Głos po pijaku waży tyle samo, co na trzeźwo

  Głos po pijaku waży tyle samo, co na trzeźwo

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Gdyby przyjąć logikę posła Halickiego z Platformy Obywatelskiej, należałoby dziś, po latach, podać w wątpliwość legalność referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. Halicki bowiem, szukając pomysłów na zohydzenie warszawiakom ich własnego referendum, zauważył, iż część podpisów była zbierana w czasie festynów. A to każe się zastanowić, czy osoby, które w takich okolicznościach opowiedziały się za przeprowadzeniem referendum, podjęły decyzję swobodnie i świadomie. Serio! Argumentacją taką Halicki podzielił się nawet z Państwową Komisją Wyborczą.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©Grzegorz Gałasiński

  W tym momencie przypominam sobie, jak wieczorową porą chłopcy i dziewczęta od Dariusza Jońskiego zbierali podpisy wśród niekoniecznie świadomych (za to bardzo swobodnych) przechodniów na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Niestety, dziś już nikt nie określi, ile podpisów złożono pod wpływem alkoholu bądź innych używek spożywanych wieczorami w klubach i bramach łódzkiego deptaka.

  Gdyby głosowanie w stanie nietrzeźwym było w Polsce zakazane, unieważnić należałoby wszystkie dotychczas zorganizowane wybory i referenda, zwłaszcza że nikt nie jest w stanie powiedzieć, co naród poczyniłby przy urnach, będąc w stu procentach trzeźwym. Taka rewolucja obyczajowa w kraju, póki co, nie jest jednak przewidywana. A wobec powyższego, inicjatywy posła Halickiego nie należy nazywać inaczej, jak rozpaczliwą.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Zlikwidować wszelkie referenda!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  I proszę, czego to nie robi poseł Halicki dla swej partii? Wszystkie chwyty dozwolone!
  Pójdźmy dalej: przy każdych wyborach przed oddaniem głosu, każdy wyborca winien być sprawdzany na zawartość...rozwiń całość

  I proszę, czego to nie robi poseł Halicki dla swej partii? Wszystkie chwyty dozwolone!
  Pójdźmy dalej: przy każdych wyborach przed oddaniem głosu, każdy wyborca winien być sprawdzany na zawartość alkoholu we krwi!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co z głosem pana Halickiego?

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Jego wypowiedź ma wszelkkie znamiona wypowiedzi po pijaku.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo