Grot Budowlani Łódź mają brązowy medal. Zwycięstwo łodzianek w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Łodzianki cieszą się po kolejnym zdobytym punkcie
Łodzianki cieszą się po kolejnym zdobytym punkcie Krzysztof Kapica
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w pięknym stylu wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski

W środę w Rzeszowie łodzianki wygrały po tie-breaku.

MVP została Pavla Vincourova

W pierwszym secie łodzianki prowadziły już 22:18, ale pozwoliły się dogonić gospodyniom. Było 24:24, a chwilę później przegrywaliśmy 25:26. Ważne punkty zdobyły Kaja Grobelna i Julia Twardowska.

Drugi set był jednostronnym widowiskiem. Przez cały czas prowadziły podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza.

Skuteczną pogoń prezentowały nasze dziewczęta w trzecim secie. Najpierw od stanu 13:17 zrobiły 17:17, później straciły trzy punkty z rzędu, by ponownie zdobyć cztery kolejne. Na 24:23 wyprowadziła nasz zespół asem Ewelina Polak. Kolejne piłki należały do gospodyń. Przegraliśmy seta do 24, a czwarte do 20. Czekaliśmy na tie-break.

Piąty set to był koncert podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza. Łodzianki dobrze zaczęły od prowadzenia 6:3, później przeważały 9:6, 10:7, 11:8. Ważne punkty blokiem na 13:10 zdobyła Kaja Grobelna, ta sama zawodniczka zdobyła atakiem punkt na 14:11. Po błędzie gospodyń w ataku zdobyliśmy ostatni punkt sezonu. Jakże udanego dla naszych siatkarek.

Trzeba współczuć działaczom i siatkarkom Developresu. Liczyli na finał, a tutaj najpierw przegrały z ŁKS Commercecon, a teraz z Grot Budowlanymi.

Developres Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 2:3 (26:28, 19:25, 26:24, 25:20, 11:15)

Budowlani: Pavla Vincourova 2, Julia Twardowska 16, Agnieszka Kąkolewska 20, Kaja Grobelna 24, Martyna Grajber 11, Gabriela Polańska 13, Agata Witkowska (libero) oraz Ewelina Polak 1, Adrianna Muszyńska, Justyna Kędziora, Julia Piotrowska 1.
W sezonie grała jeszcze Hana Cutura
Trener Błażej Krzyształowicz. Asystent trenera Tadeusz Krzyształowicz. Trener przygotowania motorycznego Tomasz Nagórka. Prezes klubu: Marcin Chudzik.

3 maja w Hotelu Lawendowe Termy w Uniejowie odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu Grot Budowlanych. Jakże udanego sezonu z Superpucharem, Pucharem Polski i brązowym medalem. Prezes Marcin Chudzik może być dumny ze swoich dziewcząt.