Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
GKS Tychy ŁKS Łódź. Dziś o godzinie 12.40 w Tychach miejscowy GKS podejmuje Łódzki Klub Sportowy. GKS ma jeszcze szansę na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Tyszanie muszą jednak wygrać i czekać na wynik z Niecieczy i Radomia, gdzie swoje mecze rozegrają Bruk-Bet Termalica i Radomiak.

GKS Tychy ŁKS Łódź na żywo

Wynik meczu GKS ŁKS 1:1

KONIEC MECZU - ŁKS zremisował w Tychach z GKS 1:1 po całkiem dobrym meczu. W najbliższą środę o 20.30 łodzianie zmierzą się w Gdyni z Arką w pierwszym barażu o awans do ekstraklasy. Kibice liczą na zwycięstwo. Ewentualna porażka będzie oznaczała koniec marzeń o najwyższej klasie rozgrywkowej w tym sezonie.
90+2 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS! Znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisuje się Ricardinho. GKS-ŁKS 1:1.
90 min - Sędzia dolicza co najmniej dziewięć minut.
88 min - Po podaniu do Monety tyszanina odważnym wybiegem powstrzymuje wślizgiem Malarz.
85 min - Zamieszanie w polu karnym ełkaesiaków. Ostatecznie z ostrego kąta główkuje Połap, jednak trafia w poprzeczkę.
84 min - Malarz ładnie broni po strzale Kacpra Piątka.
84 min - Dwie zmiany w GKS. Za Stebleckiego wchodzi Połap, a za Lewickiego Kasprzyk.
82 min - Kolejna kilkuminutowa przerwa na zbieranie serpentyn.
80 min - Akcja Stebleckiego w polu karnym.
78 min - Dąbrowski strzela nad poprzeczką.
73 min - Zmiana w GKS. Za Jakuba Piątka wchodzi Paprzycki.
71 min - Zmiana w ŁKS. Za Sekulskiego wchodzi Janczukowicz.
70 min - To po prostu musiał być gol! Sekulski zagrywa głową do Ricardinho, a ten główkuje z bliska. Ale niesamowitą interwencją popisuje się Jałocha.
69 min - Niecelnie uderza Sekulski.
66 min - Zmiana w ŁKS. Za Klimczaka wchodzi Bąkowicz.
65 min - Ależ pecha miał Klimczak. Uderzył z niespełna 20 metrów, ale trafił w poprzeczkę. Golkiper nie miałby nic do powiedzenia.
64 min - Zmiana w GKS. Biela zmienia Moneta.
64 min - Zmiana w GKS. Za Kargulewicza wchodzi Kacper Piątek.
59 min - Ricardinho wycofuje piłkę na szesnasty metr, jednak nie trafia w nią Gryszkiewicz.
58 min - Aż trzy zmiany w ŁKS. Za Nawotkę wchodzi Gryszkiewicz, za Sajdaka Ricardinho, natomiast za Srnicia Tosik.
57 min - Długa przerwa na usuwanie rzuconych przez kibiców serpentyn.
54 min - GGGOOOLLL!!! Dla GKS. Świetna kontra gospodarzy. Żytek podaje do Piątka, ten zaś prostopadle zagrywa do rozpędzonego Stebleckiego. A ten płaskim, technicznym strzałem pokonuje wysuniętego Malarza. GKS-ŁKS 1:0.
53 min - Wolski powstrzymany przez Sołowieja.
50 min - Szeliga wpada w pole karne, ale zatrzymuje go Dąbrowski.
48 min - Akcja GKS. Ale Żytek źle uderza.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu GKS Tychy-ŁKS.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy ŁKS remisuje w Tychach z GKS 0:0.
44 min - Przewrotka Sekulskiego w polu karnym GKS.
40 min - Dąbrowski główkuje z bliska nad poprzeczką.
37 min - Ładna kontra gospodarzy. Ale Biel kończy ją fatalnym uderzeniem.
34 min - Faul Dąbrowskiego na Stebleckim.
31 min - Świetna interwencja Jałochy po tym, jak z bliska główkował Sajdak. Wcześniej znakomicie dośrodkował Dankowski.
31 min - Wolski na spalonym.
28 min - Wolski ładnie podaje do Sajdaka, a ten podaje w polu karnym.
27 min - Szybki, całkiem interesujący mecz.
24 min - Z lewej strony centruje Sajdak i główkuje Nawotka. Jałocha pewnie łapie piłkę.
19 min - Faul Klimczaka.
16 min - Centra Wolskiego, interweniuje Jałocha.
14 min - Groźne uderzenie Szeligi, ale piłka przelatuje tuż nad ,,okienkiem" bramki
12 min - Biel wpada w pole karne i strzela z ostrego kąta. Ale wybiegający Malarz wybija piłkę na róg.
8 min - Nawotka na spalonym po podaniu Dankowskiego.
6 min - Po główce Żytka interweniuje Malarz.
5 min - Zablokowany strzał Lewickiego.
4 min - Mądre zachowanie Klimczaka we własnym polu karnym.
3 min - Faul Sajdaka. Ełkaesiacy rozpoczęli bardzo odważnie.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz GKS Tychy-ŁKS. Tyszanie na biało, łodzianie na czarno.

Godz. 12.37 - Niedzielne starcie w Tychach to dwunaste oficjalne spotkanie obu zespołów. Bilans spotkań przedstawia się niezwykle ciekawie ze względu na to, że jest bardzo wyrównany. Oba zespoły wygrały po trzy mecze, natomiast pięciokrotnie padł remis. (bilans bramkowy 13:10 dla GKS). W ostatnim meczu zimą tego roku tyszanie zwyciężyli na stadionie przy al. Unii 3:0.

Godz. 12.34 - Aż sześciu ełkaesiaków musi dziś uważać na zbyt ostrą grę. Zagrożeni przymusową pauzą są bowiem: Carlos Moros Gracia, Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Antonio Dominguez i Sajdak. Ale w meczowej kadrze znajdują się jedynie Sobociński i Sajdak, co z pewnością nie jest przypadkowe.

Godz.12.26 - GKS zagra w składzie: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura Bartosz Szeliga – Bartosz Biel, Jakub Piątek, Sebastian Steblecki, Wiktor Żytek, Kamil Kargulewicz – Szymon Lewicki. Ławka rezerwowych: Adrian Odyjewski, Oskar Paprzycki, Krzysztof Wołkowicz, Dawid Kasprzyk, Damian Nowak, Łukasz Moneta, Dominik Połap, Łukasz Norkowski i Kacper Piątek.

Godz. 12.20 - ŁKS rozpocznie dzisiejszy mecz z następującym składzie: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Dragoljub Srnić, Przemysław Sajdak, Mikkel Rygaard – Maciej Wolski, Tomasz Nawotka, Łukasz Sekulski. Na ławce rezerwowych zasiedli: Aleksander Bobek, Michał Kot, Jan Sobociński, Piotr Gryszkiewicz, Pirulo, Ricardinho, Jakub Tosik, Mateusz Bąkowicz i Piotr Janczukowicz.

ŁKS Łódź, który może poprawić swoje miejsce przed barażami. ŁKS jest piąty i ma tyle samo punktów, co czwarta Arka Gdynia, z którą zagra w półfinale.

Gdynianie grają dziś z Chrobrym w Głogowie. ŁKS ostatnio pokonał Niecieczę 3:2, a jeżeli wskoczy na 4. miejsce, to zagra z Arką na własnym boisku przy al. Unii w Łodzi.

Początek naszej relacji od godziny 12.15. Mecz rozpoczyna się, podobnie jak wszystkie dzisiejsze spotkania 1 ligi, o godzinie 12.40.