Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Groził wysadzeniem szpitala w Zduńskiej Woli i zabójstwem samorządowców

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Policja w Zduńskiej Woli pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie gróźb karalnych wobec samorządowców i instytucji. Zawiadomień łącznie wpłynęło kilkanaście.
Policja w Zduńskiej Woli pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie gróźb karalnych wobec samorządowców i instytucji. Zawiadomień łącznie wpłynęło kilkanaście.
Policja w Zduńskiej Woli pracuje nad sprawą gróźb zabójstwa rozesłanych do instytucji i samorządowców w Zduńskiej Woli. Ktoś groził także podłożeniem bomby pod szpital. To ma być kara za przekonywanie do szczepień przeciwko koronawirusowi i noszenia maseczek. Mejle podpisał "Zduńskowolski Morderca".

Zawiadomienia o groźbach na policji

Policja w Zduńskiej Woli pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie gróźb karalnych wobec samorządowców i instytucji. Zawiadomień łącznie wpłynęło kilkanaście.

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

Ktoś rozesłał mejle z groźbami imiennie do prezydenta Zduńskiej Woli, starosty powiatu zduńskowoskiego oraz do urzędników i instytucji powiatowych. Ludziom grożono zabójstwem, a do Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego trafił mejl z groźbą podłożenia ładunku wybuchowego.

Mejle pojawiły się w skrzynkach w poniedziałek, 31 stycznia po godz. 23. Do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zawiadomienia złożono 1 lutego.

Zawiadomienia zostały złożone w związku z groźbami pozbawienia życia i podłożenia ładunku wybuchowego ze Szpitala Powiatowego w Zduńskiej Woli.

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

Placówka decyzją wojewody łódzkiego od 20 grudnia zapewnia tzw. łóżka covidowe, czyli leczy wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem. Szpital prowadzi także punkt szczepień przeciwko Covid - 19.

Policja przyjęła też zawiadomienia w związku groźbami pozbawienia życia od prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokory, od Zbigniewa Szulady komendanta Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli, Małgorzaty Mączyńskiej komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli oraz od 11 pracowników Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

- Złożenie zawiadomienia na policji, rozpoczyna postępowanie, które pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli, będzie prowadziło do ujawnienia sprawcy przestępstwa. W internecie nikt nie jest anonimowy - informuje st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. - Należy podkreślić wyraźnie, że jest to przestępstwo za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności

- Zostały zabezpieczone ślady cyber i prowadzone są czynności dla ustalenia sprawcy przestępstwa - informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik prokuratury okręgowej w Sieradzu.

Groźby antyszczepionkowca

O groźbach prezydent Konrad Pokora poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Jak napisał, grożono mu śmiercią za przymuszanie do szczepień oraz noszenia maseczek, co nadawca podpisany "Zduńskowolski Morderca", uznał za zbrodnicze czyny prezydenta.

Mejle z imiennymi pogróżkami dostał nie tylko prezydent Zduńskiej Woli. Z tym samym podpisem "Zduńskowolski Morderca" groźba zabójstwa została również wysłana do komendanta Straży Miejskiej W Zduńskiej Woli oraz Koemndant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli.

"Zduńskowolski Morderca" groźbę w mejlu wysłał również do starosty powiatu zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk. Tu także zabójstwo ma być wymierzeniem katy za zmuszanie do szczepień i do noszenia maseczek. Groźby odebrało łącznie 11 pracowników Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

Policja w Zduńskiej Woli dostała zawiadomienie także ze Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego. Nie tylko powtórzono groźby zabójstwa, ale także pojawił się nowy wątek. Nadawca mejla zagroził podłożeniem ładunku wybuchowego w lecznicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE STUDNIÓWEK W 2022 ROKU

HOROSKOP NA ROK TYGRYSA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki