Grabieniec i Lniana źle oznakowane. Kierowcy jeżdżą pod prąd...

  Grabieniec i Lniana źle oznakowane. Kierowcy jeżdżą pod prąd [ZDJĘCIA+FILM]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Źle oznakowany Teofilów
  Źle oznakowany Teofilów
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jarosław Kosmatka

  Jazda pod prąd to był ostatnio standard na ulicach Grabieniec i Lnianej na Teofilowie. Przyczyniło się do tego złe oznakowanie. Chociaż już od minionego piątku powinno ono informować o ruchu jednokierunkowym, część znaków ustawiono dopiero w środę.
  Lniana i Grabieniec są remontowane przez firmę Skanska. Remont obu ulic ma być prowadzony połówkowo, czyli po jednej stronie jezdni, która jest wymieniana łącznie z podbudową. Zatem auta, ale tylko okolicznych mieszkańców i właścicieli firm, mogą się poruszać jedynie po połowie drogi. To właściwie uniemożliwia mijanie się pojazdów.

  Dlatego Zarząd Dróg i Transportu wprowadził w poprzedni piątek (16 sierpnia) ruch jednokierunkowy na ulicach Grabieniec i Lnianej (od Traktorowej do Kaczeńcowej). Zamieścił nawet tego dnia komunikat na swojej stronie internetowej. Ale co z tego? Ustawiono tylko część znaków.

  O ile na ulicy Grabieniec znaki, informujące o ruchu jednostronnym, ustawiono w miarę sprawnie, o tyle oznakowanie Lnianej pozostawiało wiele do życzenia.

  - Nalegaliśmy z policją, by nową organizację ruchu wprowadzić w piątek (16 sierpnia) i wykonawca robót zapewniał, że postara się to zrealizować. Jednak nie dotrzymał terminu - wyjaśnia Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.

  Efekt był taki, że jeszcze we wtorek po południu wielu kierowców jeździło pod prąd. Dotyczyło to m.in. kierowców, skręcających w prawo z ulicy Pasjonistów w Grabieniec.

  Zresztą, odpowiedniego oznakowania brakowało też na skrzyżowaniu Kaczeńcowej z Lnianą. Do wczorajszego poranka obowiązywał tam nakaz jazdy na wprost. A powinien stanąć znak zakazu lewoskrętu w Lnianą. Inaczej kierowcy - okoliczni mieszkańcy - mogli wjeżdżać pod prąd.

  Po naszej interwencji znaki w środę uzupełniono. ZDiT postanowił też zmienić termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu.

  - Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach Grabieniec oraz Lnianej pomiędzy Traktorową i Kaczeńcową obowiązuje od środy 21 sierpnia. Na tym odcinku zostało już zamontowane całe oznakowanie, wymagane przy takiej organizacji - zapewnia Wojciech Kubik.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Droga

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Bardzo proszę zarząd o utwardzenie ul. Cedry to spowoduje mniejszy ruch na Traktorowej i mniej korków.PROSZE O ZWRÓCENIE UWAGI NA MOJA PROPOZYCJE.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  bbb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  "Do wczorajszego poranka obowiązywał tam nakaz jazdy na wprost. A powinien stanąć znak zakazu lewoskrętu w Lnianą. Inaczej kierowcy - okoliczni mieszkańcy - mogli wjeżdżać pod prąd."
  Wytłumaczcie...rozwiń całość

  "Do wczorajszego poranka obowiązywał tam nakaz jazdy na wprost. A powinien stanąć znak zakazu lewoskrętu w Lnianą. Inaczej kierowcy - okoliczni mieszkańcy - mogli wjeżdżać pod prąd."
  Wytłumaczcie mi sens tego co tu jest napisane. Skoro był nakaz jazdy prosto to znaczy, że skręcać też nie można. Jaki był zatem błąd w oznakowaniu według dziennikowej specjalistki od dróg o transportu?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  foobar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Tradycyjnie, jak to jest przy większości remontów pod znakiem była tabliczka: "Nie dotyczy docelowych wjazdów gospodarczych, mieszkańców oraz pojazdów budowy".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  nie o czmy pisac to pisze sie o pierdołach

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  nie o czmy pisac to pisze sie o pierdołach

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo