Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gorąco pod Urzędem Miasta Łodzi. Protestujący mieszkańcy osiedla Wzniesień Łódzkich do radnych: "Wyjdźcie do nas!"

Marcin Darda
Marcin Darda
Trwa protest mieszkańców osiedla Wzniesień Łódzkich pod Urzędem Miasta Łodzi (środa, 20 października). Mimo ogłoszenia przerwy w obradach Rady Miejskiej, do protestujących nie wyszedł przewodniczący Marcin Gołaszewski (KO/N).CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Trwa protest mieszkańców osiedla Wzniesień Łódzkich pod Urzędem Miasta Łodzi (środa, 20 października). Mimo ogłoszenia przerwy w obradach Rady Miejskiej, do protestujących nie wyszedł przewodniczący Marcin Gołaszewski (KO/N).CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>Grzegorz Gałasiński
Trwa protest mieszkańców osiedla Wzniesień Łódzkich pod Urzędem Miasta Łodzi (środa, 20 października). Mimo ogłoszenia przerwy w obradach Rady Miejskiej, do protestujących nie wyszedł przewodniczący Marcin Gołaszewski (KO/N).

O przerwę, by przewodniczący mógł się spotkać ze skandującymi coraz głośniej na dziedzińcu UMŁ mieszkańcami, wnioskował klub PiS. Przewodniczący Gołaszewski do protestujących jednak nie wyszedł. "Na żywo" z obradującymi zdalnie radnymi łączył się Tomasz Anielak (PiS), z sugestią, by zostali przez radnych wysłuchani. Bezskutecznie. W tle słychać było coraz głośniejsze skandowanie "zejdźcie do nas!", choć podczas sesji zdalnych na dużej sali obrad zasiada tylko przewodniczący Gołaszewski z urzędnikami obsługi sesji.

To kolejny już protest mieszkańców osiedla Wzniesień Łódzkich, którzy czują się pokrzywdzeni projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla ich osiedla, który ma być głosowany na środowej sesji. Przełomu nie przyniosło spotkanie z wiceprezydentem Adamem Pustelnikiem. Miasto Łódź chce, by mieszkańcy mogli budować domy od od ulicy maksymalnie do 100 m. w głąb działek, które nieraz liczą 1 km. długości, poza tym uważają, że na tym i pozostałych zapisach ich nieruchomości drastycznie stracą na wartości, bo plan przewiduje, że będą to tereny rolnicze, tym samym podatne na wykup przez deweloperów. Z kolei miasto argumentowało, że zapisy planu są przeciw "patodeweloperce". Mieszkańcy apelowali, by odstąpić od głosowania do czasu poprawienia błędów w studium kierunków zagospodarowania, ale urzędnicy zadeklarowali, że studium poprawią po przegłosowaniu planu, tyle, że mieszkańcy tym zapewnieniom nie wierzą.

Szansę widzą w ewentualnym uchyleniu planu przez wojewodę, ale jak potwierdził nam Adam Borkowski, jeden z przedstawicieli mieszkańców osiedla, rozpoczął się także proces zbierania podpisów za administracyjnym odłączeniem się osiedla od Łodzi i przyłączenia się do gminy Stryków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki