dk
Górnik Łęczna - Widzew Łódź: relacja na żywo!
GÓRNIK ŁĘCZNA - WIDZEW: relacja na żywo. W niedzielę, 31 marca, Widzew Łódź wyjdzie na boisko w Łęcznej by powalczyć z miejscowym Górnikiem o trzy punkty. Ostatnie zwycięstwo w walce o awans do I ligi, łodzianie odnieśli prawie miesiąc temu. Czy dziś uda się wygrać z trudnym rywalem? Czy łodzianie uspokoją swoich kibiców, coraz bardziej zniecierpliwionych kolejnymi remisami? O tym przekonamy się już wkrótce. Pierwszy gwizdek w meczu Górnik - Widzew już o godz. 13.05. Zapraszamy na relację na żywo!

GÓRNIK ŁĘCZNA WIDZEW: wynik meczu

GÓRNIK - WIDZEW 0:0

Trzeba mieć widzewską cierpliwość, by oglądać popisy naszej drużyny. To była naprawdę delikatnie mówiąc kopanina w środku pola. Jeśli Widzew oddał jeden celny strzał w światło bramki, to o czymś świadczy. Piłkarze poszli pod sektor zajmowany przez kibiców Widzewa. Usłyszą kilkanaście ostrych słów. Ale nie dziwimy się - zasłużyli na to. Dziękujemy za uwagę. Do zobaczenia, usłyszenia i przeczytania.

Koniec meczu

90+3 min. Cetnarski schodzi Korczakowski wchodzi. Smuda kradnie czas

90+1 min. Przepychanka w polu karnym Widzewa. Łuszkiewicz ostro zaatakował Wolańskiego. Ukarani kartkami żółtymi obaj piłkarze: Łuszkiewicz i Wolański

90+1 min. Sędzia dolicza trzy minuty

90 min. Z autu wybijają łęcznianie. Kontrę przerywają gospodarze i są przy piłce

89 min. Za mocne dośrodkowanie Pięczka, Gibas nie złapał piłki. Aut dla Górnika

88 min. Nie mogliśmy odebrać piłki Górnikowi, na szczęście sami piłkarze z Łęcznej kopnęli piłkę za naszą bramkę, Kopanina

87 min. Niedokładne zagrania widzewiaków. Czy można liczyć na cud?

86 min. Zmiana w Górniku: Łuszkiewicz za Wójcika

84 min. Świderski powalczył o piłkę, nie strzelał, a zagra wszerz pola karnego, bramkarz Górnika uprzedził Wolsztyńskiego

83 min. Wrzutka z wolnego, Wolsztyński zbyt słabo strzela głową z kąta i bramkarz Górnika łapie piłkę

82 min. Widzew grać, k.. m.. - znów płyną niecenzuralne słowa z trybuny, gdzie siedzą kibice Widzewa

82 min. Zieleniecki ratuje Widzew i przerywa groźną kontrę

81 min. Zmiana w Widzewie: Gibas za Mąkę

80 min. W fatalnym stylu piłkę przy linii bocznej stracił Wolsztyński

79 min. Pięczek wrzuca piłkę z autu, ale w polu karnym przegrywamy główki

77 min. Świderski na spalonym 35 metrów od linii końcowej

76 min. Świderski nie może się odnaleźć na boisku. Blokowany odpycha rywala i jest faul

75 min. Nie ma przełomu w grze Widzewa. Zaatakowali gospodarze - Kowalski strzelił nad bramką

75 min. Turzyniecki wybił piłkę głową po dośrodkowaniu rywali

73 min. Widzew długo utrzymuje się przy piłce, ale gra wszerz, jakby prowadził 2:0. A tak nie jest

71 min. Świderski na spalonym

70 min. Widzewiacy grają zbyt wolno, denerwująca jest bezsilność łodzian

67 min.**Zmiana w Widzewie: Wolsztyński za Michalskiego**

66 min. Widzew grać, k.. m... - skandują kibice

64 min. Wójcik za Pisarczuka w drużynie Górnika

64 min. Świderski przestrzelił głową stojąc 5 metrów przed pustą bramką. To była dobra akcja Kristo i Mąki, dżoker Świderski jednak nie trafił do bramki

64 min. Nieudany drybling Michalskiego w polu karnym Górnika

63 min.**Wchodzi na boisko Świderski. Schodzi Mihaljević**

61 min. Pierwsze bardzo dobre dośrodkowanie Turzynieckiego, zabrakło centymetrów, by piłka doszła do Mihaljevicia

60 min. Zbyt głębokie dośrodkowanie Kristo. Piłka ląduje w rękach bramkarza z Górnika

59 min. Atak Górnika, dośrodkowaną piłkę chwyta Wolański

56 min. Michalski wbiegł w pole karne, starał się dograć, jednak obrońcy wybili piłkę na róg. Bramkarz gospodarzy łapie piłkę

56 min. Zieleniecki strzelił niczym w rugby, wysoko nad bramką

54 min. Radwański opuszcza boisko, za niego Ameyaw

54 min. Mąka kopie na oślep w pole karne rywala

52 min. Michael Ameyaw gotowy do zmiany

49 min. Kibice dopingują - nie tracą nadziei. Podobnie mocno trzymają kciuki obecni na trybunach prezesi: Jakub Kaczorowski, Remigiusz Brzeziński, Przemysław Klementowski

48 min. Spadający liść - taką piłkę posłał na bramkę Górnika Kristo. Zabrakło metra, piłka przeleciała nad poprzeczką

47 min. Pięczek wrzucał z autu w pole karne. Po wybiciu piłki przez obrońców Mihaljević bliski przechwytu i wyjścia sam na sam z bramakrzem

46 min. Rozgrzewają się Wolsztyński, Ameyaw i Świderski

46 min. Sędzia wznowił drugą połowę meczu

Piłkarze wychodzą na boisko po przerwie. Nie ma zmian w drużynie Widzewa

Koniec pierwszej połowy 20 minut niezłej gry Widzewa, 25 minut bezbarwnej gry. Tylko jeden słaby strzał. Czy po zmianie stron Widzew będzie grać lepiej? Będą zmiany

45+1 min. Wolański wyjaśnił sytuację pod naszą bramką

45 min. Mihaljević fauluje przy linii środkowej, on ma jednak strzelać gole

44 min. Róg dla Widzewa, gospodarze wybili piłkę po dośrodkowaniu Mąki

43 min. Michalski z wolnego wrzuca w pole karne i znów nic z tego nie wynika. Brakuje dokładności

41 min. Po wrzutce z wolnego Mąka ratuje wślizgiem, ale Górnik ma róg

40 min. Kristo za faul w środku pola ukarany żółtą kartką

39 min. Turzyniecki dośrodkował, ale walczący o główkę Radwański faulował rywala

38 min. Róg dla Górnika. Wybiliśmy piłkę

37 min. Michalski strzelał płasko zza pola karnego, ale nie trafił czysto i piłka przeleciała kilka metrów obok słupka

35 min. Widzew gra bez pomysłu. Wszystkie akcje przerywane są przed polem karnym. Po 20 minutach dobrej i obiecującej gry nadszedł słabszy okres. Nadal mamy na koncie tylko jeden celny strzał - Zielenieckiego

34 min. Za długie podanie do Mihaljevicia i bramkarz gospodarzy łapie piłkę

34 min. Pięczek faulowany w środku boiska. Przerwana kontra Widzewa

33 min. Tanżyna wybił piłkę zagraną z narożnika

32 min. Po akcji Górnika Kato wybił na róg

31 min. Michalski fauluje rywala. Do bramki Wolańskiego 35 metrów. Piłka przy linii bocznej

31 min. Chaotyczna walka z obu stron. Brakuje płynnych akcji, składających się z kilku podań

30 min. Michalski zablokowany. Nie mamy nawet rogu

29 min. Powtórka Mąki też była zła. Brakuje strzałów widzewiaków na bramkę Górnika. Z przewagi nic nie wynika

28 min. Fatalna wrzutka Mąki, ale sędzia uznał, że zbyt wcześniej zagrał widzewiak

27 min. Faulowany Michalski. Do bramki Górnika 30 metrów

26 min. Tempo meczu spadło. Pomocnicy Michalski i Mąka zamienili się stronami. Szukamy swoich okazji

25 min. Wolański broni kąśliwy strzał. Wcześniej piłkę stracił Zieleniecki

24 min. Zaatakował bez przekonana Górnik. Widzew zaczyna od swojej bramki

21 min. Kibice Widzewa non stop dopingują swoją drużynę. Obok flagi Red Gladiator pięknie prezentuje się flaga z napisem 1910 oraz herbami Łodzi i Widzewa

20 min. Po dośrodkowaniu Wolański bez kłopotów łapie piłkę

18 min. Wolny dla Widzewa. Wrzucał Mąka, obrońcy wybili piłkę

17 min. Piłkę dostał Wolański, ale dlatego, że podał mu Pięczek. Wszystkie akcje Górnika kończą się 30 metrów od naszej bramki

16 min. Widzew ma zdecydowaną przewagę, Wolański długo bez piłki

15 min. Piękne, długie podanie Kato do Pięczka, ten wchodzi w pole karne, jednak zabrakło ostatniego podania

14 min. Michalski zepsuł dośrodkowanie, pobiegł jednak za straconą piłkę i ją odzyskał

13 min. Zza linii pola karnego strzelał Zieleniecki. Za słabo i bramkarz gospodarzy łapie piłkę

10 min. Za długie podanie Kristo do Michalskiego. Szkoda straconej piłki. Widzew dużo częściej jest przy piłce

9 min. Aktywny jest Kohei Kato, przez niego przechodzi większość piłek

7 min. Po dobrej akcji Radwańskiego i Mąki niewiele brakowało, by padł gol dla Widzewa. Gospodarze wybili piłkę na róg

6 min. Imponująco wygląda sektor wypełniony w 100 procentach przez kibiców Widzewa. Na ogrodzeniu wisi flaga: Red Gladiators

4 min. Faulowany Mąka. Do Łęcznej dotarła wiadomość, że trener Adam Nawałka został zwolniony z Lecha. Mecz Górnik - Widzew też jest szczególny dla trenerów. Porażka jednego z nich oznacza kłopoty

3 min. Widzew zepchnął rywala do defensywy. Górnik nie może wyjść z własnej połowy.

1 min. Radwański wywalczył róg. Zamieszanie pod bramką Górnika, ale obrońcy wybili piłkę

1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Mecz rozpoczęty

13:04 Przywitanie trenerów. Franciszek Smuda podał rękę Radosławowi Mroczkowskiemu. Przytulanek na tzw. misia nie było

13:02 Piłkarze już na murawie. Widzew na czerwono, Górnik na zielono

13:01 Zaskakująca zmiana w Górniku. Po raz pierwszy w bramce tej drużyny zagra Adrian Kostrzewski.

12:50 Gościem specjalnym meczu Górnik Łęczna - Widzew jest legendarny trener Widzewa Bronisław Waligóra. Wspominał wyeliminowanie Manchesteru City. Powiedział też, że jest przekonany, iż za półtora roku Widzew będzie grać w ekstraklasie. Widzew to moja największa miłość - powiedział trener Waligóra. Będę na uroczystości z okazji awansu.

12:44 Najgroźniejsi rywale Widzewa w walce o miejsce w trójce II ligi stracili punkty: Olimpia Grudziądz tylko zremisowała 0:0 z Olimpią Elbląg (gramy tam zaległy mecz z jesieni 10 kwietnia), a GKS Bełchatów zremisował też bezbramkowo z Rozwojem w Katowicach.

12:42 Trener Radosław Mroczkowski dokonał czterech zmian w składzie w porównaniu z poprzednim meczem z Elaną. Co zaskakuje, miejsce w składzie stracił też najlepszy w spotkaniu z Elaną Michael Ameyaw. Nie ma też Tomasza Wełny, Marcina Pieńkowskiego, Rafała Wolsztyńskiego. Są w składzie: Marcel Pięczek, Mateusz Michalski, Kohei Kato, Daniel Mąka.

12:17 Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Piotr Idzik z Poznania.

11:48 Skład Widzewa na mecz z Górnikiem: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Mateusz Michalski, Dario Kristo, Kohei Kato, Adam Radwański, Daniel Mąka, Filip Mihaljević.

Rezerwowi: Maciej Humerski, Daniel Świderski, Rafał Wolsztyński, Michael Ameyaw, Mikołaj Gibas, Tomasz Wełna, Marek Zuziak.

11:12 Wszyscy w Łodzi czekają na przełamanie złej passy Widzewa. - Życzylibyśmy sobie, żeby już ten najbliższy mecz był momentem, w którym zaczniemy wygrywać. Każdy tego chce i każdy do tego dąży. Oczywiście nie zawsze wszystko wychodzi, nie udaje się wszystkiego wyegzekwować czy pokazać - powiedział w czwartek Radosław Mroczkowski, trener drużyny z al. Piłsudskiego.

10:44 Przypomnijmy, że trenerem Górnika Łęczna jest Franciszek Smuda, który w poprzednim sezonie był szkoleniowcem Widzewa. Czy będzie chciał pokazać szefom swojego poprzedniego klubu, że niesłusznie się z nim pożegnali? O tym przekonamy się już niedługo. Śledźcie naszą relację!

10:23 Już wkrótce początek meczu Górnik Łęczna - Widzew Łódź. Tu znajdą Państwo relację live z tego spotkania. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie, w meczu rozgrywanym przy al. Piłsudskiego, Widzew pokonał Łęczną 3:0. Wszyscy kibice łódzkiego klubu życzyliby sobie dziś równie przekonującego zwycięstwa. W ostatniej kolejce, Górnik poniósł dotkliwą porażkę z Olimpią Grudziądz. Widzew natomiast zremisował z Elaną Toruń.