Górnik Łęczna ma już tylko punkt straty do ŁKS. ŁKS roztrwonił przewagę

Trener Kamil Kiereś prowadzi Górnika Łęczna wprost do ekstraklasy. Oby nie kosztem ŁKS Fot. Dariusz śmigielski
Termalica osiągnęła zdecydowaną przewagę nad resztą drużyn pierwszej ligi. O drugie miejsce walczą ŁKS i Górnik Łęczna, który łatwo pokonał Zagłębie Sosnowiec aż 4:1. Piłkarze Górnika „poczuli krew” i mają już tylko jeden punkt straty do ŁKS.

Beniaminek z Łęcznej od początku meczu był zespołem lepszym i udowodnił, że zajmuje miejsca na ligowym podium przez przypadek.
W 37. minucie gospodarze udokumentowali swoją przewagę golem. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową uderzał były piłkarz ŁKS Bartłomiej Kalinkowski. Górą był jednak znów 21-letni golkiper Zagłębia. Do piłki dopadł jednak Krykun, który z bliska wpakował ją do siatki nie dając szans na interwencje Chorążce.
Gola na 2:0 zdobył w 58. minucie Paweł Sasin. Doświadczony prawy obrońca wszedł między rywali w pole karne i celnie uderzył na długi słupek. Dziewięć minut później było już 3:0. Drugiego gola na swoje konto zapisał Krykyn. Asystował Kukułowicz. Minęło niespełna 120 sekund od trzeciej bramki dla Górnika, a Paweł Wojciechowski zdobył bramkę numer cztery.
Piłkarze Chrobrego Głogów bez większych problemów pokonali Resovię 3:0 w ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki. O losach spotkania przesądziły tak naprawdę dwie minuty pierwszej połowy. Najpierw Maksymilian Banaszewski z łatwością minął Sebastiana Zalepę w polu karnym i otworzył wynik, a po chwili fatalne zachowanie defensywy gości wykorzystał Patryk Bryła. Już w doliczonym czasie gry gości dobił natomiast Tomasz Cywka. Rzeszowianie, którzy ponieśli już jedenastą porażkę w rozgrywkach, coraz bardziej muszą obawiać się o utrzymanie. Od niedawna trenerem w Resovii jest Radosław Mroczkowski.
Widzew Łódź – Korona Kielce (dzisiaj o 19.10)
GKSJastrzębie – GKSBełchatów 3:2
Termalica Nieciecza – ŁKS2:0
Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 2:2 (Szymon Matuszek 40, Kamil Zapolnik 45-k - Wojciech Łuczak 38, Wiktor Biedrzycki 43-k)
Chrobry Głogów – Resovia 3:0 (Maksymilian Banaszewski 29, Patryk Bryła 30, Tomasz Cywka 90)
Radomiak Radom – Arka Gdynia 0:0
Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (Michal Piter-Bućko 64-k)
GKSTychy – Odra Opole 2:0 (Szymon Lewicki 15, Łukasz Moneta 89)
Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (Serhij Krykun 36, 67, Paweł Sasin 58, Paweł Wojciechowski 69 - Gonçalo Gregório 75-k)