Górnik - Widzew 1:1 [ZDJĘCIA]

Górnik - Widzew 1:1
Górnik - Widzew 1:1 Mikołaj Suchan
W drugiej kolejce T-Mobile Ekstraklasy Widzew zremisował w Zabrzu z Górnikiem 1:1. Oto zapis relacji live z tego spotkania.

Składy drużyn:

Wyjściowe składy:
Widzew: Mielcarz - Broź, Bieniuk, Pinheiro, Dudu - Budka, Mroziński, Panka, Ostrowski - Dzalamidze, Grzelczak. Trener: Radosław Mroczkowski.

Górnik: Skorupski - Bemben, Banaś, Danch, Magiera - Olkowski, Pazdan, Kwiek, Zahorski, Gierczak - Milik. Trener: Adam Nawałka.

Łodzianie dobrze zaczęli spotkanie. Mają przewagę. Groźnie strzelał Ostrowski, dobrą akcję przeprowadził też Dżalamidze.

W 19 minucie świetna kontra Widzewa. Dżalamidze podał do Dudu, ten podciągnął kilka metrów i strzelił, ale obok słupka. Mógł Brazylijczyk chyba dograć piłkę do wybiegających partnerów.

Na boisku rządzą Gruzin i Brazylijczyk. Znów ich interesująca akcja. Piłka po strzale Dudu została wybita na róg.

24 minuta. Dżalamidze do Grzelczaka, a ten z klepki oddaje piłkę Gruzinowi. Gdy do bramki jest tylko kilka metrów po ostrym starciu z Danchem napastnik Widzewa upada na murawę w polu karnym. Sędzia nie odgwizduje przewinienia, choć zdania na temat tej akcji są zróżnicowane.

Za faul Dudu został ukarany żółtą kartką. Przy tej interwencji doznał urazu mięśnia i prosi o zmianę. Jest poza boiskiem.

W 33 minucie wchodzi Żigajevs zastępując Dudu.

Żóta kartka dla Banasia za brutalny atak na Brozia. Zawodnik Górnika w walce o górną piłkę uderzył w twarz widzewiaka.

Żółta kartka dla Grzelczaka za popchnięcie Banasia. Napastnik Widzewa i obrońca Górnika toczą zacięte boje - to jest prawie walka wręcz.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Panka - po rożnym główkował jednak zbyt słabo.

W drużynie Górnika zmiana -za Magierę wchodzi Wodecki.

Koniec pierwszej połowy.

Rozpoczyna się druga połowa.

Na boisku pojawił się Princewill Okachi, który zastąpił Grzelczaka.

GOL! W 17 sekundzie drugiej połowy gospodarze strzelają bramkę. Gierczak podał do Kwieka, który przy biernej postawie łódzkich obrońców płaskim strzałem pokonał Mielcarza.

Zamiast 1:0 dla Widzewa (taki wynik typowaliśmy, ale już musimy się z tego typu wycofać) jest 1:0 dla Górnika.

54 minuta Okachi w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika po wygraniu pojedynku biegowego z Banasiem. Szkoda, że w ostatniej fazie debiutant posłał piłkę obok bramki.

Mielcarz wybija piłkę na róg po ostrym strzale Zahorskiego.

Sędzia ukarał Brozia żółtą kartką za wymuszenia faula w polu karnym.

60 minuta. Górnik - Widzew 1:0.

Zmiana w drużynie Górnika - Gasparik za Milika. 62 minuta.

69 minuta. Bemben fauluje Brozia i sędzia dyktuje jedenastkę.

Za Dżalamidze wchodzi Oziębała.

GOL DLA WIDZEWA. Jedenastkę wykorzystał Broź. 70 minuta.

Żółta kartka dla Kwieka.

Kwadrans do zakończenia meczu. Górnik - Widzew 1:1.

77 minuta - eksełkaesiak Mączyński wchodzi za Pazdana.

10 minut do zakończenia spotkania. Górnik - Widzew 1:1.

Żółta kartka dla Gierczaka - pozostało jeszcze tylko 5 minut.

Okachi zatrzymany w ostatnij chwili. Po dośrodkowaniu Budki strzela głową Oziębała, ale piłka po ręce bramkarza Górnika trafia tylko w poprzeczkę.