0 1 połowa

Raków Częstochowa

0

0 1 połowa

• Koniec meczu. GKS Tychy remisuje z Rakowem Częstochowa głównie dzięki bardzo dobrej postawie Jałochy, który kilkakrotnie ratował gospodarzy przed utratą bramki.

Gwizdy żegnają piłkarzy Ryszarda Tarasiewicza.

• Vojtusowi brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po centrze z lewej strony. Przy linii bocznej pola karnego futbolówkę opanował Mańka, ale już nie udało się zagrozić Gliwie.

• Wojciech Myć dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Żółtą kartką upomniany został Dawid Abramowicz.

• Maciej Mańka zmienia Jakuba Piątka

• 4 672 widzów na stadionie w Tychach.

• Daniel Bartl na murawie, Patryk Kun już na ławce.

• Tyszanie wywalczyli rzut wolny z ok. 30 metrów od bramki.

• Żółta kartka dla Sebastiana Stebleckiego

• Szymon Lewicki zastępuje Sebastiana Musiolika.

Przed nami ostatni kwadrans meczu. Której ze stron uda się sięgnąć po komplet punktów?

• Kolejna nieudana akcja GKS-u. Gliwa wznawia grę z "piątki".

• Zmiana w Rakowie. Adam Radwański wchodzi w miejsce Miłosza Szczepańskiego.

• Gliwa też pokazuje, że jest w dobrej dyspozycji! Najpierw pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Jakuba Piątka, a po chwili broni strzał Vojtusa z pola karnego!

• I na potwierdzenie poprzednich słów - Formella uderza zza linii 16. metra tuż obok bramki Jałochy.

• Dwie zmiany Ryszarda Tarasiewicza nic nie wniosły do gry GKS-u. W dalszym ciągu przewaga jest po stronie przyjezdnych.

• Dalekie zagranie z głębi pola w kierunku Musiolika. Brakowało precyzji.

• Za Michała Staniuchę na murawie pojawia się Jakub Vojtus.

• Źle rozegrany rzut wolny przez Raków zapoczątkował kontrę piłkarzy Ryszarda Tarasiewicza. Przyniósł on jedynie rzut rożny.

• Jałocha górą w pojedynku z gośćmi! I to trzykrotnie! Dzięki niemu tyszanie przegrywają (na własne życzenie)!

• Atak pozycyjny tyszan blisko pola karnego rywala. Po interwencji obrońcy Rakowa jest aut blisko "szesnastki".

• Druga połowa rozpoczęta. Ekipa gości przystępuje do niej w tej samej "jedenastce".

• Sebastian Steblecki zmienia Łukasza Bogusławskiego

• Koniec pierwszej połowy. GKS Tychy bezbramkowo remisuje z Rakowem Częstochowa.

• Sporo rzutów rożnych w pierwszej połowie. Tym razem dla Rakowa, ale nie przynosi on powodzenia. Zresztą Musiolik faulował w walce o pozycję.

• Szczęścia próbował teraz Formella. Jałocha może odetchnąć z ulgą po jego niecelnym strzale.

• Świetną solową akcję przeprowadził teraz Adamczyk. Poradził sobie z 2-3 rywalami jak alpejczyk z slalomowymi tyczkami, po czym zagrywa przed bramkę do Staniuchy.. W ostatniej chwili interweniuje Niewulis wybiciem piłki na uwolnienie.

• Jeszcze jeden wyrzut Abramowicza, tym razem z drugiej strony. Piłkarze Rakowa nerwowo wybijają piłkę. Dodatkowo sędzia dopatrzył się przewinienia Biernata.

• Abramowicz wyrzuca piłkę z autu na 13. metr. Wybita piłka przed pole karne opada idealnie na woleja Keona Daniela, lecz został zablokowany.

• Krótko rozegrany stały fragment z wrzutką na 5. metr. Rozpędzony Staniucha sfaulował interweniującego Gliwę.

• A teraz niewiele brakowało, by kontra gospodarzy przyniosła gola! Na strzał fałszem a' la Quaresma zdecydował się Grzybek i piłka po interwencji Gliwy obija poprzeczkę!

• Na strzał z ok. 25 metrów zdecydował się Schwarz. Soczyście kopnięta piłka skoczyła przed Jałochą, ale ten zdołał odbić ją poza linię końcową!

• Zakotłowało się teraz przed bramką Jałochy. Skończyło się na strachu - Musiolik nie zdołał dojść do piłki. Po chwili ostatni z wymienionych przegrywa pojedynek biegowy z Grzybkiem.

• Pierwsze 20 minut mogą się podobać. Obie strony próbują grać z "przodu". Może to przyniesie efekt?

• Z kontrą wyszli teraz tyszanie. Grzeszczyk zwlekał ze strzałem i nie było finalizacji akcji. Niemniej jednak jest rzut wolny blisko... koła środkowego.

• Musiolik teraz został w ostatniej chwili powstrzymany przez defensywę GKS-u. Raków ma jednak rzut rożny.

Bez zagrożenia - ostatecznie Jałocha z "piątki".

• W odpowiedzi groźna kontra Rakowa! Szczepański zagrywa z lewej strony na wprost bramki do Musiolika, którego w ostatniej chwili uprzedza Jałocha!

• Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza zamknęli rywala w ok. 25-30. metra od bramki Gliwy. Grzybek centruje z prawej strony do nikogo.

• Grzeszczyk próbuje lagą z własnej połowy uruchomić Staniuchę. Ten przegrywa pojedynek z Kościelnym i NIewulisem.

• Częstochowianie spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie. Gospodarze w niskim pressingu.

• Listkowski na lewej stronie. "Łamie" akcję na prawą nogę i centruje na dalszy słupek. Przesadził z siłą - żaden z jego kolegów nie zdołał opanować futbolówki.

• Po chwili nieudana próba Szczepańskiego. Uderza nad poprzeczką.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Bezskutecznie, więc od bramki grę wznawia Jałocha.

• Wojciech Myć gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie. Pora na losowanie stron!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę rozpoczynamy piłkarskie emocje!

• Raków Częstochowa jest rewelacją rozgrywek. Ekipa Marka Papszuna jest liderem – w 13 meczach zdobyła już 28 punktów. W 13. kolejce częstochowianie zremisowali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:0. Mecz Rakowa z ŁKS-em Łódź, który miał być rozegrany 13 października przełożono na 24 października. Raków jest niepokonany od 10 ligowych meczów – jedyną porażkę zanotował 3 sierpnia z Chojniczanką w Chojnicach 1:2.

• Słabe wyniki spowodowały, że piłkarze otrzymali kary finansowe, jednak w Suwałkach z Wigrami znów nie wygrali. Mecz zakończył się remisem 2:2, choć było już 2:0 dla gości. Po tym spotkaniu trener GKS zapowiedział zmiany w składzie.

• KS Tychy miał w tym sezonie walczyć o awans do Lotto Ekstraklasy. Rzeczywistość okazuje się brutalna – drużyna trenera Ryszarda Tarasiewicza jest blisko strefy spadkowej. Tyszanie mają tylko 15 punktów i nie wygrali od 1 września, gdy pokonali u siebie Wartę Poznań.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu GKS Tychy - Raków Częstochowa!