Grot Budowlani Łódź gościem święta siatkówki w Finlandii. Siatkarki doskonale promują Łódź

Wydawać się mogło, że mecz trzeciej z czwartą drużyną grupy Ligi Mistrzyń w siatkówce nie może nikogo elektryzować. A tymczasem mecz Grot Budowlanych Łódź z LP Salo w Finlandii był prawdziwym świętem dla tego zakochanego w siatkówce miasta.

Siatkarki Grot Budowlanych i cały sztab działaczy i trenerów był zaskoczony, kiedy zobaczył halę wypełnioną w 90 procentach.

Był nawet widzewski akcent na meczu. Jeden z organizatorów miał na sobie koszulkę z nazwiskiem słynnego piłkarza Widzewa Włodzimierza Smolarka.

Przed meczem gazety w Finlandii poświęciły meczowi dwie strony - mówił prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik.

Pierwszy set bardzo wyrównany. Było 21:18 dla gospodyń, 25:25, 26:25 dla Salo, 28:29 dla Budowlanych, 30:29 dla Salo. W końcówce nasze siatkarki były lepsze, zachowały więcej spokoju i wygrały pierwszego seta 33:31.

Drugiego seta lepiej zaczęły gospodynie - prowadziły 8:3. Łodzianie dogoniły rywalki i wyszły na prowadzenie 16:15, później prowadziły 21:18 i w końcu wygrały seta do 21.

W trzecim wyższość łodzianek nie podlegała dyskusji. Grot Budowlani zostawili w Finlandii bardzo dobre wrażenie, a wywożą trzy punkty.

LP Salo - Grot Budowlani Łódź 0:3 (31:33, 21:25, 19:25)

Grot Budowlani: Paulina Bałdyga, Julia Twardowska 13, Anna Lewandowska 2, Gabi Maciągowski 1, Anna Bączyńska 12, Jaroslava Pencova 11, Karolina Garstka (l) oraz Julia Nowicka, Małgorzata Śmieszek, Anastasyia Kraiduba 14, Agata Babicz 3. Trener: Błażej Krzyształowicz.