Grot Budowlani nokautują w Toruniu. Czy ŁKS Commercecon pomoże?

Krzysztof Szymczak
Po serii porażek siatkarki Grot Budowlanych Łódź z duszą na ramieniu przystępowały do meczu z Budowlanymi w Toruniu. Kolejna wpadka oznaczałaby trzęsienie ziemi w klubie.

A to jest akurat najmniej potrzebne. Skład jest silny, kadra trenerska profesjonalna, trzeba poczekać aż zła karta, która bywa w sporcie, się odwróci.

W Toruniu nawet Mikołaj Kopernik, który zatrzymał słońce i ruszył ziemię, nie dałby rady powstrzymać ataków Grot Budowlanych. Nasze siatkarki przystąpiły do meczu zdeterminowane z wielką wolą zwycięstwa. Tak nastawione wicemistrzynie znokautowały rywalki do 12, 17, 28.

– Lokomotywa wróciła na właściwe tory i nabiera rozpędu – napisał prezes klubu Marcin Chudzik.

Nie tylko wynik, ale i gra może cieszyć. Co prawda na tle przedostatniej drużyny w tabeli nie było to zbyt trudne, ale znamy wcześniejsze mecze Grot Budowlanych z innymi słabymi zespołami, które nie dały się łodziankom ograć. Niekiedy mecz w Toruniu wyglądał jak sparing przed sezonem. W drugim secie nasze dziewczęta prowadziły 11:3, a w trzecim 12:5. Jak na treningu.

Budowlani awansowali o jedno miejsce w lidze, walczą o czwartą pozycję. My też ściskamy kciuki, by to się udało, wtedy obejrzymy derbowe mecze ŁKS Commercecon – Grot Budowlani w Atlas Arenie. Tak się składa, że dzisiaj trudno oczekiwać, że PTPS Piła, najgroźniejszy rywal Budowlanych w walce o czwórkę, straci punkty, bo gra z najsłabszym zespołem ligi. Ale już za tydzień wicemistrzyniom Polski mogą pomóc siatkarki lidera z ŁKS, które grać będą w Pile.

Jesteśmy pewni, że ełkaesianki nie zagrają tak, jak ich koledzy piłkarze z konkurencyjnego klubu, którzy przegrali ważny mecz, czym utrudnili kwestię awansu drużynie z al. Unii.

O tym, że w siatkówce nie ma rzeczy niemożliwych świadczy fakt, że Chemik Police po dwóch wygranych setach meczu z Treflem Proximą Kraków w trzecim prowadził 24:18, ale... przegrał 26:28. Sześć punktów, cztery po asach serwisowych zdobyła Martyna Łukasik. Coś wręcz nieprawdopodobnego. Szkoda, że mistrzynie ogarnęły się w czwartym secie i nie straciły punktu.

Budowlani Toruń – Grot Budowlani Łódź 0:3 (12:25, 17:25, 18:25)
Grot Budowlani: Martyna Grajber, Gabriela Polańska, Pavla Vincourova, Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Agata Witkowska (l) oraz Adrianna Muszyńska, Ewelina Polak, Hana Cutura. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inne mecze: KSZO Ostrowiec – BKSBielsko-Biała 3:2, Impel Wrocław – Pałac Bydgoszcz 3:0, Chemik Police – Trefl Proxima Kraków 3:1, Developres Rzeszów – Legionovia. W poniedziałek: MKS Dąbrowa Górnicza – PTPS Piła.