Grot Budowlani w czwórce. Czy ŁKS Commercecon obroni pozycję wicelidera?

Pavla Vincourova i Agnieszka Kąkolewska siłą woli starają się wpłynąć na piłkę, by nie sięgnęła jej Athina Papafotiou z ŁKS Grzegorz Gałasiński
W pierwszym meczu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia mierzyła się z Grot Budowlanymi Łódź. Łodzianki musiały zdobyć punkt, by zapewnić sobie czwarte miejsce w play-off. Po trzech setach plan został wykonany.

Łodzianki zaczęły bardzo dobrze, ale szybko roztrwoniły przewagę. W pierwszym secie prowadziły 22:16, by pozwolić gospodyniom na wyrównanie 23:23. Na szczęście Julia Twardowska i Kaja Grobelna zdobyły dwa ostatnie punkty. W drugim secie nastąpiła katastrofa - Grot Budowlani przegrali do 15. Na szczęście w trzecim secie nasz zespół zagrał nieźle i wygrał do 19. Czwarty set był wyrównany do stanu 16:16. Później łodzianki zdobyły pięć punktów z rzędu - cztery po błędach w ataku rywalek. Wygrana za trzy punkty stała się faktem. MVP meczu została Agnieszka Kąkolewska.

W niedzielę o 14.45 Chemik Police podejmować będzie ŁKS Commercecon. Podopieczne trenera Michala Maska walczą o utrzymanie pozycji wicelidera. Będzie trudno.

W PlusLidze w sobotę o 17 PGE Skra Bełchatów gra w Bielsku-Białej z BBTS.

W czwartek w drugim meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorki Budowlanych Łódź pokonały Szóstkę Mielec 3:1. W piątek o 16 nasze juniorki zagrają z Impelem, który też wygrał z Szóstką 3:1.

Legionovia - Grot Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 25:15, 19:25, 22:25)
Grot Budowlani: Pavla Vinocurova 1, Julia Twardowska 11, Agnieszka Kąkolewska 15, Kaja Grobelna 14, Martyna Grajber 13, Gabriela Polańska 9, Agata Witkowska (l) oraz Hana Cutura 3, Ewelina Polak 1, Julia Piotrowska 2, Adrianna Muszyńska 2. Trener Błażej Krzyształowicz.

Drugi czwartkowy mecz: Pałac Bydgoszcz - BKS Bielsko-Biała 3:1