Grot Budowlani Łódź - MKS Kalisz 3:0. MVP meczu Maria Stenzel [ZDJĘCIA]

Charlotte Leys asekurowana przez MVP meczu Marię Stenzel
Charlotte Leys asekurowana przez MVP meczu Marię Stenzel Krzysztof Szymczak
Liga Siatkówki Kobiet: Pierwszy mecz sezonu Ligi Siatkówki Kobiet przed własną publicznością rozegrały siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały MKS Kalisz, prowadzony przez znanego w Łodzi trenera Jacka Pasińskiego.

Dwa pierwsze sety Grot Budowlani wygrali na przewagi. Pierwszy set łodzianki wygrały 28:26, a drugi 27:25. Przez moment w drugiej partii był remis 25:25, ale ostatnią piłkę rozegrały nasze stranieri. Zagrywała Charlotte Leys, piłka wróciła na naszą stronę i skutecznym kończącym atakiem popisała się Anastasyia Kraiduba.
Jak bardzo wyrównana była walka w obu setach, niech świadczy fakt, że oba trwały wyjątkowo długo – odpowiednio 34 i 29 minut.
Anastasyia Kraiduba w obu partiach zanotowała aż 33 ataki. W większości była nie do zatrzymania. Sama też doskonale zagrywała. W trzeciej partii na początku popisała się asem, szóstym w tym spotkaniu.
Trzecią partię łodzianki zaczęły bardzo dobrze. Od stanu 2:2 wygrały trzy piłki z rzędu. Przewaga naszej drużyny rosła. Po bloku Charlotte Leys i Małgorzaty Śmieszek wicemistrzynie Polski prowadziły 14:5.
Kibice Grot Budowlanych w niebieskich koszulkach nie posiadali się z radości. Zadowolony był także prezes Marcin Chudzik.
Wystarczyła chwila dekoncentracji i zrobiło się tylko 16:10 dla łodzianek. Trener Błażej Krzyształowicz wziął czas. Przy stanie 18:14 znów poprosił o przerwę. Pomogło. Wicemistrzynie nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.Zasłużone zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź. MVP meczu została Maria Stenzel.
Na inaugurację łodzianki wygrały w Bydgoszczy z Pałacem 3:2, co spotkało się z lekką krytyką. Jak nieprzewidywalny jest początek sezonu Ligi Siatkówki Kobiet niech świadczy fakt, że w piątek faworyzowany Chemik Police przegrywał w Legionowie 0:2. Potrafił jednak wygrać mecz 3:2.
Grot Budowlani Łódź – MKSKalisz 3:0 (28:26, 27:25, 25:19)
Grot Budowlani: Małgorzata Śmieszek 11, Anastasyia Kraiduba 19, Anna Bączyńska 12, Jaroslava Pencova 11, Julia Nowicka, Charlotte Leys 8, Maria Stenzel (l) oraz Julia Twardowska, Paulina Bałdyga 4, Anna Lewandowska. Trener:Błażej Krzyształowicz.
Inne mecze:
Legionovia – Chemik Police 2:3, Pałac Bydgoszcz – Wisła Warszawa 3:0, PTPS Piła – Stal Bielsko-Biała 3:0, #Volley Wrocław – Developres Rzeszów 0:3.