Gratulacje za lek na białaczkę [ZDJĘCIA]

  Gratulacje za lek na białaczkę [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dr Franiak-Pietryga została uhonorowana w Łodzi.
  1/18
  przejdź do galerii

  Dr Franiak-Pietryga została uhonorowana w Łodzi. ©Grzegorz Gałasiński

  Łodzianka dr Ida Franiak-Pietryga wynalazła lek, który pomoże w walce z przewlekłą białaczką. Na Targach Wynalazczości w Paryżu w maju otrzymała główną nagrodę za odkrycie cząsteczek, które potrafią niszczyć komórki białaczkowe, nie niszcząc przy tym zdrowych komórek. W środę za swoje odkrycie została uhonorowana przez władze województwa łódzkiego.
  - Cieszę się, że w naszym województwie tworzy się atmosfera do badań i osiągnięć naukowych. Tym bardziej, że od lat stawiamy na onkologię - mówił marszałek Witold Stępień.

  Dr Franiak-Pietryga pracuje w laboratorium w Wojewódzkim Szpitalu im. Kopernika w Łodzi, gdzie diagnozuje białaczki. Przez trzy lata pracowała z naukowcami z Uniwersytetu Łódzkiego nad opracowaniem cząsteczek, które potrafią niszczyć komórki nowotworowe. Udało się. Teraz czekają ją długie badania na zwierzętach i poszukiwanie firm, które sfinansują badania kliniczne.

  - Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć firmy, które pomogą w opatentowaniu tego wynalazku na terenie USA i Japonii oraz dofinansują badania kliniczne - mówi Franiak-Pietryga.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratulacje

  kacperek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 59 / 50

  dla pani doktor.Jest to szczególnie dobra wiadomość dla białaczkowców limfatycznych z RIA-IV.Oby okres badań klinicznych zakończył się sukcesem w miarę szybko.Jeszcze raz gratuluję.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo!

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 35

  Brawa dla pani profesor Bryszewskiej! Jej zasługi są ogromne!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo