Grot Budowlane lepsze w Pałacu. Zagrały też w... osobowej Nysie

Femke Stoltenborg i Jovana Brakocević - MVP meczu z Pałacem
Femke Stoltenborg i Jovana Brakocević - MVP meczu z Pałacem Grzegorz Gałasiński
Siatkówka. Trzy punkty z Bydgoszczy przywiozły siatkarki Grot Budowlanych Łódź.

Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały Pałac gładko 3:0, choć nie grała lekko kontuzjowana Gabriela Polańska.

Od początku pierwszego seta łodzianki przeważały. Imponowała atakami Serbka Jovana Brakocević, a Magdalena Stysiak zaprezentowała trudne zagrywki. Dobrze radziła sobie w przyjęciu. Po spokojnym początku zrobiło się jednak nerwowo w końcówce, bo gospodynie zbliżyły się na odległość jednego punktu 20:21 i 22:23. Bydgoszczanki trafiły w antenkę, niestety Anna Bączyńska zepsuła zagrywkę, a Jovana Brakocević zaatakowała z atomową siłą z drugiej linii i było 1:0 w setach dla Grot Budowlanych.

Druga partia też zakończyła się zwycięstwem łodzianek, Przy stanie 15:15 nastąpiły dwa błędy w ataku gospodyń, tymczasem Jovana Brakocević zdobyła kolejne dwa cenne punkty po asach serwisowych. Taka zawodniczka to prawdziwy skarb w Grot Budowlanych.
Trzeci set miał być szybko postawioną kropką nad i. W połowie seta jest remis 13:13, a chwilę później gospodynie objęły prowadzenie. Zawodniczki z Łodzi od stanu 16:16 osiągnęły przewagę 20:17. Nie było jednak łatwo. Notujemy remisy po 24 i po 25. Wystawia Maria Stenzel (!), atakuje Magdalena Stysiak, później atak gospodyń w aut i wygrywamy.

Łodzianki wystąpiły też w ciekawym promocyjnym filmie. Siatkarki z Łodzi zagrały piłką specjalnie dla kibiców, siedząc w... Nysie – mikrobusie rocznik produkcji 1978. Film kręcono pod halą Sport Arena. W ten sposób Grot Budowlani jako zdobywczynie Pucharu Polski 2018 zapraszają na turniej finałowy edycji 2019, który w dniach 9-10 marca zostanie rozegrany w Nysie. Ruszyła właśnie sprzedaż biletów na turniej finałowy, poprzez eBilet.pl. W półfinałach zagrają: Grot Budowlani – Chemik Police, ŁKS Commercecon – Developres.

Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 22:25, 25:27)
Grot Budowlani: Magdalena Stysiak 15, Małgorzata Śmieszek 2, Joavana Brakocević 23, Agata Babicz 3, Jaroslava Pencova 7, Femke Stoltenborg 3, Maria Stenzel (l) oraz Oliwia Urban, Anna Bączyńska 3, Ewelina Tobiasz. Trener: Błażej Krzyształowicz.