Górnik Łęczna - SMS Łódź. Sensacyjne rozstrzygnięcie. Łodzianki walczą

W 16 kolejce ekstraligi kobiet Górnik Łęczna, mistrz i lider tabeli, podejmuje piłkarki UKS SMS. Dziewczęta z klubu przy ul. Milionowej w Łodzi jeszcze w 80 minucie prowadziły 2:1. W 81 minucie straciły gola na 2:2, ale potrafiły utrzymać ten wynik. Mecz zakończył się remisem 2:2. Sensacja.

16. kolejka Ekstraligi, g. 12: Górnik Łęczna - SMS 2:2 - koniec meczu
SMS: Paturaj; Enjo, Zubchyk, Konat, Kurzawa; Zbyrad (65 Dragunowicz), Achcińska (88, Glinka), Parczewska (77 Sokołowska); Turkiewicz (62 Filipczak), Karczewska, Jedlińska (85, Stanović). Trener: Marek Chojnacki
0:1 Jelencić (16-sam., asysta Karczewska)
Karczewska - słupek 19
1:1 Grzywińska 31
1:2 Górnicka 45-samobój, asysta Paturaj
2:2 Grec 81
Wielkie brawa należą się naszym piłkarkom po takim rozstrzygnięciu.
– Sam nie wierzę, jestem pod wrażeniem gry naszych dziewcząt, zasłużyły na wielkie podziękowania – opowiadał prezes UKS SMS Łódź Janusz Matusiak.

PZPN o meczu łodzianek

Przed meczem PZPN ciekawie opisywał starcie mistrza z łodziankami: Górnik Łęczna wysłał niemal cały swój podstawowy skład na turniej do Portugalii, a wiele jego piłkarek odgrywało tam wiodącą rolę. Mistrzynie kraju nie mają jednak wiele czasu na świętowanie sukcesu w Algarve Cup, bo już w niedzielę podejmą SMS Łódź w walce o obronę tytułu. Ich sytuacja w tabeli jest komfortowa, ale najbliższy rywal bardzo wymagający. Łódź ma niepowtarzalną szansę, by urwać mistrzowi punkty i przywrócić emocje w walce o tytuł.
Doświadczona Danuta Paturaj była jesienią jedną z zaledwie dwóch bramkarek w całej lidze, którym liderka strzelczyń Ekstraligi nie była w stanie strzelić gola. To osiągnięcie z pewnością robi wrażenie, bo Ewelina Kamczyk ma szansę pobić w tym sezonie rekord Ekstraligi. Jej licznik już wskazuje 28 trafień. Łodzianki mają jednak drugą najlepszą defensywę w lidze - tracą najmniej goli zaraz po Górniku - zapowiada się więc niezwykle zacięte starcie, w którym raczej kibice nie zobaczą wielu bramek. Ciekawe, czy Danuta Paturaj znów znajdzie sposób na powstrzymanie Eweliny Kamczyk.

UKS SMS broni tytułu

W pierwszej połowie marca rozpocznie się Makroregionalna Liga Juniorek Młodszych czyli rozgrywki szczebla międzywojewódzkiego klubowej rywalizacji o mistrzostwo Polski U16. To trzeci edycja MJLM. Całościowy skład Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych stanowią po połowie zespoły, które w ubiegłym sezonie uplasowały się w pierwszej szesnastce ligi, a druga część to drużyny, które ostatniej jesieni grały w rozgrywkach eliminacyjnych w swoich województwach.
Aktualnym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej jest UKS SMS Łódź, który zagra w grupie B. Skład tej grupy: UKS SMS Łódź, SWD Wodzisław Śląski, Polonia Tychy, Astoria Szczerców, ROW Rybnik, Ślęza Wrocław, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Rekord Bielsko-Biała.
Górnik Łęczna – UKS SMS Łódź 2:2
Inne mecze: Olimpia Szczecin – GKSKatowice 1:4, AZSWrocław – Polonia Poznań, AZSWałbrzych – Czarni Sosnowiec 2:2, Medyk Konin – AZSBiała Podlaska, Mitech Żywiec – AZSKraków 1:3.