Grot Budowlani mają już tylko punkt straty do ŁKS Commercecon

Radość łodzianek podczas meczu Grot Budowlani – PTPS Piła: od lewej Magdalena Stysiak, Jaroslava Pencova, Jovana Brakocević, Anna Bączyńska Grzegorz Gałasiński
Siatkówka. Siatkarki Grot Budowlanych odrobiły zaległości. Forma łodzianek pozwala patrzeć z optymizmem na start w FinalFour Pucharu Polski (już w sobotę półfinały: Chemik - Grot Budowlani, Developres – ŁKS Commercecon), ale trzeba przyznać, że PTPS Piła to tylko ligowy średniak. W finałowym turnieju w Nysie poprzeczka zawieszona naszym siatkarkom będzie bardzo wysoko.

W pierwszym nasze siatkarki zaprezentowały serial punktowy 12:2. Wten sposób z 7:5 dla łodzianek zrobiło się 19:7 i rywalki zostały wręcz znokautowane. Grot Budowlani wygrali do 11.

Po nokaucie wyrównana gra

Drugi set był bardziej wyrównany. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza dopiero w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Prowadziły 19:17 i zdobyły trzy punkty z rzędu. Co prawda później straciły dwa oczka, ale trzy ostatnie piłki należały do dziewcząt prezesa Marcina Chudzika. Łodzianki wygrały 25:19.

ŁKS ma tylko punkt przewagi

Trzeci set należał do drużyny gości. Rywalki prowadziły przez cały set i chociaż nasze siatkarki próbowały gonić, to jednak nie dały rady. Wydawało się, że w nerwowej końcówce łodziankom uda się ta sztuka, przegrywały tylko 21:23, ale dwie ostatnie piłki wygrały pilanki.
Poodrażnione brązowe medalistki poprzedniego sezonu wzięły sobie głęboko do serca uwagi trenera i dominowały w czwartej partii. Prowadziły od początku do końca.
Siatkarki Grot Budowlanych zbliżyły się na 1 punkt do ŁKS Commercecon. Do końca fazy zasadniczej drużynom zostało po jednym meczu. Budowlane grają w Kaliszu z MKS, ŁKS w Łodzi z Chemikiem. Ciekawe mecze na sam koniec rundy zasadniczej.
Grot Budowlani - PTPS Piła 3:1 (25:11, 25:19, 21:25, 25:20)
Grot Budowlani: Anna Bączyńska 10, Jaroslava Pencova 14, Femke Stoltenborg 3, Magdalena Stysiak 18, Małgorzata Śmieszek 12, Jovana Brakocević 17, Maria Stenzel (l) oraz Oliwia Urban. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inny mecz: BKS Bielsko-Biała - Developres Rzeszów 3:1 (26:24, 25:19, 22:25, 25:14)