Golf znowu najlepszy

  Golf znowu najlepszy

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Golf znowu najlepszy
  1/3
  przejdź do galerii
  Kiedy na rynek wchodzi nowa generacja volkswagena golfa, konkurenci mają nadzieję, że tym razem nie będzie to już król segmentu. Tymczasem po kolejnej premierze spotyka ich niezbyt miła niespodzianka - po golfy znowu ustawiają się kolejki chętnych. Tak jest również w przypadku najnowszego, siódmego pokolenia kompaktowego volkswagena, który, podobnie jak jego poprzednicy, bije rekordy sprzedaży.
  Era volkswagena golfa rozpoczęła się w roku 1974. Od tamtego czasu na drogi wyjechało już siedem pokoleń tych aut w łącznej liczbie ponad 30 mln sztuk. Golf jest znany na całym świecie, w Europie stał się wzorem dla wszystkich produkujących podobne samochody osobowe.

  Golfa VII "postawiono" na zupełnie nowej płycie podłogowej, oznaczonej symbolem MQB, która może być podstawą do konstruowania modeli różnej wielkości, od polo do sharana. Dzięki temu, że jest ona tak uniwersalna, obniżyły się koszty produkcji nowego samochodu. W zamian za to na czym oszczędzono, można było podnieść standard wyposażenia samochodu bez podnoszenia jego ceny, którą płaci nabywca.

  Nadwozie nowego golfa jest dłuższe (o 5,6 cm) od poprzednika, ale jednocześnie niższe (o 2,8 cm). O 6 cm zwiększono w nim rozstaw osi i aż o 30 litrów zwiększyła się pojemność bagażnika.
  Nowy golf jest pod każdym względem nowocześniejszy, lepiej wyposażony i... tańszy od poprzednika. Za podstawową wersję z silnikiem benzynowym 1,2 l 85 KM trzeba teraz zapłacić 60.590 zł.
  Nowoczesność golfa VII to przede wszystkim jego nowa, lżejsza o 100 kg konstrukcja. Niższa waga pozwala ograniczyć zużycie paliwa. Temu samemu sprzyja nowa gama silników benzynowych (TSI) oraz turbodiesli (TDI), które po przekonstruowaniu straciły apetyt na paliwo nawet o 23 proc.

  Są w tym samochodzie urządzenia i systemy, które do tej pory można było spotkać co najwyżej w znacznie droższych modelach. Golf może teraz mieć nie tylko system rozpoznawania znaków drogowych, system automatycznego parkowania, kamerę cofania, system regulacji oświetlenia, ale też lepszą nawigację i system audio. Już w podstawowej wersji każdy golf ma radio i klimatyzację.

  Zapraszamy do salonu Volkswagena; Zimny, Piotrków Trybunalski, ul. Wojska Polskiego 102, tel. 44 645 22 22 http://www.zimny.com.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo