt, Dąbrowski, Kort, Koprowski, Kelechukwu, Kuźma, Biel, Wszołek, Janczukowicz.

Łodzianie są faworytem tego spotkania, ale warto pamiętać, że ekipa z Katowic potrafi przeciwstawić się teoretycznie lepszym rywalom. Warto też przypomnieć, że ostatnie starcie GKS - ŁKS nie potoczyło się po myśli łodzian. W lipcu 2022 roku drużyna z Katowic zwyciężyła 2:0.