„…GÓRY, LASY, WODA” – lato w obiektach PGE

Artykuł sponsorowany
Przyjazne kąpielisko i uroki słonecznej kąpieli na plaży, a tuż obok orzeźwiający chłód lasu, tarasy widokowe i górska kolej linowa, a całość połączona świetnie przygotowanymi trasami rowerowymi. Wszystko to znajduje się prawie w jednym miejscu, które oferuje ponadto świetnie przygotowaną i bezpieczną bazę hotelowo-turystyczną.

Lato oficjalnie już zapukało do naszych drzwi, zadzwonił ostatni szkolny dzwonek i można zaplanować sobie, jak i gdzie spędzimy tegoroczne wakacje. A w tych planach z pewnością warto uwzględnić najpiękniejsze miejsca, jakie oferuje nam region bełchatowski i położone na jego terenie obiekty PGE.

Oczywiście, korzystając z letnich atrakcji musimy pamiętać o zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wprowadzonych przez administrację rządową w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Możemy jednak w tym zakresie liczyć także na pomoc gospodarzy obiektów, którzy zatroszczyli się o jak najlepsze przygotowanie miejsc dla osób wypoczywających.
I tak też przygotował się Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wawrzkowizna”, gdzie rozpoczął się już sezon kąpielowy, który potrwa do końca sierpnia. Oprócz czystego kąpieliska i piaszczystej plaży, ośrodek oferuje też korty tenisowe, stadninę koni, mini zoo, boiska do siatkówki, piłki plażowej, koszykówki, a także pełnowymiarowe, oświetlone boisko do piłki nożnej. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, rowerów miejskich i rowerków typu go-kart. A to tylko niektóre z atrakcji ośrodka, który jest otwarty codziennie od 9:00 do 20:00, a dla gości, którzy mają rezerwację, ośrodek jest dostępny całą dobę.

W okolicach Wawrzkowizny znajdują się malownicze trasy zachęcające do pieszych i rowerowych wędrówek, aż po Górę Kamieńsk – najwyższe wzniesienie centralnej Polski, na które wjechać można czteroosobową koleją linową, czynną przez cały tydzień w godzinach od 11.00 do 19.00. Na szczycie znajdują się znakomite tereny spacerowe i piękne widoki. Może przy odrobienie szczęścia uda się zaobserwować rodzinę wędrownych sokołów, jednego z najrzadziej występujących w Polsce ptaków drapieżnych, która na rodzinne gniazdo wybrała sobie wysokość bełchatowskiej elektrowni, jednego z oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Swoją działalność wznowiły obiekty z sieci Elbest Hotels – stanowiący prawdziwy raj dla wędkarzy Hotel Wodnik, oraz wyposażony w halę sportową i będący znakomitą bazą wypadową do wszystkich atrakcji regionu bełchatowskiego Hotel Sport. W obu przypadkach do dyspozycji gości jest znakomita kuchnia, a całość bazy jest przez gospodarza utrzymywana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i sanitarnych.

A dla tych, którzy gotowi są wyruszyć w dalszą drogę, gotowe na przyjęcie gości są również inne obiekty z sieci Elbest Hotels, które wznowiły swoją działalność - hotele Wolin w Międzyzdrojach, Solina w Bieszczadach i Krynica w Beskidach oraz Ośrodek Krasnobród.

Dodaj ogłoszenie