(bart, ww)
Piętnasta kolejka piłkarskiej ekstraklasy nie była udana dla Widzewa. Łodzianie ulegli bowiem w Zabrzu Górnikowi 0:3 (0:3). Od razu wypada podkreślić, że była to jak najbardziej zasłużona porażka podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia, którzy przystępowali do tego spotkania jako wicelider tabeli. Zabrzanie byli skuteczniejsi, szybsi, bardziej zdeterminowani i agresywniejsi (w dobrym znaczeniu tego słowa). Goście zaprezentowali się nieco lepiej po przerwie, ale nie przełożyło się to nawet na honorowe trafienie. W sezonie 2022/2023 wielokrotnie i słusznie chwaliliśmy Widzew. Tym razem czterokrotni mistrzowie Polski zawiedli. Mieli stanowczo zbyt wiele słabych punktów. Być może niektórzy z piłkarzy pomyśleli, że ten mecz sam się ,,wygra". A tak się nie da. Nawet w polskiej lidze. 6 listopada (niedziela, 15) Widzew podejmie Radomiaka Radom.

GÓRNIK ZABRZE - WIDZEW ŁÓDŹ RELACJA NA ŻYWO, WYNIK MECZU ONLINE

strona wymaga odświeżania

GÓRNIK ZABRZE3
WIDZEW ŁÓDŹ0

KONIEC MECZU - Widzew przegrał w Zabrzu z Górnikiem 0:3. Łodzianie zaprezentowali się bardzo słabo i przegrali zasłużenie. Górnik-Widzew 3:0.
90+2 min - Żółta kartka dla Bergstroema.
90 min - Sędzia dolicza co najmniej dwie minuty.
88 min - Bielica broni uderzenie z wolnego Pawłowskiego.
86 min - Dwie zmiany w Górniku. Schodzą Okonuki i Włodarczyk, wchodzą Marosa oraz Krawczyk.
84 min - W dogodnej sytuacji znalazł się Sanchez. Niestety, nic z tego nie wynikło.
81 min - Zmiana w Widzewie. Shehu zastępuje Hanouska.
78 min - Zjawiński zmienia Milosa.
78 min - Letniowski podaje do Stępińskiego, ten dośrodkowuje, a główkuje Pawłowski. Ale golkiper zabrzan odbija piłkę.
76 min - Mecz na trybunach ogląda 19493 kibiców.
73 min - Niecelny strzał Letniowskiego.
72 min - Żółta kartka dla Stępińskiego.
67 min - Niecelne uderzenie Letniowskiego.
67 min - Żółta kartka dla Mvondo.
67 min - Ravas broni uderzenie Dadoka.
64 min - Faulowany Danielak.
63 mi - Podwójna zmiana w Górniku. Vrhovec zastępuje Pacheco, zaś Cholewiak Wojtuszka.
59 min - Żółta kartka dla Milosa.
58 min - Po podaniu Daniela główkował Pawłowski, ale Bielica odbił piłkę. Próbował jeszcze dobić Stępiński.
56 min - Żółta kartka dla Szcześniaka za faul na Sanchezie.
56 min - Dobra interwencja Danielaka.
55 min - Faul Pacheco na Sanchezie.
53 min - Żółta kartka dla Sancheza.
50 min - Ładna akcja i niecelne uderzenie Kreuzrieglera. Inna sprawa, że w tej akcji widzewiak był faulowany.
46 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Wchodzą Letniowski, Żyro i Danielak, schodzą Kun, Szota i Zieliński.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Zaczynamy drugą połowę meczu. Górnik prowadzi z Widzewem 3:0.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Górnik prowadzi z Widzewem 3:0. Jak najbardziej zasłużenie.
45+7 min - Szansa dla Widzewa. Najpierw w piłkę nie trafił Sanchez, nic nie wynikło również z dobitki Pawłowskiego.
45+6 min - GGGOOOLLL!!! Dla Górnika. Podolski idealnie podaje do Włodarczyka, a ten z bliska pokonuje Ravasa. Znów ,,zaspał" Szota, ale generalnie wszyscy widzewiacy są wolniejsi i pasywniejsi. Górnik-Widzew 3:0.
50 min - Janża fauluje Sancheza.
50 min - Ravas interweniuje po centrze Podolskiego.
49 min - Bezmyślna strata widzewiaków.
45+1 min - Zmiana w Górniku. Za Jensena wchodzi Dadok.
45 min - Pierwsza połowa potrwa co najmniej sześć minut dłużej.
44 min - Niewykorzystana kontra Widzewa. Zbyt wcześnie piłki pozbył się Terpiłowski.
40 min - Fauluje Hanousek.
39 min - Włodarczyk fauluje Hanouska.
37 min - Faul Pacheco na Zielińskim. Żólta kartka dla Pacheco.
34 min - Niecelne uderzenie Szoty po wolnym Pawłowskiego.
33 min - Podolski fauluje Szotę.
32 min - Lekki strzał Kuna broni Bielica.
31 min - Po rożnym główkuje Włodarczyk, broni Ravas.
29 min - Pierwszy celny strzał Widzewa. Uderza Pawłowski, broni Bielica.
28 min - Po pierwszym rogu dla Widzewa wykonywanym przez Pawłowskiego żaden z łodzian nie sięgnał piłki w polu karnym.
24 min - GGGOOOLLL!!!! Dla Górnika. Świetnym uderzeniem lewą nogą bez przyjęcia popisał się Podolski. Z lewej strony podawał Janża. Znów zbyt pasywnie zachował sie Szota. Interwencja Ravasa znów nic nie dała. Górnik-Widzew 2:0.
23 min - Sędzia wznawia spotkanie po kilkuminutowej przerwie spowodowanej odpalonymi przez fanów Górnika racami.
18 min - GGGOOOLLL!!! Dla Górnika. Najpierw błąd popełnił Stępiński, który dał się minąć Pacheco. Później niezbyt pewnie zachowali się Szota i Hanousek. Wykorzystał to Włodarczyk, który płaskim uderzeniem w tzw. długi róg zaskoczył Ravasa. Górnik-Widzew 1:0.
15 min - Niecelne uderzenie Pacheco.
10 min - Włodarczyk fauluje Pawłowskiego.
8 min - Milos podaje do Sancheza, a ten po przyjęciu ładnie uderza z powietrza. Piłka przelatuje nad poprzeczką.
6 min - Faul na Hanousku.
5 min - Po pierwszym rogu w meczu niecelnie główkuje Włodarczyk.
4 min - Tym razem fauluje Sanchez.
2 min - Faul na Terpiłowskim.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Górnik-Widzew. Zapraszamy na relację.

Godz. 20:29 - Oba zespoły już na murawie. Górnik na biało, Widzew na czerwono.

Godz. 20:18 - Bilans dotychczasowych spotkań między Górnikiem a Widzewem jest korzystny dla łodzian, którzy odnieśli 29 zwycięstw Widzewa i doznali 22 porażek. Natomiast 19-krotnie padł remis. Bilans bramkowy także przemawia za widzewiakami (88:81).

Godz. 20:05 - Szkoleniowiec Widzewa Janusz Niedźwiedź nie dokonał żadnych zmian w składzie wyjściowej jedenastki. Jest więc ona identyczna, jak w zwycięskim starciu z Miedzią Legnica (1:0).

Godz. 19:30 - Skład Widzewa Łódź:
Widzew: Ravas – Stępiński, Szota, Kreuzriegler – Zieliński, Hanousek, Kun, Milos – Terpiłowski, Pawłowski – Sanchez
Rezerwowi: Litwinienko – Czorbadżijski, Żyro, Danielak, Lipski, Shehu, Letniowski, Normann Hansen, Zjawiński

Godz. 18:41 - Dzisiejsze starcie Górnika z Widzewem będzie potyczką numer 71. Bez wątpienia oba zasłużone kluby napisały najlepszą historię występów w europejskich pucharach wśród wszystkich polskich klubów. Zatem dziś o godz. 20:30 prawdziwy klasyk! Górnik Zabrze - RTS Widzew.

Godz. 18:35 - Dziś mecz Górnik Zabrze - Widzew Łódź. Arbitrem dzisiejszego starcia będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...